Bir Instagram hesabının anatomisi: Bartu Küçükçağlayan

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kemerlerinizi bağlayın. ya da bağlamayın rahat oturalım. Bu köşede Instagram profiline sıkıştırılan, kimsenin hayal kırıklığına uğramadığı, mutsuz olmadığı, her şeyin yolunda gittiği ‘müthiş’ hayatları konuşuyoruz. Posta-Portre’nin bu haftaki konuğu Bartu Küçükçağlayan.


Dünya yeterince gri, Bartu Küçükçağlayan olabildiğince renkli

Bu ev karantinası süreci en çok Instagram’a yaradı. Herkes orada! Instagram’da canlı yayın yapmayan kalmadı. Evrendeki her bilgiye sahip, en büyük yetenekleri hediye kutusu açmak olan influencer’lar da bu süreçte en iyi dönemlerini yaşıyor olabilir. “Helloğğ”, “Herkese merhabağğ” diye başlayan, bitmek bilmeyen ulusa sesleniş videoları kalbimi çok yoruyor.

Peki ya, sürekli davet edildiğimiz Instagram challenge’ları... Neyse ki bu hafta pek yoktu. Konumuza dönelim; bugün müzisyen ve oyuncu Bartu Küçükçağlayan’ı konuşacağız. Bedeni 37, ruhu 12 yaşında olan bu yaratıcı çocuğu kimileri antipatik bulsa da bence eğlenceli biri. Onu 500 dakikalık Türk dizilerinde göremezsiniz. O, daha çok ‘Kelebekler’, ‘Çoğunluk’ gibi festival filmlerinin insanı.

Kafasını merak ederseniz kendi yazıp, kendini oynadığı, 10 bölümlük mini dizi ‘Bartu Ben’i online olarak izleyebilirsiniz. Ben izledim. Fena değildi. Bu dizinin reklamı için influencer’lara boş kutu göndermesi, yüzyılın en iyi hareketlerinden biri olabilir. Haha.


Şovperest bir birey

Kendisi aynı zamanda müzik grubu Büyük Ev Ablukada’nın solisti. ‘Büyük Ev Ablukada’ Turgut Uyar’ın bir şiirinin adıdır. Grubun güzelliği burada başlıyor. Sahne şovları ise tek kelimeyle şahane. Ortalamanın ve sıradanlığın çok üzerinde işler yapıyorlar. Bartu da belli ki şovları seven, şovperest bir birey. “Marjinalim, aşırı umursamazım. Altımdaki minder yansa rahatımı bozmam abi” havasında zorlama tripleri olsa da onu böyle kabul edeceğiz. Adeta onunla bir bütün olan sarı çorabı ve sarı saati de bu tribin bir parçası olmalı.

Her sabah “Tanrım, acilen sarı saatimi ve çorabımı bulmalıyım” diye uyanmadığını umarak bu konuyu kapatıyorum. Bu arada, Feyyaz Yiğit’le beraber videolar çektiği ‘MegaTeknoForce’ adındaki YouTube kanalı karantina günlerinize renk katacaktır. Tavsiye ederim.


Çok partili dönemin sonu

2019 Eylül’de klinik psikolog Merve Özgüle ile evlendi. Bu haberi, Instagram’da paylaştığı düğün fotoğrafının altına “Çok partili dönemin sonu ve huzurlarınızda The Küçükçağlayans” yazarak duyurdu. Meşhur sarı saati yine görevinin başındaydı ve damat kombinini tüm ihtişamıyla tamamlamıştı.

Paylaştığı fotoğrafların altına evlilik hakkında inanılmaz tespitler yazıyor. “Evliliği çok tavsiye ediyorum. Bir kere selfie’den kurtuluyorsunuz. Fotoğrafınızı çekecek biri oluyor. Not: Tabii ki bu yazıyı yazmak için karımdan izin almak zorundayım” gibi... Öne çıkanlara ‘ünlülerle selfie’ ve ‘o tayfa yaa’ adında iki bölüm eklemiş. Komik sayılır. Kendiyle alay eden bir tarafı var. Bunu hem komik hem de inceden kederli buluyorum. Rapçi Ezhel ve fenomen Berkcan Güven’le paylaştığı fotoğrafa “Bu fotoğraftakilerin toplam 4 milyon 183 bin takipçisi var. Evet, küsurat olan benimki” yazmış. Hakkı verilmeyen cool bir profili olduğu kesin. Dünya yeterince gri, Bartu olabildiğince renkli...

Yazarlarımızdan

06 Haziran 2020, Cumartesi 07:00
06 Haziran 2020, Cumartesi 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder