Sevgili Jennifer, bu satırları okuyorsan sana bir şey söylemek istiyorum

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Herkese merhabalar

Bu hafta yine bahsedecek ne çok şey birikti. İyisi mi bir an önce başlayalım;

Dünyaca ünlü iki ismin makyaj savaşlarını takip edebildiniz mi?

Son makyaj koleksiyonunun Yılbaşı teması için uzun zamandır spoiler veren Kylie Jenner, Kylie x Grinch koleksiyonu ile saatler içerisinde milyar dolarlarına milyonlar ekledi, Tüm koleksiyonun sadece birkaç saat içerisinde satıldığını hem kendi hem kozmetik hesabınından gururla duyurdu Kylie. Bize de kazandığı dolarları Türk Lirasına çevirip "vay be" demek kaldı. 

Ardından hiç hız kesmeden Blood Money isimli koleksiyonunu daha 1 hafta oncesinde çıkarmış olan Jeffre Star ise Kylie’nin temasını adeta görüyorum ve artıyorum diyerek kocaman bir yılbaşı koleksiyonunu görücüye çıkardı. Aynadan, sweatshirt’e, ruj setlerinden makyaj çantasına kadar şahane bir koleksiyon hazırlamıştı. 


Benim gönlümün kazananı eski bir makyaj artisti olduğu, gerek renk bilgisi, gerek pigmentasyon konusundaki profesyonelliği ile yine Jeffree Star oldu. 


Jennifer Lopez Beyonce’yi taklit mi etti yoksa saygı duruşunda mı bulundu? 

Amerikan Müzik Ödülleri töreninde Jennifer Lopez'in Maluma ile olan performansını izlemeyen kalmamıştır sanırım. 

Son yılların Ricky Martin'i yeni Latin ateşi Maluma ile yaptığı şovu seyrettiğimde ilk dikkatimi çeken şey bunun bir cosplay yani "kılığına girme" mi yoksa bir saygı duruşu mu olduğuydu. 

İzleyenler anlayacaktır, saçından makyajına giydiği tuluma kadar Beyonce’nin Jay Z ile olan canlı performansı Drunk In Love'ın bir kopyası gibiydi. 

Sevgili JLo, eğer bu satırları okursan ıslak saçın sana çok iyi olmadığını söylemek istiyorum :) Sen çok daha görkemli ve kabarık saçların, veya uzun at kuyruklarının kadınısın.

Ödül törenindeki makyajlarda ise benim kazananım kesinlikle Dua Lipa’ydı.

Siyah saçları ten rengine o kadar çok yakışmış ki Buz Mavisi göz makyajı ve gül pembesi dudaklarıyla tam bir oyuncak bebek gibiydi. 

Ten makyajı o kadar kusursuz uygulanmıştı ki airbrush makineleri (fondöteni makine yardımı ile ince uçlu bir kozmetik tabancasıyla yüze püskürterek uygulamak) ile yapılmış gibi bir sonuç elde edilmiş. Her ne kadar makyajlarda allık sevsem de bu görüntüde olmaması beni rahatsız etmedi. 

Ah Cara! ah! 

O makyaj neden o kadar 80’ler döneminden ilham almak zorundaydı? O outfit ile lila turuncu mor renklerini neden aynı anda kullandınız. 

Hadi kullandınız peki o ten renginde neden sadece bir tek göz cevresi gri gibi? 

Fondöten sürmeden sürülen kapatıcının azizliğine uğramanın fotoğraflanmış olması beni ne kadar sevindirse de, makyaj artistinin bu fotoğrafları gördükten sonra midesine kramp girdiğini gerçekten hayal edebiliyorum. 

Bol kirpik, ince bir eyeliner ve sadece bir kırmızı ruj da yeterli olurdu. 


Paris Hilton’un makyajı için ne söylenebilir ki, hayatımıza girmiş her ünlünün ilk elinden tutanı olduğu için olsa olsa ona sadece “That’s Hot” diyebilirim. Sadece ruju biraz renkli olsa mükemmel olabilirdi. 

Neyse Paris sen olmasan magazin asla böyle olmayacaktı o yüzden ne yaparsan yap "Thats Hot". 


İnsanlık Moda olacak


Geleceğin cinsiyeti yok! Kalitenin de. İnsanlık moda olacak manifestosu ile yolculuguna devam eden hand-made ilkesini şiar edinmiş “MX” markasının geçtiğimiz günlerde yeni sezon fotoğraf çekimlerini şahane bir ekiple gerçekleştirdik. 

Hem manifestonun hem de markanın tüm çantalarının isim annesi Instagram'dan da tanıdığınız benim de zekasına hayran olduğum kakimlikadin'dı.

Bu fotoğraf çekimi için beni aradığında bana "çok değişik bir iş olacak, herkesin gününü ayarlıyorum nolur o gün boş ol" dediğinde isimleri duyunca çok heyecanlandım. 

Modelin Didem Soydan olduğu, fotoğrafları Ali Kalyoncu'nun, kamera arkası ve video'nun ise Umut Eker'in, saçları Mert Pekgüzel'in stylingi İlhan Dalaklıoğlu’nun, makyajı ise bendenizin yaptığı bu çekimde hepimiz ne kadar uzun zamandır böylesine bir çekimin hasretini cektiğimizi fark ettik.

Çekimlerden fotoğraf paylaşmamız sık görülen bir şey değildir ama Didem o kadar güzel görünüyordu ki markanın sahibi ve manifestosunun yazarından özel izin alarak sizinle paylaşmak istedim.


Bu makyajın nasıl ortaya çıktığından bahsedeyim biraz da size; ilk bölümde sadece bol kirpik takip bir dudak kontürü uyguladım, göz renginin fotograflarda çok daha yogun çıkması için turuncu rengini göz cevresine çerçeveleyerek Didem'in gözünün o mavi rengine daha da dikkat cekmek istedim. 

İkinci bölümde ise keskin bir eyeliner ve pembe allıkla makyajı biraz daha değiştirerek koleksiyona uygun hale getirdik. 

Sonuclarını biraz görmüş olsam da son hallerini buradan ilk kez sizinle de paylasacağımın haberini vermek isterim.

Haftaya görüşmek üzere

Yazarlarımızdan

16 Ocak 2021, Cumartesi 15:01
16 Ocak 2021, Cumartesi 11:41
16 Ocak 2021, Cumartesi 07:40
Sıradaki haber yükleniyor...
holder