Harç bitti yapı paydos

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hani derler ya “Umut fakirin ekmeği” diye, bir de ilave ederler, “Kaf Dağı’nın ardında bir mucize lazım.” Maksimir Stadı’nda biz bu iki önemli faktörü aradık, elimizde büyüteçle. İnsanın içine işleyen bir soğuk, koşmadan edemezsiniz. Nefesinizi kesen de bir ayaz var. Koşsanız da nafile. İstanbul’da zaten işimiz bitmiş 0-3 ile. Bizimkisi bir film hikayesi.

[[HAFTAYA]]

Onu da Kayahan zaten söylüyor. Çalacak diğer kişi Hiddink, onun da enstrumanları zaten ilk maçta dondu. “Neden” diyecek olursanız, biz ilk maçta tek santrfor oynadık. Burak’ın arkasında derin boşluklar bıraktık. Topa sahip olduk, ama karşı kalede şut dahi atamadık, pozisyona dahi giremedik. Hırvatlar tam tersini yaptı İstanbul’da. Sonuç malum... Maksimir Stadı’nda ilk dakikalarda acayip bir şey oldu. Bir hayalimiz gerçekleşecek mi diye iç geçirdik, önce direk izin vermedi, sonra Kazım tuttu topu kaleciye nişanladı.

Sonradan ev sahibi gibi oynadık. Topu kimseye vermedik. Küçükken de öyleydi ya. Mızıkçılık yapardık “Top benim” diye, oyunu bozardık. İşte öyle bir Milli Takım seyrettik. Sonuç ve alın yazımız zaten İstanbul’da yazılmıştı. Hiddink burada yapacaklarını Aslantepe’de yapsaydı, başka şeyler olabilirdi. Belki de Hırvatlar 0-3’ü almasalardı daha başka oynarlardı. Bizim 2012 maceramız böyle bitti. Bakü’de Azerbaycan’a yenildik, Almanya iki maçta defterimizi dürdü, rövanşta Avusturya’ya diş geçiremedik, ufaklıkları yenip “Bak nasıl ikinci olduk” diye hayıflandık. 8 milyon euroya başıboş bir ikincilik. Artık Hiddink de yok. 2014’e bizi bir başka hoca hazırlayacak. O da olmazsa 2016’ya bir başkası. 58 yıldır aynı film.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder