Bir Instagram hesabının anatomisi: Berrak Tüzünataç

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kemerlerinizi bağlayın. Ya da bağlamayın rahat oturalım. Bu köşede Instagram profiline sıkıştırılan, kimsenin hayal kırıklığına uğramadığı, mutsuz olmadığı, her şeyin yolunda gittiği ‘müthiş’ hayatları konuşuyoruz. Posta-Portre’nin bu haftaki konuğu Berrak Tüzünataç.

Esaslı kadınlar kulübü

Dizi ve sinema oyuncusu Berrak Tüzünataç, bence Türkiye’deki marjinal kadınlar kulübünün en esaslı üyelerinden. Özgüvenli, doğal ve cesur bir imajı var. Onu hiçbir zaman beş kilo makyajla, abartılı aksesuarlarla göremezsiniz. Zaten yakışmaz da... Instagram profilini hayli ölçülü ve güzel yönetiyor. Toplamda 414 paylaşımı var. En çok Özge Özpirinçci’yle fotoğrafı var. Birbirlerini çok sevdikleri ve iyi anlaştıkları her hallerinden belli.

Her birimiz birer sanat eseriyiz ama...

Hayli sosyal biri. Arkadaşlarıyla fotoğraflar paylaşmayı seviyor. Kendinden başka bir şey paylaşmayan megaloman tayfadan değil. Her birimiz farklı işlenmiş birer sanat eseriyiz. Tamammmm, kabuuulll ama bunu gözümüze sokanları bir türlü anlayamıyorum. Neredeyse kendilerini bantla müze duvarına yapıştıracaklar. Hahahaha.

Hesaplaşmalarımızı içimizde yaşayalım

Öne çıkanlar da ise sadece iki bölüm var: Biri sürekli dil çıkararak verdiği pozlarla dalga geçtiği bölüm ve 2010’ların en iyi filmlerinden bazılarını paylaştığı diğer bölüm. Bir story silsilesi hazırlamış. Koyduğu fotoğrafların hepsinde dilini bir şekilde ortaya çıkarmış.

“Fotoğraflarda neden sürekli dilimi çıkarıyorum ya” diye hayıflanıyor bir de. Sonraki story “Demek öyle beğeniyorum kendimi” diye devam ediyor. Bu kendiyle gereksiz hesaplaşmasını kamuya açmasını biraz saçma bulsam da kendini böyle beğendiği için bir şey demeyeceğim. En iyi filmlerden bazılarını paylaştığı bölümü sevdim. Bir Pazar günü sıcak battaniyeniz altında hangi filmi izleyeceğinize karar veremediğinizde size bir fikir verebilecek düzeyde bir seçki olmuş.

Meseleye bir de bu açıdan bakalım

Sosyal medya özellikle de Instagram sağ olsun ülkemizdeki ünlü sayısı ünsüzleri geçti. Kime sorsan Berrak Tüzünataç’ı bilir ama sadece 465 bin takipçisi var. Kime sorsan Duygu Özaslan’ı bilmez ama1 milyon 400 bin takipçisi var.

Instagram’ın dinamikleri başka türlü tabii. 2012’den bu yana Instagram kullanıcısı. Yogayla da içli dışlı. Hatırı sayılır bir yoga paylaşımı var. ‘Meseleye bir de bu açıdan bakalım’ diyerek sirsasana (baş duruşu) pozu vermiş. Bu pozu vermeyen ünlü kaldı mı acaba? Bu kadar ‘Berrocks’ yeter haftaya görüşürüz.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder