Aralık burç yorumları

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aralık ayında kişisel düşüncelerin öne çıkmasıyla, sosyal yaşantımızda kargaşalar oluşacak. Herkesin kendi düşüncesini savunduğu bir pota oluşturacağız. Tutucu davranışların göz olduracağı, toplumsal ahlak ve namus sorunlarını irdeleyeceğiz. Değer yargılarımız sorgulanacak. Yaşam kalitemizi arttırma çabası içinde olacağız. Özgürlük kazanma yolunda bazı hedeflerimizi pürüzsüzce çözümlemeliyiz. Boşanma, evlenme ve ortaklıklarla ilgili sürtüşme ve tartışmalar gündeme gelecek. Beklenmeyen haberler karşısında hazırlıklı olmalısınız. Yeni ve özel durumlar söz konusu olacak.

Koç

Güneş tutulması ruhsal değişim evinizde gerçekleşiyor. Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması, çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Eski hatalarınızın tekrar sizi rahatsız etmesini engellemek elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Bu dönemde huzursuz bir kişilik sergileyebilirsiniz. İletişim konusunda başarılı işler çıkaracaksınız. İkna kabiliyetiniz artıyor. İş arkadaşlarınızla disiplin konusunda sorunlar yaşayacaksınız. Aşk yaşamınızda karışıklıklar meydana gelebilir. Partnerinizin düşüncelerini sakladığını veya sizin bazı sırlarınızın olabileceğinizi düşünmeye başlayacaksınız. Kendinize dönük davranırsanız, hatalar yaparak duygusal kayıp yaşayabilirsiniz. Hızlı başlayan ve biten duygulara karşı dikkatli olmalısınız. Bu dönem flört etmeye daha çok vakit harcamanız ve aşka daha çok şans vermeniz sizi üzebilir. Gelişmelerden ders çıkararak, uzun vadede yarar sağlayacak önlemler alacaksınız. Muazzam bir sevgi birikimine sahipsiniz. Yıllar geçtikçe düşüncelerinizi kristalleştirmeyi öğreneceksiniz.

Boğa

Güneş tutulması karşıt finans evinizde gerçekleşiyor.. İş bağlama konusunda başarılı bir performans sergileyeceksiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonundaysanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak birçok anlaşmaya imza atacaksınız. İş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik teklifleri değerlendirebilirsiniz. Azimli ve hırslı yapınız sizi agresif yapabilir. Enerjiniz doğru kullanmalı, insanlara karşı baskıcı davranmamalısınız. Kendinizden yaşça büyük kişilerle olumlu güç birliği oluşturacak, onların desteğini hissedeceksiniz. Kariyerinizi grup çalışmaları ile destekleyeceksiniz. Keşiflere hazırsınız. Aklınıza esen konularda başarılısınız ve bu konuyu aşk hayatınıza yansıtıyorsunuz. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız dikkatli olun. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Fiziksel anlamda çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız. Mesleki aşkların da gündemde olacağı bir dönem.

İkizler

Güçlü duyguların sizi yakmasına izin vermemelisiniz. Hırslarınız yaşam akışınızı yönlendirecek. Amaçlarınıza ulaşmak için; karşıt evinizde gerçekleşen güneş tutulması ile daha güçlü bir tarzda adımlar atacak, baskıcı ve kışkırtıcı davranacaksınız. Özellikle, karşı cinsle yapacağınız ortak çalışmalarda kendinizi daha da güçlü hissedeceksiniz ve bir başkası tarafından kişiliğinizin takdir edilmesi hoşunuza gidecek. Yaptığınız her iş ses getirirken, kararlı davranışlarınız takdir görecek. Haksızlıklar konusunda adaletli davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Önemli arkadaşlarınızın gizli destekleri, sizin bilgilerinizle birleşecek ve ortaya yepyeni şekillerde size yeni pozisyon kazandıracak çalışmalar ortaya çıkacak. Farklı düşünüyor, farklı hareket ediyor fakat duruma hakim oluyorsunuz. İnsanlar sizden etkilenirken, karşı çıkamıyorlar. Tutku ve mantık insanısınız. Üstelik ihtiraslı aşklarınız dillere destan. Bu dönem mantıklı ve sabit aşka dönüşebilecek önemli duygular peşindesiniz. Karşılaşacağınız kişilerde, farklı özellikler arıyorsunuz. Planlarınızı gizli tutmak istiyorsunuz fakat çevrenize duvar örmeniz zor olabilir. Satürn her anlamda destek vermeye başlayacak.

Yengeç

Tutulma sayesinde enerjinizin farkındasınız. Maddi konularda kimseden yardım almadan ilerliyorsunuz. Hesapları ince yapmanız size belli bir disiplin getiriyor. Kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecek. Hedefleriniz, uzak ülkelerde yapacağınız başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinizde yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor. Yazışmalar ve haberleşme konusunda yaşayacağınız aksilikler ortaklık ilişkilerinize de yansıyacaktır. Finans evinizle ilgili birçok fırsat yakalayacak ve paranızı zekice değerlendireceksiniz. Karşınıza birçok fırsat çıkacak. Enerjinizi doğru kullanacağınız anları seçeceksiniz. Bu ay yakın ilişkilerinizdeki bazı sorunlar konusunda dostlarınızın fikirlerini almaya çalışın. Aşk yaşamınızda görmezlikten geldiğiniz konular sorun haline gelebilir. Geçmişte yaşadığınız bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi söz konusu. Önceki zamanlarda verdiğiniz kararları uygulama olanağı bulacaksınız. Arkadaşlarınızla veya paylaşım içinde olduğunuz kişilerle fikir ayrılıkları yaşayabilir, ilişkilerinizi yargılayabilirsiniz. Sevilen bir kişi olduğunuz için kolaylıkla destek sağlayabilecek bir karizmaya sahipsiniz.

Aslan

Güneş tutulması aşk ve sosyal evinizi hareketlendirirken, maddi konularda iş imkanlarınız artıyor. Organizasyon çalışmalarından küçük ölçülerde para kazanabilirsiniz. Kafanızda şekillendirdiğiniz uzun vadeli isteklerinizi gözden geçirmelisiniz. Karşıtlarınızın davranışlarına karşı takındığınız tavırlarda, kendi gücünüzden emin hareketler sergileyeceksiniz. Kariyeriniz güçleniyor. Karşı şartlar lehinize gelişecek. Hedeflerinizle ilgili isteklerinizde değişim yapmamalısınız. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Neptün felsefi anlamda yoğun düşüncelere neden olurken, çevrenizi güzelleştirmek adına çalışmalar yapacaksınız.. Fiziksel görünümünüzle ilgili harcamalarınızda aşırıya kaçacak, gardırobunuzda sonradan giymeyeceğiniz birçok şey satın almış olacaksınız. Gireceğiniz topluluklarda karşılaşacağınız kişilerden etkilenmeniz ve marjinal dostluklar peşinde olmanız hareket kazandıracak. Eğer süregelen bir özel bir durumunuz varsa bu konuda coşkularınız tavan yapacaktır. Aşk hayatınızda mutluluk yaşanacak ve her şey olumlu ilerlemeye başlayacak.

Başak

Güneş tutulması sayesinde aile içinde yapmayı arzuladığınız değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada, kesinlikle partnerinizin fikrini de kulak ardı etmeyin. Başkalarının fikirleri ilgilendiğiniz konuda size anlamsız gelebilir. Fakat, şunu unutmamanız gerekiyor: Gündemdeki konu ile ilgili olarak en uzak ve ilgisiz bir kişinin söyleyeceği bir tek kelime işin seyrini değiştirebilecek yeni fikirlerin kafanızda oluşmasını sağlayabilir. Arkadaşlarınızla konuşurken bazen gereksiz şekilde sivri sözler ediyorsunuz. Bu o kadar anlık oluyor ki, geri dönüş için zaman bile bulamıyorsunuz. Bu yapınızı en kısa zamanda çözüme kavuşturmanız gerek. Kalıcı değerlerin peşindesiniz. Karşı cins üzerinde gizemli etki bırakabiliyorsunuz. Mantık mı yoksa duygu mu çelişkisi yaşatabiliyorsunuz. Partneriniz de bu konuda bazen şaşırıp kalıyor. Oysa, temelinde derin mantık adımlarını kullanan bir yapınız var. Kıskançlıktan öte sahiplenici yapınız çevrenizde yanlış anlamalara neden olabiliyor. Düşüncelerinizi paylaşmaktan hoşlanmayacağınız bir ay. Bu arada, aile büyüklerinden biri size maddi konuda destek verebilir. Alacağınız bu destek sizi rahatlatacak. Hava değişimlerinden kendinizi koruyun.  

Terazi

Tutulma iletişim evinizde gerçekleşti. Bugünlerde sağduyu ve sakinliği elden bırakmamalısınız. Bu şekilde davrandığınızda zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Çevrenizde gelişen olumsuz olaylar karşısında gergin günler yaşayabilirsiniz. Sorunların dışında kalmayı başardığınız müddetçe sinir sisteminizi koruyabilirsiniz. İş başarınız arttıkça, başarılı işler ayağınıza gelecek. İş arayanlar teklifleri değerlendirebilirler. Doğru işi ve doğru zamanı bu dönem yakalayabilirsiniz. Ayrıca ikna kabiliyetiniz artıyor. Kalabalık ortamlarda gözlemciliğiniz güçlenecek. Güçlü isteklerinizi bir kenara bırakarak kendinizi sakinliğe teslim edin. Duygusal iniş çıkışlar yaşıyorsunuz.. Artık kuşku içinde “Yarın ne olacak” diyerek belirsizlikleri kafanızdan atın. Arkadaşlarınızın önerileri ile kafanız iyice karışıyor. Arkadaş çevrenizde size destek verecek özel dostlarınızla bir arada olacaksınız. Yaşam kalitenizde, belli bir ortalamanın altına düşmek istemediğiniz için, dostlarınızı da bu yönde seçmek istiyorsunuz. İletişim içinde olacağınız arkadaşlarınızla bu ay , ortak çalışma içinde olacağınız önemli konular gündeme gelecek. Çevrenizle yoğun iletişim içinde olacaksınız.

Akrep

Bu ay, iddialı tavırlarınızla ortaya çıkıyor ve toplumda dikkat çekici işler yapmak istiyorsunuz. Egolarınızı tatmin etmek için elinize geçecek fırsatları akıllıca kullanmalısınız. Olaylara yönetici bir tavırla yaklaşıyorsunuz. İyi niyetli dostlarınızın önereceği tekliflere hayır demeden önce düşünmelisiniz. Maddesel konularda beklediğiniz fırsatları yakalamak ve iş olanaklarınızı genişletmek için uygun bir dönem. Sadece riskleri unutmamalısınız. Farklı görüşteki kişileri bir araya toplayabilirsiniz. Eski beklediğiniz tekliflere sıcak bakabilirsiniz. Etkilendiğiniz bu kişi daha sonra yaşamınızda büyük bir yer kaplayacaktır. Belki de diğer tüm işlerinizi askıya alacaksınız. Bu ilginç aşk sizin için önemli. Fakat evli ve ailesi olanlar için önemli bir ay. Geçmişteki yaşadıkları olumsuz olayları çözümleyecekler. Sosyal çevreniz içinde etkinliğiniz artıyor. Bu ay göz dolduracak davranışlarda bulunacak, yeni arkadaşlar edineceksiniz. İlgi çeken konuşmalarınızla, karşınızdakileri ikna edecek, fikirlerinin değişmesini sağlayacaksınız.. İkili ilişkilerinize, hiç kimseyi karıştırmamayı öğrenmelisiniz..

Yay

Güneş tutulması çalışma hayatınızda başarı ve para getirecek. İşinizi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Kendinize güvenmeniz sayesinde çok iş başaracaksınız. Sosyal yaşamınızın ilginç olaylara sahne olduğunu görecek ve bu hareket içinde önemli ve enteresan kişilerle bir arada olacaksınız. Bu grup aktiviteleri çerçevesinde, aynı görüşlere sahip olduğunuz kişilerle, aynı hedefler ekseninde kenetleneceksiniz. Kısa mesafeli yolculukların ve ilişkilerin sağlayacağı kazançları hesaplamanın tam zamanı. Bu dönemde politik olun, çevrenize gülümseyin. Orijinal dostluklar ve arkadaşlıklar gündeme gelecek. Yeni tanıştığınız kişilerle uygun sohbet ortamları yakalayacak, uyumlu kişilik sergileyeceksiniz. Bu ay ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Sadece keyifli günler geçirirken, bu beraberliklerinizden çok şey beklememelisiniz. Yine bu dönemde kariyerinizde şans verecek kişilerle tanışacaksınız. Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Duygusal ilişkilerinize rest çekseniz bile aşktan kopmanız kolay olmayacak.

Oğlak

Tutulma ruhsal evinizi etkiledi. Bilgi sahibi olmadığınız konularda fikir yürütme huyunuzu kontrol altına almanız yararınıza olacak. Çünkü, zor durumda kalarak karşınızdaki kişinin güvenini kaybedebiliyorsunuz. Her konuda fikir beyan etmek zorunda değilsiniz. Bazen de bu tür çekişmelerin takıntı derecesinde etkisinde kalarak agresif davranışlar içine giriyorsunuz. Unutmayın, böyle anlamsız çekişmeler sağlığınızı olumsuz etkiliyor. Kalabalıkların dostluk gösterilerine kanmayın. Aile içi tartışmaların dozunu arttırmamak elinizde.. Daha sonra da, haklı olduğunuzu kanıtlamak için çaba harcıyorsunuz. Duygularınızda farklı bir mantık var. Sizinle ilgili konuların başkaları tarafından yorum getirilmesine karşısınız. Partnerinizle birlikte vereceğiniz kararlar önemli olacak. Yaşam kalitenizi arttırma konusunda gösterdiğiniz olumlu çaba sonuç veriyor. Üst düzeyde kişilerle görüşmeleriniz olacak ve fikirlerinizi karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Aile içinde anlaşmazlık konusu olan ve aslında kolaylıkla halledilebilecek konuda detayları konuşacaksınız. Israrcı olmazsanız sorun kalmayacak. Çevrenizde sanatsal olayların gündem kazanacağı bir dönem.. Kişisel çabalarınızı işinize rahatça aktarabileceksiniz..

Kova

Tutulma yenilikler ve genişleme evinizde gerçekleşiyor. İş ve ortaklık tekliflerine açıksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle takışmamaya çalışın. Onların spontane kullandıkları sözcükler sizi üzerken, canınızın sıkılmasına neden olacak ve o ana kadar aklınıza gelmeyen konuları da düşünmenize neden olacaktır. Önceden paye verdiğiniz kişinin artık sizin için önem teşkil etmediğini görmek garip bir duygusallığa da sürükleyebilir. Daha dengeli ve mantıklı olacaksınız. Yeni projeler ve fikirler doğrultusunda, değişik organizasyonlar ortaya çıkarken, sizi destekleyen kişilerle bir arada olacağınız günler olacak. Bu ay keyifli günler geçireceksiniz. Yaşamın tadını çıkartın. Kendinizi şımartın, hayatın zevklerine varın. Fiziksel anlamda kendinizi enerjik hissedeceğiniz için çılgın aşk kaçamaklarına da hazırlanmalısınız. Tanıştığınız kişilere dikkat edin. Biriyle özel duygular paylaşabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinize yargılayıcı bakmayın. Onların fikirlerini beğenmeyebilirsiniz. Oysa, enerji yüklü ve güçlü bir potansiyele sahipsiniz. Kendinize güvenin. Karasızlık çektiğiniz anlarda arkadaşlarınızdan yardım alacaksınız.

Balık

Güneş tutulması kariyer evinizi etkiliyor. Bu durum sizi güçlü ve baskıcı yapıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle kuracağınız diyaloglar çok önemli. Baskıcı davranmak istemiyor fakat olayların boyutları davranış biçimlerinizi olumsuz etkileyebiliyor. Kişisel ilişkilerinizde karşı tarafın sorunlarını olay haline getirmez ve kişisel algılamazsanız her şey daha iyi olacak. Bu hafta katılacağınız toplantılarda, doğru kişilerle tanışacaksınız. Yüksek mevkide bulunan güçlü kişilerden destek alacaksınız. Kariyeriniz günden güne önem kazanmaya başlıyor. İkna kabiliyetiniz artıyor. Özellikle olaylara bakış açınızda gizli bir mizah gizli. Partnerinizin üzerinizdeki baskısından sıkılacağınız bir zaman. Onun her konuda sizinle ilgili ayrıntılar ilgisini çekiyor. Üstelik bazı konuları sonradan aklınıza takıyor ve geç kalınmış bir kaprisle ortaya çıkıyorsunuz. Sevdiğiniz kişilerin sizi anlamasının mümkün olmadığı bir alanda paslaşmalar yaşamanız sizi gerginleştiriyor. Son günlerde gereksiz detaylar yüzünden canınız sıkkın. Sebep siz değilsiniz, unutmayın. Arkadaşlarınızla ideallerinizi gerçekleştirecek seyahatler yapabilir, zevkli zaman geçirebilirsiniz.

Yazarlarımızdan

16 Ocak 2021, Cumartesi 15:01
16 Ocak 2021, Cumartesi 11:41
16 Ocak 2021, Cumartesi 07:40
Sıradaki haber yükleniyor...
holder