Paris'te bisiklet başkadır

AA

Tour De France’ın finişi için beş kafadar Mehmet Arslan (Hürriyet), Emrah Kayalıoğlu (Sabah), Serkan Akcan (Zaman), Halil Özer (Habertürk) Paris’teydik. Hepimiz bir ilke imza attık.

Sponsor firmalar, 22 takım, 198 bisikletçi, 1400 gazeteci, 13 helikopter, 4000 görevli, 2000 bin araç 23 gün boyunca iki gün izin yapıp her gün bir başka kente taşındı. Gelirgider tablosuna bakıldığında Fransa Bisiklet Turu markanın dışında ülke propagandası ve kasasına koyduğu milyonyarca euro ile meğer bir olimpiyat düzenliyormuş.

BU DA TURUMUZUN SAYGINLIĞI

Dünyanın en saygın bisiklet dergilerinden birisi olan Procycling temmuz sayısında (ki bu sayı özellikle Fransa Turu’na katılan takımların ve parkurların tanıtılmasına genişçe yer vererek neredeyse bir ansiklopedi tarzında hazırlanan özel sayıdır) Tour Of Turkey’i ballandıra ballandıra anlatmış.

[[HAFTAYA]]

Şimdi daha iyi anlaşılıyor Bisiklet Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu ve çalışma arkadaşlarının ne denli büyük iş yaptığı.

GAZİANTEPSPOR TARAFTARINA

Öyle felaket bir seyirci ile karşılacaksınız ki, eğer koruma alanının dışına çıkarsanız bizim gibi (1996-Legia Varşova-Beşiktaş: 1-1) başınız belaya girer. Resmen çatıştık. Yaralandık. Canımızı zor kurtardık. Uyarayım dedim.

EYOF

Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) ile Türkiye’nin 2011’de sportif manada öyle bir tanıtımı oldu ki, ne kadar övünsek azdır. Allah devlete zeval vermesin.

LİGLERİN ERTELENMESİ

Yerinde, ancak geç alınmış bir karar. Düşme-kalkma derken olan Milli Takım’a olacak. Maç oynamadan iki resmi karşılaşmaya çıkacaklar. Allah’tan rakiplerin biri kolay, diğeri orta şekerli.

THY SPONSORLUĞU

30 Temmuz’da uçuş ekibi bir ilke daha imza atacak. Manchester United-Barcelona maçıyla yeni bir sayfa açılacak Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsorluğunda. Bir de şu Atatürk Havalimanı’nın, iniş-kalkışlarında yaşanılan rötar sorunu halledilse. Kurtar bizi Kobe. Uçak içinde oturmaktan popomuz nasır bağladı.

Sıradaki haber yükleniyor...