Haftanın filmleri: Anons ve Ayda İlk İnsan

20 Ekim 2018, Cumartesi 05:01
AA

Dünya prömiyerini yaptığı 75. Venedik Film Festivali’nden ödülle dönen ‘Anons’, 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde de dört ödüle birden ulaşmıştı. ‘Uzak İhtimal’ ve ‘Yozgat Blues’ filmlerinin de yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun’un bol ödüllü yeni filmi, ülkenin yakın politik geçmişine şimdiye kadarkinden farklı, mizahi bir pencereden bakmayı deniyor.

FIRST MAN

Damien Chazelle ve Ryan Gosling’i ikinci kez bir araya getiren ‘Ayda İlk İnsan’, ‘Ay’a ilk ayak basan insan’ Neil Armstrong’un NASA’nın projesine katıldığı 1961’den 1969’a kadar geçirdiği süreci aktarıyor.

Film, sadece bir uzay yolculuğunu değil, aynı zamanda hayatı trajedilerle dolu yalnız bir adamın içsel mücadelesi üzerine kurulu. Gosling’in usta performansı ve ortaya çıkardığı Neil Armstrong portresi ilgiyi hak ediyor.

YAKIN PLAN RYAN GOSLING

■ Aktris Eva Mendes’le birlikte, iki kızları var.

■ Serveti 30 milyon dolar.

■ Çok iyi bir caz gitaristi, bir müzik grubu var.

■ ‘Drive’ filminde kullandığı arabanın parçalarını kendi elleriyle birleştirmiş.

■ Hayvan hakları, mülteci hakları, çevre sorunları gibi birçok konuda gönüllü olarak mücadele veren bir aktivist.

GÖZDE HATUNOĞLU'NUN SEÇİMİYLE...

Battaniye altında izlenecek 5 Film

Groundhog Day Bugün AslInda Dündü (1993/8.0)

Her sabah aynı güne uyansanız ne yapardınız? Delirmek ya da aşka yelken açmak arasında seçim yapan bir adam ve hem eğlence hem duygu dolu bir film.

Ice Age 3/Buz Devri 3 (2009/7.0)

‘Buz Devri’ serisi için beş film çekildi, hepsi de birbirinden eğlenceli. Ama serinin üçüncü filmi en eğlenceli olanı. Soğuk havalarda animasyona da yer açın!

The HolIday Tatil (2006/6.9)

Tatile çıkmak için evlerini değiş tokuş yapan iki kadın ve dünyanın iki ayrı ucunda, farklı mevsimlerde yaşanan iki ayrı aşk...

The Day After Tomorrow/ Yarından Sonra (2004/6.4)

Yaklaşan doğal felaketler, “Ne olacak bu küresel ısınma?” diye kaygılandığımız bugünlerde adeta bir uyarı filmi.

Fargo (1996/8.1)

Üçkağıtçılık yapmaya çalışırken baltayı taşa vuran bir adamın içine düştüğü korkunç durumu anlatan yapım, tüm zamanların en iyi kara filmlerinden.


Sıradaki haber yükleniyor...