Gözde Hatunoğlu

Gözde Hatunoğlu

Annenizle izleyeceğiniz filmler

Annenizle izleyeceğiniz filmler

Tüm aile hep birlikte ama en çok da annenizle birlikte izleyebileceğiniz özel filmler de bizden size ‘Anneler Günü’ hediyesi olsun. Hepsi elbet bir güne sığmaz, tıpkı annelerimize duyduğumuz sevgi gibi… Bu kez mısırları patlatma sırası evlatlarda, şimdiden iyi seyirler.

Haftanın kitapları

VakıfBank Kültür Yayınları, bilişsel bilimler uzmanı Luc de Brabandere’in yazdığı ‘Homo İnformatiks-Bilişim, Matematik ve Mantığın Kesişen Dünyaları’ adlı kitabı yayımlıyor.

Galiz’den ‘Merhaba’

Galiz grubunun ilk teklisi ‘Öteki’ yayımlandı. Galiz, Akif Durak (gitar, vokal), Recep Yılmaz (davul) ve Ertan Kandemir’den oluşuyor. ‘Öteki’, Rakun Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştu. Şarkının söz ve müziği grup üyelerine ait.
Karantinanıza renk katacak eğlenceli filmler

Karantinanıza renk katacak eğlenceli filmler

Her zaman keyifle izlediğimiz, hayatımıza renk katan filmler, önümüzdeki ‘kapanma’ günlerinde de imdadımıza yetişecekler. İşte karantinaya renk katacak, farklı türlerden harika film seçenekleri…

Haftanın kitapları

Kaleme aldığı tiyatro oyunlarıyla büyük başarılar elde eden Japon yazar Toshikazu Kawaguchi’nin, aynı isimli oyunundan uyarlanan ilk romanı ‘Kahve Soğumadan Önce’, Epsilon logosuyla Türkçede. Yurt dışında satış rekorları kıran roman, Tokyo’da ziyaretçilerinin zaman yolculuğuna çıkabildiği yüz yıllık bir kafede geçiyor.

90'lardaki partileri özleyenler toplanın!

DJ setinin yanı sıra elektro gitar, bas gitar, ud, keytar, bateri, klarnet, akustik gitar ve saz gibi enstrümanları sahnede canlı olarak çalan DJ Ali Taş, pandemi döneminde mekanların kapalı olması nedeniyle konserlerine ‘Online 90’lar Partileri’ olarak devam ediyor.
‘Sinemada çocuk olmak’

‘Sinemada çocuk olmak’

COVID-19 yüzünden evlerimize kapandığımız bu 23 Nisan hafta sonunda tüm aile bir arada izleyebileceğiniz, çocukların başrolünde olduğu, aile ve büyüme kavramlarını sorgulayan, kimi zaman hüzün, kimi zaman neşe saçan iki harika film önerisi…

Haftanın kitapları

Psikolojik danışman Amanda Robinson’un ‘Öfke Yönetimi Becerileri’ kitabı İthaki Çocuk Yayınları’ndan çıktı. Bazı çocuklar içgüdüsel olarak duygularını nasıl kontrol edeceklerini bilirken, birçoğu öfkelerini sağlıklı ve etkili yollarla ifade etmek için desteğe ihtiyaç duyar.

İş Sanat’ta 23 Nisan neşesi

İş Sanat’ın, İş Bankası Kumbara Fon işbirliğinde hazırladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel programında kukla oyunu ‘Nasrettin Hoca’, müzikli tiyatro ‘Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti’ ve ‘Keloğlan’ masalı ile eğlenceli çocuk atölyeleri yer alıyor.

3. Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması için son başvuru 30 Nisan!

Anadolu Kültürel Girişimcilik Yönetim Kurulu Üyesi Ege Bağlıkaya, “Bu topraklarda Anadolu’nun zengin birikimini kendi yaratıcı dokunuşlarıyla yorumlayan kadın üretici ve tasarımcıları, bu yarışmayla bir araya getirmeyi hedefliyoruz” derken, Anadolu’nun Kadın Gücü Yarışması Proje Yürütücüsü Seçil Şendağ, “Üçüncü yılına giren bu yarışma, kadın üreticileri sadece tedarikçi yapmakla kalmıyor aynı zamanda verdiğimiz desteklerle de onların üretim ve pazarlama kapasitesine destek veriyoruz” diyor. Yarışma, ‘www.anadolununkadingucu.com’ adresi üzerinden 30 Nisan 2021’e kadar başvuruları kabul ediyor.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder