Gözde Hatunoğlu Bir kadının sabrı ne zaman yorulur?
HABERİ PAYLAŞ

Bir kadının sabrı ne zaman yorulur?

Burcu Ertürk’ün yeni romanı ‘Defne, Sabır Da Bir Gün Yorulur’, Günçe Yayınevi’nin Gerçek Hayat Hikayeleri serisinden yayımlandı. Yazar bu romanında erkek şiddetinin nasıl statü ayırt etmediğinin canlı bir örneğini yaşatıyor okura.

Türk annesi ile İtalyan babasını dört yaşında kaybetmiş olmasına rağmen anneannesi tarafından sevgiyle ve en iyi eğitimi alarak yetiştirilmiş; güzeller güzeli, başarılı, akıllı, pırıl pırıl bir kadının hikayesi. Roman, Defne’nin aradığı harika aşkı buluşuyla başlıyor. Büyük bir aşkla evlenerek mutluluğuna bir halka daha ekleyen Defne için normal başlayan her şey giderek altüst oluyor. Kadınların maruz kaldıkları şiddetin neden öngörülemez olduğuna şahit oluyoruz.

‘Kalemi kırmak istedim ama inatla yazdı’

“Hiçbir hikaye haberlerde okuduğumuz kadar basit değil, süresi yıllara dayanan ve içinden çıkması zor bir sarmala dönmüş bir yapıdan bahsediyoruz. Çok istedim kalemi kırmayı ama o inatla yazdı,” diyen yazar Burcu Ertürk, Uludağ Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu. Londra’da iki yıl eğitim aldıktan sonra özel bir firmada bütçe ve finans konusunda uzman yardımcısı olarak çalıştı.

Yıllar boyunca hobi olarak araştırma ve deneme yazıları yazan Ertürk, aynı zamanda toplumsal dayanışma derneklerinde gönüllü yardımlaşmada bulundu. Bu süre zarfında şahit olduğu ve dokunabildiği hayatların seslerine daha fazla kayıtsız kalamayıp radikal bir karar vererek kadın ve toplumsal şiddet olaylarını inceledi. Gerçek hayat hikayelerinden yola çıkan romanlar yazmaya başladı.

Jamal Aliyev’in albümü tüm dijital platformlarda

Dünya çapında bilinen eserleri, Türk enstrümanları ve çello ile aranje ederek doğu ve batı kültürlerini harmanlayan Jamal Aliyev’in ‘ILLUSION’ isimli albümü çıktı. Klasik müzik dünyasında neslin en önde gelen çellistlerinden biri olarak gösterilen, dünyaca ünlü orkestralarla, dünyanın her yerinde solo konserler veren Jamal Aliyev, ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ile ‘Jamal Aliyev Plays Say’ isimli bir albüm kaydediyor. Fazıl Say’la bir Amerika turnesi de gerçekleştirecek.

Martino sessizliğini bozdu

Martino, iki yıllık sessizliğini dört şarkıdan oluşan ‘Altın’ isimli EP ile bozuyor. İlk teklisi ‘Bedelll’ KAMP Records markasıyla dinleyicilerle buluştu. İngilizce sözleri de olan şarkı, bireyselliği ve özgür olmak için gösterilen içsel çabayı kutluyor. Bir R&B, hip hop şarkısı olan şarkı, Martino’nun karakteristik vokal yaklaşımlarına da sahip. EP’nin tamamı 29 Nisan’da müzik severlerle buluşacak.

Bir kadının sabrı ne zaman yorulur

Tuvallerin melodisini dinleyin

İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği projelerde desteklediği sanatçıların eserleri ile 30 Mart’ta Artweeks@Akaretler’de yer alacak. İyilik İçin Sanat Derneği’nin Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler, Atölye Cer ve Alenen Sanat projelerinde yer alan sanatçıların çalışmaları, Dr. Feride Çelik küratörlüğünde 37-39 numarada sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder