Funda Duru

Funda Duru

Pardon! Teyze mi dediniz? Şimdi tekrarlayalım: 50 yaş yeni 30!

1985 yapımı ‘Altın Kızlar’ dizisini bilirsiniz. Dizinin kahramanlarından, Rose 55, Dorothy 53, Blanche 47 ve Sophia 79 yaşındaydı. ‘Sex and the City’nin son uyarlaması ‘And Just Like That…’de ise ise Miranda ve Charlotte 54, Carrie 55 yaşında.

Yeryüzünden Notlar! Formula 2'ye giden ilk Türk yarış pilotu

23 yaşındaki yarış pilotu Cem Bölükbaşı, E-spor dünyasından gerçek Formula yarışlarına uzanan hikayesiyle dünyada bir ilke imza attı. Bu hafta, 2022 FIA Formula 2 sezonu için Charouz Racing System takımıyla anlaştığını duyurdu. Sıradaki hedefi ise Formula 1’de yarışan ilk Türk olmak. Ben karşımda iyi yetiştirilmiş, sakin, nazik, zeki ve yetenekli bir genç buldum ve bu karamsar düzende umutla doldum. Cem Bölükbaşı’nı yakından tanıyalım.

Ömer Hayyam'ın ruhunu selamlayan müzik grubu: Dolu Kadehi Ters Tut

Röportajı konserlerinden önce yapmaya karar vermiştik. Yağmurlu bir gündü. Konserin başlamasına daha üç saat vardı ancak girişteki dinleyici kuyruğu Jüpiter’e kadar uzanıyordu. Röportajdan sonra onları ilk kez sahnede izledim. Dinleyicileriyle aralarındaki bağ ve sahne enerjileri müthişti.

Yeryüzünden Notlar: Noel Baba'ya mektup

Noel arifesini Noel’e bağlayan gece evlere gizlice girerek çocuklara hediye bırakan efsanevi Noel Baba hakkında bugüne kadar hiç kötü bir şey duymadım.

‘Fado’nun Divası’ Portekizli şarkıcı Mariza: Türkiye, şarkılarımı söylemeyi en sevdiğim yerlerden biri

Üst üste üç kez BBC tarafından ‘Avrupa’nın En İyi Sanatçısı’ ödülüne layık görülen, üç Grammy adaylığı bulunan ‘Fado’nun Divası’ Mariza, yarın akşam 21.00’de Zorlu PSM sahnesinde olacak. UNESCO’nun ‘Kültürel Miras’ listesine aldığı fado geleneğine çağdaş bir yorum katan Mariza’yı dinlemek hem size iyi gelecek hem de başka bir kültürün kapılarını aralayacak. Grammy Ödülleri’ne aday gösterilen ilk Portekizli sanatçı olan Mariza’yla sohbetimize buyurun.

Yeryüzünden Notlar: Ceplerindeki şakalar hiç bitmesin

Elimizi sallasak derde kedere çarptığımız şu günlerde havanızı değiştirecek bazı önerilerle karşınızdayım. Kötü mizaha maruz kalmaktan yorulan ruhumu onarmak için stand-up gösterileri izlerim. Size de tavsiye ederim. Şimdi ceplerindeki şakaların hiç bitmemesini dilediğim bazı komedyenleri huzurlarınıza davet ediyorum.

Yeryüzünden Notlar! Deniz Doğruyol'dan tüm cinsiyetlere kucak açan bir sergi: 'Carnival'

Dada-ist Studio’nun kurucusu, sanatçı Deniz Doğruyol’un yeni sergisi ‘Carnival’; kolajlardan oluşturduğu eserlerle hayatı, ‘Evet/Hayır’ arasında verilen cevapların getirdiği sonuçları bir oyun gibi anlatılıyor.

Gülçin Ergül: Kimse sizin diğer yarınız değil, önemli olan kendinizi bütün hissetmek

Gülçin Ergül, hayatımıza yıllar önce Hepsi grubuyla girdi ancak yoluna solo devam etmek istedi. Kulağıma sorarsanız Türkçe popun en güçlü seslerinden biri o. ‘Beni Bu Rüyadan Uyandırma’, ‘Hoş Geldin’, ‘İkimize Birden’ şarkılarıyla beğeni topladı. Şarkı yazıyor, besteler yapıyor ve çok iyi dans ediyor. Çok yönlü ve yetenekli biri. Yeni şarkısı ‘Birbirimize İyi Gelmiyoruz’ vesilesiyle buluştuk ve birbirimize iyi gelen bir sohbet ettik.

Yeryüzünden Notlar: Anksiyete ve depresyon vakalarında Avrupa'da birinciyiz

Evet, yanlış okumadınız Türkiye, COVID-19 kaynaklı depresyon ve anksiyete vakalarının artışında Avrupa'da birinci oldu. Pandemi, ruh sağlığımızı olumsuz yönde etkilendi çünkü belirsizlikler anksiyeteyi tetikledi. Türkiye’de son iki yıl içinde hızla artan anksiyete ve depresyon hakkında daha fazla bilgi almak için Uzman Klinik Psikolog Sena Varlık Güngör ile konuştuk.

Yeryüzünden Notlar: Eseri dünyanın en ünlü müzayedesi Sotheby's'de yer alan ilk Türk fotoğrafçı: Rızacan Kumaş

Rızacan Kumaş, bir belgesel fotoğrafçısı. Altı ay önce girdiği NFT sektöründe dünyaca ünlü koleksiyonerlerin dikkatini çekti ve fotoğrafları satın alındı. ‘Panaromic Portraits’ eseriyle Sotheby’s’de yer alan ilk Türk fotoğrafçı oldu. Sotheby’s, dünyanın en büyük müzayede şirketlerinden biri.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder