Yazık oldu

16 Eylül 2009, Çarşamba 13:04
AA

Beşiktaş 77. dakikaya kadar kan-ter içinde kaldı. Kelimenin tam anlamıyla direndi. Hani biraz da “Çanakkale geçilmez” yaptı. Temkinli oynamak Manchester United gibi bir devin önünde fazla açılmamak Denizli’nin birinci prensibiydi. Haklıydı da... Yoksa başka türlü bir futbol modeliyle sahaya yayılsaydı bu moralsizlikle açık düşebilirdi. Denizli de açık düşmemek için United’ın her tarafını kapattı. Ekrem, Scholes’a bastı, Rooney’i zaman zaman Sivok ve takım arkadaşları kapattı, Nani iyi kontrol edildi. Ama Valencia adında adeta bir kent gibi duran siyahi futbolcuya Beşiktaş fazla dokunamadı. Çünkü topu geçen İbrahim’i geçen Beşiktaş’ı geçen bir Valencia vardı. Bitime 7 dakika kala çıktı da kalan dakikalarda biraz olsun rahatladı Beşiktaş. Denizli cumartesi fazla şans tanımadığı oyuncularını Manchester önüne sürmüştü. Nobre oyunda kaldığı süre içinde belki de iki kişilik oynadı. Ferrari hatasızdı. Ama Beşiktaş topyekün kapasitesinin de üzerine zaman zaman çıkarak rakibe geçit vermedi. Futbolda tek yönü oynarsanız, ancak berabere kalabilirsiniz. Beşiktaş morallenmek için berabere kalmak istiyordu. Ancak o kahredici 77. dakika bu morali de Beşiktaş’a getiremedi.

Devler Ligi’ne sıfır çekerek başlamak iyi değil. Ama hem maddi olarak hem de klas olarak Beşiktaş’ın çok ötesindeki bir takımla azıcık da olsa kafa kafaya oynamak biraz olsun taraftarın içini rahatlattı. Yenilgiye kimsenin şapka çıkartacak hali yok. Ama şu durumda yapılacak bir şey varsa o da televizyondaki ekonomi reklamından farksız olacak: ALIN VERİN, DENİZLİ’YE CAN VERİN.

 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.