Haftanın kitapları

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Canan Tan’dan çocuklara keyifli ve anlamlı bir kitap

Türk edebiyatının usta kalemi Canan Tan’ın çocuklar için yazdığı ‘Benim Adım Can, Kedimin Adı Cancan’, Doğan Egmont Yayınları tarafından yayımlandı. Kitaba içindeki gerçek kahramanların yer aldığı renkli fotoğraflar eşlik ediyor. Kitabın sonunda yer alan etkinlik dosyasında okurlar, hayvan barınaklarını ziyaret etmeye ve sokak kedileri için kedi yuvası inşa etmeye davet ediliyor.

Oxford’da cinayet

Usta polisiye yazarı Edmund Crispin’in klasikleşmiş dedektifi Gervase Fen’in, en ünlü macerası olan ‘Kaybolan Oyuncak Dükkanı’ Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı. Hem türün meraklıları hem de 20. yüzyıl İngiltere’sinde eşsiz bir maceraya atılmak isteyen okurlar için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

‘Rasyonalitenin Farklı Yüzleri’

VakıfBank Kültür Yayınları’nın yayınladığı ‘Rasyonalitenin Farklı Yüzleri’ bugüne kadar şeffaf bir şekilde nadiren ele alınan rasyonalite sorununu irdeliyor. Yarım yüzyılı aşkın süredir Antik Yunan düşünce biçimini derinlemesine araştıran Prof. G. E. R. Lloyd; tarihsel, sosyolojik, psikolojik ve kültürel açıdan düşünme ve akıl yürütmenin insan toplulukları arasında ne ölçüde farklılıklar gösterdiğini sorguluyor.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder