Mars geri gidiyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mars, Güneş’e olan uzaklığı nedeniyle 'yüksek gezegen' olarak nitelendirilir. Güneş'in etrafındaki bir turunu 687 günde tamamlar. Kırmızı yüzeyli bir coğrafik yapıya sahip olan bu gezegen, Koç Burcu’nun yöneticisidir. Akrep Burcu’nun ikinci gezegeni olarak kabul edilse de, son yıllarda Akrep’in Plüton'la ilişkisi hakkında değişik varsayımlar ileri sürüldü. Bu konudaki açıklamalar nedeniyle Mars, Akrep'in de yöneticisi olarak gösteriliyor. 

Mars, büyük bir öfkeyi ve yakıcı duyguları simgeler. İnsanı mücadeleci ve savaşçı bir ruha sahiptir. Haksızlıklar karşısında dirençlidir. Mücadelen kaçmaz ve amaçları için savaşır. Güçlü bir Mars etkisi alan kişi çekici ve cazibelidir. Cinsellik sembolü olarak gösterilir. Yüksek adrenalin insanı olan bir Mars kişisini; atılımcı ruhuyla cesaret isteyen işlerin başında görebilirsiniz. 

Mars sert bir gezegendir. Ruhun savunma ve saldırı içgüdülerini tetikte tuttuğu için Mars insanı, çoğu kez elinde olmadan kendini bir mücadelenin veya savaşın içinde buluverir. Tanıştığınız her yeni insanın Mars’ının bulunduğu konumdan vereceği tepkileri anlayabilirsiniz. Özellikle su grubuyla fazla anlaşamayan Mars; eğer, Yengeç ve Balık'taysa enerjik etkisini fazla ortaya koyamaz. Sadece su gruplarının yöneticisi olması sıfatıyla, Akrep'te etkindir. Mars 1 ve 8'inci evde güçlüdür. 7 ve 2'nci evde zararlıdır. 

Geri giden Mars'la doğanlar

Geri giden bir Marsla doğan kişi, düşünceleriyle hareketleri arasında bir türlü istediği uyumu gösteremez. İlişkilerinde ortalamayı tutturmakta zorlanır. Özellikle bir kadının haritasında güçlü bir Mars; o kadının erkeksi davranışlar sergileyeceğini gösterir. İdol erkekler peşinde koşan bu kadınlar için hayat birçok hayal kırıklıklarıyla doludur. 

Mars geri gittiği zamanlarda günlük yaşam içinde dikkatli olmak gerekir. Yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Fakat bu konuda da, her zaman çok fanatik düşünmemek gerek. Birçok kişinin haritasında Mars geri gittiğinde birçok başarıyı tetiklediği görülür. Özellikle haritasında, Mars geri giderken doğanlar, ileri yıllarda Mars’ın geri gittiği dönemlerde başarılı olurlar. 

Genel anlamda Mars geri gittiğinde hırçın ve kavgacı oluruz. Satın aldığınız mekanik eşyalarda arıza çıkar. Seyahatlerde riskli sonuçlarla karşılaşabiliriz. 

Mars seksüel hayatı da simgelediği için, bazı cinsel rahatsızlıkların, yüksek Mars etkisi alan kişilerde görüldüğü saptandı. Mars insanlarının asit salgılarının da çok yüksek olması nedeniyle, kimyasal dengelerini koruyucu besinlerle desteklemeleri gerekir.

9 Eylül-14 Kasım arasındaki Mars’ın geri hareketi, aile ve yuvayla ilgili sorunların ortaya çıkacağını gösteriyor. Birçok aile ilişkilerinde çatlaklar oluşabilir. Bu dönemde boşanmaların ve aile mahkemelerinin, emlak anlaşmazlıklarının gündeme geleceğini düşünerek, bugünleri sağlıklı atlatmak için enerjimizi geri çekmeliyiz. Ayrıca uzun süredir bir türlü boşanamıyorsanız, bu dönem boşanma davanız sonuçlanacaktır.

Mars retrosu burçları nasıl etkileyecek?

KOÇ: Yerinde duramayan bir kişilik ve acelecilik söz konusu. Ani kararlar zarar verebilir. Kendini ifade etmekte zorlanabilirler. Bir çuval inciri berbat edebilirler.

BOĞA: Enerjileri eksilebilir. Kendilerini yetersizlik duygularıyla besledikleri için gereksiz bir korku içine girebilirler. Takıntıları ortaya çıkabilir. Derin düşünceler içine girebilirler.

İKİZLER: Değişime açık bir davranış içine girebilirler. Uzun süredir beklediği işlerden olumlu sonuçlar alabilirler. Sentez ve analitik zekaları ortaya çıkabilir. Dikkat dağınıklığı yaşayabilirler.

YENGEÇ: Meslek hayatlarıyla ilgili sorgulamalar söz konusu olabilir. Bekledikleri başarıyı geç de olsa yakalayacaklardır. Toplumsal kuralları sorgulayabilirler.

ASLAN: Düşünceleriyle ilgili sorgulamalar içinde olabilirler. Yabancı ülkeler ve eğitimleriyle ilgili gecikmiş olaylar kendiliğinden düzelebilir. 

BAŞAK: Beklenmedik masraflar çıkabilir. Unutulmuş faturalar ve ödemeler söz konusu. Miras ve hukuki konular sonuçlanabilir

TERAZİ: İlişkilerinde dikkatli olmaları gerekiyor. Ortaklık ve evlilikleriyle ilgili tartışmalar söz konusu. Acele verilen kararlar olumsuz sonuç verebilir

AKREP: Günlük hayatlarında huzursuz ve mutsuz olabilirler. Her zamanki çalışkanlıklarında bir huzursuzluk söz konusu olabilir. Enerji düşüklüğü olabilir.

YAY: Aşk ve sosyal hayatlarında enerji düşüklüğü görülebilir. Çevresine agresif davranabilirler. Çocuklarının sorunlarıyla uğraşabilirler

OĞLAK: Aile içinde yaşanan bireysel kavgalara neden olabilecek huzursuzluklar yaratabilirler. Geçmişi sorgulayabilirler

KOVA: Kısa yollarla ilgili iletişim sorunları çıkabilir. Yakın bağı olduğu kişilere soğuk davranabilirler. İletişim konularında agresif olabilirler.

BALIK: Maddi konularla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Çok çalışıp az kazanabilirler. Gereksiz harcamalar yüzünden zora düşebilirler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder