Bir Instagram hesabının anatomisi: Eser yenenler

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KİLO VERMESİ MEMLEKET MESELESİ

Çoğumuz onu ilk olarak 2004’te dram ve gözyaşı dolu Türk dizisi ‘Aliye’de küçük bir rolde gördük. Henüz genç olmak üzere olan bir çocuktu. Yıllar yılları kovaladı Eser Yenenler kocaman bir adam oldu. Hatta bu ekimde baba bile oldu. Oyunculuktu, komedyenlikti derken en son talk show sunuculuğunda karar kıldı.

‘Eser Yenenler Show’daki sempatikliğiyle çoğu kişinin gönlündeki yerini genişletti. Şovunda tam günümüz Türkiye’sine uygun tasarlanmış; dikkatli, risksiz ve biraz da heyecansız, sürprizsiz bir program sunuyor. Buna da şükür diyerek Instagram profiline dalıyoruz. Öne çıkanlarda ‘Spor’ başlıklı tek bir bölüm var.

Pirinç tanesi gibi bir sürü story paylaşmış. Bu videolarda kilolarıyla dalga geçen ve yüzünden terler akan Eser’i görüyoruz. “Kilo vermem memleket meselesine döndü” diye yakınırken eşi de arkadan “Çünkü sen çok tombiksiinnn” diyor. Hoş bir ilişkileri var. En son spor story’sini 18 hafta önce paylaşmış. Umarım pes etmemiştir.

Bİ’ ‘KÜÇÜK’ YÜZÜK MESELESİ

Geçen kış eşine evlenme teklifi ettiği fotoğrafı “Evet dedi... Ruh ikizim aynı zamanda tip ikizim” yazarak paylaşmış. Fotoğrafta teklif ettiği yüzüğü zor da olsa görüyoruz. Şöyle bir yorumlara baktım... Bakmaz olaydım. Ayy neler neler, “İnşallah yüzüğün yanında büyüteç de almışsındır”, “Parmaktaki hücreye bakın!”, “Abi tektaşı yedin mi?” gibi yorumlar var.

Mutluluk dileyen yok denecek kadar az. Belki bir anısı var yüzüğün, belki eşi minimal taşlardan hoşlanıyor? Bu linçlere karşı Eser ve Berfu, olumsuz yorumlarla alay ettikleri keyifli bir video serisi hazırlamış. YouTube’dan izleyebilirsiniz.

SAHİP ÇIKALIM DEDELERE

Ayrılmaz üçlü Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ı hiç ayrılmadıklarından mıdır bilmem sandviçe benzetiyorum. Oğuzhan Koç, Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak ekmeğinin arasındaki peynir gibi geliyor bana. Bu bence güzel bir şey. Umarım hepimizin bu sandviç gibi dostlukları olur.

Her ne kadar artık solo takılsalar da onlar hep bu üçlü olarak hatırlanacak. Yaşlandırma uygulamasının meşhur olduğu dönemde Eser Yenenler de boş durmamış ‘3 dede’ yazarak üçünün yaşlı halini paylaşmış. Yaniii fena görünmüyorlar. Oğuzhan Koç’un yaşlı hali Mazhar Alanson’u andırıyor.

Bir gün gerçekten yaşlansalar da peynirli sandviç olarak yaşamlarına devam etmelerini diliyoruz. Yılın son postu olarak eşi ve oğlundan oluşan bir fotoğraf serisi paylaşmış. ‘Bana şahane bir eş ve evlat veren sevgili 2019 seni tebrik ediyor gözlerinden öpüyorum’ diye de eklemiş. Ne romantik! Hayır ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı.

SEVGİ, FITIĞIN VARKEN EĞİLMEKTİR

Düğünlerinde sahnede eşinin bağcığını bağladığı fotoğrafı profilin şampiyonu ilan ediyorum. Altına da ‘Sevgi neydi... Sevgi emekti... Fıtıkken eğilmekti...’ yazmış. Ataerkil toplumun izlerini her yerde görebildiğimiz ülkemizde sonunda hanımcılık kazanacak!!!

Bana kalırsa herkes kendi bağcığını bağlamalı, kendi söküğünü dikmeli. Neyse bize ne! Ünlü düşünür bir halk adamının da dediği gibi “Herkesin hayatına kimse karışamaz.” Haha. Şaka bir yana gezegenimize yeni gelen bebekleri Kuzey’le birlikte mutluluklar diliyoruz. Hadi bye...

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder