Karantina sonrası burçlar

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hepimizin gündeminde o var. Tabii ki corona virüsten bahsediyorum. Hepimiz her an her dakika gerek televizyon karşısından gerekse sosyal medyadan son dakika gündemi takip etmeye çalışıyoruz. Eminim ki bu dönem evde kalmak hepimize birçok şey sorgulattı. Kendimizle baş başa kalıp bol bol düşünme fırsatımız oldu. Uzun süredir evde yapmak isteyip yapamadıklarımıza ve çekirdek ailemize zaman ayırabildik. Ancak en önemlisi, hepimiz yaşadığımız günlük sorunların değersizliğini anladık. Önemini çok da kavrayamadığımız günlük rutinlerimizin aslında küçücük görünse bile ne kadar kıymetli olduğunu hatırladık. Bu yüzden şimdi hepimiz gelecek hedefleri, hayalleri kuruyoruz. Ve bu salgın biter bitmez yapmayı çok özlediğimiz, sıradan gibi görünen ama aslında bizi biz yapan alışkanlıklarımızı bir bir hayata geçireceğiz.

Burçların karantina sonrası yapacağı ilk işleri esprili bir dille yazdım. En kısa sürede yaşadığımız sancılı sürecin sona ermesi ve sağlık dolu günler dileğiyle..

Koç: Evde hop oturup hop kalkan Koç kendisini spora adayabilir. Artık spor salonlarına mı koşar, sahilde bisiklete mi biner yoksa doğada koşmaya mı bilinmez. Enerjisini atmak isteyeceği kesin. Şöyle ağız tadıyla yüz yüze birilerine öfkelenmeyi özlemiş de olabilir.

Boğa: Gurme Boğa’lar en güzel restoranları ve yemekleri çok özlediler. İlk iş yeni lezzet duraklarını keşfetmek olacaktır. Yemek kurslarına da gidebilirler. Duyuları çok gelişkin olduğu ve özellikle dokunmak onlar için çok önemli olduğu için sevdikleri ile temas edip sımsıkı sarılmak da onların ilk yapacağı eylemlerden. Güzelliğe önem veren bu burçları kuaför ve berberler de çok özledi!

İkizler: Sosyal medya ve Facetime’ı yetersiz bulan İkizler koşarak arkadaşları ile özlem giderecek. Keyifli kahveler eşliğinde ayrı kaldığı dönemdeki gelişmeleri dostları ile paylaşacak. 

Yengeç: Ailesine koşarak büyüklerine sarılacak. Tabii bunu tüm burçlar yapacak ama duygusal Yengeç bir başka. Nostaljik Yengeçler eskiden gittikleri yerlere yeniden gidebilmek için büyük özlem duyuyorlardır. Zira çocukları var ise onlarla dışarıda vakit geçirmeyi de özlemişlerdir. 

Aslan: Cömert burcumuz bir süredir arkadaşlarına bir şeyler ısmarlayamadı. İlk iş onlara bir şeyler ısmarlamak. Ortamlar onu çok özledi, o da ortamları! Hobi kursları da bir diğer çalacağı kapı. Eğer çocukları var ise onlarla dışarıda vakit geçirmeyi de özlemiş olmalı. Onları çeşitli aktivitelere götürmek için sabırsızlanıyordur.

Başak: Eski disiplinli hayatına kollarını açacak. İşine koşarak gidebilir. Malum rutinin bozulmasından en muzdarip olanlardan biri oydu. Şifacı yeteneğini, insanlara online değil yüz yüze, kaldığı yerden sunmaya devam edecek.

Terazi: Sanat galeri ve müzeler onları bekliyor. Hep birlikte felsefesinde oldukları için yanlarında yeniden kalabalıklar olmasını isteyeceklerdir. Arkadaşları, ailesi, yeter ki bir an evvel yanında birileri olsun. Kuaför ya da berber de bu güzellik ve estetik meraklısı burcun koşacağı diğer yer. 

Akrep: İç giyim mağazalarını çok özlemiştir eminim. Alışverişin yolunu tutacağı kesin. Sosyal medyada kurmaya çalıştığı oto kontrolü dış dünyaya uyarlamaya devam edecektir.

Yay: Yurt içi ya da yurt dışı olsun fark etmez yeter ki seyahat olsun, yolda olsun. Yeni eğitimlere, hukuki konulara hızlı dönüş yapacaktır. Aynı zamanda fanatik olan burç şayet bir futbol takımı fanatiği ise koşarak maça da gidebilir.

Oğlak: İş hayatına bir an evvel geri dönüp başarısına başarı katmak isteyecek. Yöneticiliği özlemiştir, net. Bu duygusal karmaşada mantıklı hayat düzenine dönmenin özlemi içindedir. Hayatındaki az ve öz dostlarını her ne kadar mantığı ön planda olsa da o da çok özledi. Evde virüsün çözümüne kafa yorduğu yöntemleri de onlarla paylaşmak için sabırsızlanıyordur.

Kova: Karantinada da gönüllü iş birliği yapan Kovalar sosyal yardımlaşmayı geniş çapta ve farklı alanlarda yaymaya devam edecek. Entelektüel burcumuz, grup aktivitelerinden de büyük keyif aldığı için arkadaşlarını çok özledi. Teknoloji mağazalarının da yolunu tutabilirler.

Balık: Tiyatro ve konser bileti almak ilk işi olabilir. Ayrıca evde kendini feda eder bir duruma girdiyse dışarı çıkıp biraz kafa dağıtmak eminim ona iyi gelecektir. Yoga ve meditasyon kurslarının da yollarını gözlüyor olabilirler.

Yazarlarımızdan

06 Haziran 2020, Cumartesi 07:00
06 Haziran 2020, Cumartesi 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder