Her yaştan seyirciyi büyüleyen şov yeniden İstanbul’da

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

28 Eylül 2019 haftası kültür sanat ajandası. Etkinlik, konser, söyleşi, festivaller ve daha birçok şey...

HER YAŞTAN SEYİRCİYİ BÜYÜLEYEN ŞOV YENİDEN İSTANBUL’DA

Geçtiğimiz yıl İstanbul Tiyatro Festivali’nde her gösterisi ayakta alkışlanan Compagnia Baccalà’nın Pss Pss’ı, İKSV özel etkinlikleri kapsamında yeniden İstanbul’a geliyor. Zekice kurgulanmış mizah anlayışı ve yalın anlatımıyla çok tanıdık bir dünyaya ait bu gösteri her yaştan izleyiciyi büyülüyor.

Pss Pss, 28 Eylül Cumartesi saat 20.00 ve 29 Eylül Pazar saat 15.00’te Caddebostan Kültür Merkezi’nde. 30 Eylül Pazartesi ve 1 Ekim Salı saat 20.00’de Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde, Kadıköy Belediyesi ve Hisar Okulları’nın işbirliğiyle seyirciyle buluşacak.

ÇOCUKLAR İÇİN TİYATRO AYI BAŞLIYOR

Çocukların hayal dünyasını geliştirmenin en güzel yollarından biri olan tiyatro, yeni sezonda Zorlu PSM, İstanbul ve Anadolu’da seyirci ile buluşacak. “Tiyatro oyunu görmemiş çocuk kalmasın” mottosuyla yola çıkan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonunda 50 İstanbul, 50 Anadolu oyun gösterimi ile küçük tiyatro severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

13 Ekim’de ‘Hayal Çalan Cadı’ ile başlayacak Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 20 Ekim tarihinde ‘Karton Şehir’ ile devam edecek. Anadolu programı için Zorlu PSM internet sitesini takip edebilirsiniz.

UĞUR YÜCEL Türkiye’yi güldürmek için yola çıkıyor

Seneler önce sahnelediği tek kişilik gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık’ ile bu yaz yeniden seyirci karşısına çıkan ve büyük ilgi gören Uğur Yücel, şimdi de Türkiye turnesine çıkıyor.

Sahnelendiği yıllarda büyük beğeni toplayan Uğur Yücel’in tek kişilik gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık’, Türkiye turnesine 27 Eylül’de Hatay’da başlıyor. Gösteriler 18 Aralık’a kadar Türkiye’nin birçok yerine uğruyor.

ARTER’DE, REHBERLİ SERGİ TURLARINI KAÇIRMAYIN

Dolapdere’deki yeni binasında hizmete başlayan Arter, açılış programında yer alan yedi sergiyi kapsayan rehberli sergi turları sunuyor. Arter pazartesi dışında her gün açık.

Saat 14.00’te ve 17.00’de olmak üzere günde iki kez gerçekleşen biletli turlara ek olarak her perşembe günü saat 19.00’da ‘Yakın Bakış’ başlıklı ücretsiz bir tur düzenleniyor.

Her cumartesi günü 12.00–13.00 saatleri arasında ise tüm sergileri kapsayan İngilizce rehberli tur gerçekleştiriliyor. Sanatı, sergilemekten öteye geçip bir yaşam biçimi ve sürekli bir öğrenme alanı haline getirmeyi hedefleyen Arter’deki bu turlar kaçmaz.

RED BULL MUSIC FESTİVAL İSTANBUL’DA GERİ SAYIM BAŞLADI

1-15 Ekim 2019 tarihleri arasında bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Red Bull Music Festival İstanbul’un heyecanla beklenen beş konsept gecesinde yer alacak sanatçılar açıklandı.

Dünyanın pek çok şehriyle birlikte İstanbul’da da geçen yıl ilk kez düzenlenen ve müzikseverlere özgün müzikal deneyimler sunan Red Bull Music Festival İstanbul’da Ata Kak, Demdike Stare, Ceza, Linn da Quebrada, Afro Deutsche, Kode9, Laurel Halo ve dahası sahne alacak. Biletler Biletix’te satışa çıktı bile. Biletler tükenmeden siz de kanatlanmaya başlayın!

GÜZ KONSERLERİ’ EKİM’E YAKIŞACAK

‘Garanti BBVA Güz Konserleri’ Ekim ayında caz dünyasının önemli isimlerini ağırlayacak. Sun Drew the Gun 4 Ekim, Gary Smulyan & Ralph Moore Band 7-8 Ekim ve Janus Rasmussen 26 Ekim’de caz severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Konserler Babylon, Nardis ve Salon İKSV’de gerçekleşecek.

EN BÜYÜK FOTOĞRAF SERGİSİNE DAVETLİSİNİZ

‘En Büyük Fotoğraf Sergisi Printlife’ fotoğraf tutkunlarının iki bin tane fotoğrafının Fujifilm tarafından basılmasıyla oluşacak. Sergi, 4-13 Ekim tarihleri arasında Kanyon’da ziyaret edilirken çocukların eğitimine de destek olacak.

Fujifilm Türkiye tarafından sergilenen her bir fotoğraf için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yapılan bağış, ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitimi için kullanılacak.


Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder