Güzel şeyler

16 Nisan 2016, Cumartesi 19:00
AA

Hadi biraz da pembe gözlüklerimizi takalım. Hayatta güzel şeyler de oluyor. Kimbilir belki güzel şeyler yapıldıkça, bunlar duyuldukça iyilik güzellik bulaşıcı bir hastalık gibi yayılır. Bu güzelliklerin başını sanat çekiyor kuşkusuz.

11 yıldır işte bu noktada harika bir iş yapılıyor. Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) 2006’da kuruldu

. Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan orkestra, Türkiye’nin çocuk ve gençlerine senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel müziği yaygınlaştırmayı hedefliyor.

58 konser 80 bin seyirci

Orkestra verdiği konserlerde Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etti. DÇSO, 2008 itibarıyla uluslararası platformlarda da ülkemizi temsil ediyor.

29 ayrı kategoride 230 farklı projenin aday gösterildiği 2013 Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions) Ödülleri’nde, ‘En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde ödül kazanan DÇSO bugüne kadar 3 ülkede 24 şehirde gerçekleştirdiği 58 konserle 80 binden fazla izleyiciye ulaştı.

Özel gösteri yapacaklar

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası 23 Nisan’da özel bir gösteriyle sahneye çıkıyor. Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 24 Nisan günü İstanbul-Maslak’taki TİM Show Center’da iki kez sahnelenecek Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirecek.

Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda DÇSO, müzik direktörü Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak. Televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandıracağı gösteride, Mozart rolünü de ünlü oyuncu Serhat Kılıç oynayacak. Çocuk bayramını kutlamak adına bu konseri kaçırmayın derim...

Sıradaki haber yükleniyor...