Daniska ve Yaşar düeti!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Daniska, ikinci albümü ‘Keşke Meyhanesi’nde konuklarını ağırlamayı sürdürüyor. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken ve takipçilerini her daim gülümsetmeyi başaran müzik grubu Daniska muradına erdi! Kısa bir süre önce Ümit Besen ile düet yapan grup, takipçilerinden Yaşar’a ulaşmak için yardım istemişti. Binlerce insanın Yaşar’a daveti sonuç verdi. Daniska ve Yaşar, stüdyoya girip ‘Peki Ya Şimdi’ şarkısını kaydettiler. Keşke Meyhanesi’nin üçüncü şarkısı ‘Peki Ya Şimdi’, imkansız aşklara inananların şarkısı. 

İstanbul’da ‘Yeni Bir Yaşam’

İstanbul’da açık hava, kültür, sanat ve etkinlik alanı olan YBY (Yeni Bir Yaşam), Kemerburgaz Kent Ormanı'nın içinde faaliyetlerine başlıyor. 20 bin m² alana yayılan yeşil bir alan düşünün. 28 Mayıs tarihinden itibaren Doğal Yaşam Festivali ile yaz etkinliklerine başlayacak olan YBY’de, her güne ayrı bir etkinlik, festivaller, organik pazarlar, atölyeler, antika pazarı, garaj satışları, özel piknik alanları, oyun alanları, açık hava sineması, tiyatro, sergi ve konserler olacak. YBY'nin detaylı programı için ‘www.yenibiryasam.co’ adresini ya da  ‘@yenibiryasamco’ instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Pera Müzesi Film ve Video Programları

Pera Film’in ‘Zevk Meselesi’ sergisinden ilhamla hazırladığı ‘Dijital Duygular’ başlıklı seçki, dijital kültürün ve internetin şekillendirdiği yaşamlarımıza sanat filmleri ve videoları aracılığıyla ayna tutuyor. Program, 29 Mayıs’a kadar Pera Müzesi web sitesinden ücretsiz izlenebilir.

Ezgi Alaş’ın ikinci teklisi: ‘Gölge’

Ezgi Alaş’ın yeni şarkısı ‘Gölge’ yayımlandı. Sözü ve müziği sanatçıya ait şarkı, karantina sürecinde projelendirilirken, şarkının aranjesi de müzisyenler tarafından evlerinde tasarlanarak kaydedildi. Sanatçı, klibini İzmir’de çekti. Klibin senaryosunu da yazan Ezgi Alaş, klip için “Benim iç dünyamı şarkıyla bağlantılı olarak görüyoruz” dedi.

Kundurama’da ücretsiz filmler

Kundura Sinema’nın çevrimiçi izleme platformu Kundurama'da bu hafta, Mısır ve Rusya’da muhafazakarlığın dayattıkları ile değişim ve özgürlük arzusu arasında sıkışıp kalmış kadınların hayatlarını konu alan iki belgesel film gösterime giriyor. İsviçreli yönetmen Julia Bünter imzalı ‘Fiancées/Nişanlılar’, sosyal geçmişleri ve dini mezhepleri farklı Mısırlı üç kadını evliliğe giden uzun ve karmaşık yolda yakın çekim takip ederken; Rusyalı yönetmen Alina Rudnitskaya’nın ülkesinden üç kadını yedi yıl boyunca izlediği ‘School Of Seduction/Baştan Çıkarma Dersleri’, zengin adamları baştan çıkarmanın yollarının öğretildiği bir kursa giden üç kadının yaşadıklarını anlatıyor. Sınırlı kontenjanla gösterime giren filmler, Türkiye’de ilk kez Kundurama'da seyirciyle buluşacak ve 30 Mayıs’a dek İngilizce ve Türkçe altyazı seçenekleriyle, ücretsiz izlenebilecek. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder