Mars Kova burcunda

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

30 Mart Pazartesi akşam saatleri itibarıyla Mars Kova burcuna geçti. 13 Mayıs'a kadar bu burçta yolculuğuna devam edecek.

Mars, hayatla mücadele ve savaşma biçimimizdir. Malefik olarak nitelendirdiğimiz kötücül bir gezegendir. Mars ile birlikte içimizdeki enerji ve öfke açığa çıkar. Zodyakta 12 ev vardır. Her ev bir temayı temsil eder. Mars'ınız hangi evdeyse o temalarda, o alanda mücadeleniz daha yüksek demektir.

Mars-Kova hangi konuları temsil eder? Kova eril enerjiye sahiptir. Yenilikçi, hümanist, özgürlük ve bağımsızlık temalarıyla öne çıkar. İnternet, elektronik, teknolojik konular gündemimizde olur. Satürn-Kova ile dijital çağın sinyallerini güçlü bir şekilde almaya başlamıştık zaten. Ayrıca Kova, astrolojinin de burcudur. Entelektüeldir, aykırıdır. Bu bağlamda radikal değişimleri de beraberinde getirir. İnsanlarla fikir ayrılıklarına girebilir. Kendi bildiğini okur. Kova grup aktivitelerini ve arkadaş ortamlarını da sevdiği için sosyal dernekler ve klüpler de bu dönemde öne çıkar. 


Mars'ın bu seferki yolculuğu Satürn ve Uranüs'le de bazı açılar kuracak. Mars, "Hareket et ve ilerle" der. Satürn ise "Yavaşla ve bir dur bakalım!" 31 Mart'taki Satürn kavuşumuyla özgürlüğümüz daha da kısıtlanabilir. Kova özgür ve bağımsız bir burç olduğu için bu durum gerginlik yaratabilir. 7 Nisan'daki Uranüs karesi ise ani ve beklenmedik olaylar getirebilir. Depremler, kazalar, yer altı konularında ani haberler alabiliriz. Türkiye haritasının 8. evinde bu transitin gerçekleşiyor olması, corona virüs konusunda kayıplar ve ekonomi konularında da sıkıntılı durumların bir süre daha devam edeceğini gösteriyor.


Mars-Kova transitinin burçlara etkisi

Koç ve Yükselen Koç: Şu an karantinada olsanız da telefon konuşmalarınız aktif olabilir. İçiniz kıpır kıpır. Bu transitin de etkisiyle sosyalleşmek istiyorsunuz. Ancak bir süre daha evden iletişimi sürdürmek unutmayın ki hepimiz için çok önemli.

Boğa ve Yükselen Boğa: İş hayatınızla ilgili krizler söz konusu olabilir. Kendinizi kariyer konusunda baskı altında hissedebilirsiniz. İşten çıkarmalar olabilir. Kariyer hedefleri konusunda sessiz ve derinden, gelecek için yeni kazanç planları yapabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler: Eğitimlerle ilgili kısıtlanmalar olabilir. Bol bol okuyup araştırmalar yaparak ve online eğitimler alarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Kariyerinizi geliştirmek için bu dönemi iyi değerlendirin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Para konularında dikkatli olmakta yarar var. Dış kaynaklar konusunda gecikmeler olabilir. Kredi ve borçlar konusunda da dikkatli olun. Sağlığınızı ihmal etmeyin. Sağlıkla ilgili konularda acele kararlar vermeyin.

Aslan ve Yükselen Aslan: Uzun süreli ilişkiler, ortaklıklar açık düşmanlıklar evinizde bu transit gerçekleşiyor. Sınavlarınızı bu alanda yaşayacaksınız. Dikkatli hareket etmelisiniz. Gözünüz açık olsun.

Başak ve Yükselen Başak: Gündelik konularda kendinize ve sağlığınıza özen gösterin. Hayat rutininizle ilgili problemler yaşanabilir. Depresif, yorgun, sorumluluktan bunalmış hissedebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi: Aşk hayatı, çocuklar, hobiler bu evin konuları. Bazı sorumluluklar almanız gerekebilir. Özellikle çocuklar konusunda. Bu dönem çocuklarınızla ilişkilerinizi sabır ve sükunetle sıcak tutmaya çalışın.

Akrep ve Yükselen Akrep: Ailenizle, büyüklerinizle çatışmaya girmeyin. Baskı hissedebilirsiniz. Bir yandan onlara özlem de duyuyorsunuz. Hane değişiklikleri, ev işleri, tamirat konularında enerji harcamak isteyebilirsiniz. Yaş tahtaya basmadan bu konularda dikkatli ilerleyin.

Yay ve Yükselen Yay: Yakın çevre ve kardeşler evinizde gerçekleşecek transitte bazı problemler çıkabilir. 3. evde gerçekleşen transiti, online eğitimler ve yazı yoluyla yaratıcılığınızı geliştirerek değerlendirebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Para konularında mantığınız ön planda olmalı. İmkanlar kısıtlı olabilir. Tutumlu olmanın faydası var. Harcamalara dikkat edin. Yatırım yapmayı planlıyorsanız ince eleyip sık dokuyun.

Kova ve Yükselen Kova: Kendinizi dönüştürmek istiyorsunuz. İsyankar yönünüz ortaya çıkabilir. Aynı zamanda sosyal olmak istiyorsunuz. Fikirlerinizi dünyayla paylaşmak istiyorsunuz. Bu dönemi yaratıcı değerlendirip sesinizi dünyaya duyurun.

Balık ve Yükselen Balık: Gizli düşmanlar evinizde gerçekleşen bu transitte dikkatli olmakta yarar var. Ama aynı zamanda ruhsal şekilde dinginleşip kendinize fayda sağlayabilirsiniz. Problemlerinizin üstüne gidebilirsiniz. Şifa konularında yeni atılımlar yapabilirsiniz.

Yazarlarımızdan

30 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
30 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
30 Mayıs 2020, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder