Gözde Hatunoğlu Murat Balcı’dan ‘Sal Gitsin’
HABERİ PAYLAŞ

Murat Balcı’dan ‘Sal Gitsin’

Murat Balcı, sözü müziği kendisine ve Metekan Erkan’a ait, düzenlemesi Batu Çaldıran’a ait şarkısı ‘Sal Gitsin’ ile müzik dünyasına hızlı giriş yaptı. İrem Derici’nin şarkıya, vokallerde ve klibinde dans ederek destek verdiği Murat Balcı, şarkı çıktığı an itibariyle dijital platformlarda ilk sıraya otururken, ikilinin dansı da sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ölmeyenleri neler bekliyor?

Yönetmen ve yazar Mustafa Nuri’nin Mona Kitap’tan yayınlanan ikinci kitabı ‘Dün Gece Nerede Öldün?’ raflarda yerini aldı. Kitap, sevgi, bağlılık, aile, acı ve ölüm gibi kavramları günlük hayatlarımızda nasıl algıladığımızı harmanlayarak farklı karakterlerin gözünden bir araya getirirken, okuyucuyu bir ‘ölümsüzlük’ döngüsü içerisinde sorgulamaya zorluyor.

KOMA’dan bir tiyatro filmi: Merhamet

KOMA Sahne’nin yeni projesi ‘Merhamet’ geçen haftaki prömiyerinden sonra seyirciyle buluşuyor. Kadın ve erkek arasındaki çözülemez, yönetilemez, anlaşılamaz ilişki ve travmaların kadın ruhunu biçimlendirişi üzerinden yoğurulmuş yepyeni ve zamansız bir Miss Julie yorumu olan oyun aslında dijital için tasarlanmış bir tiyatro filmi. 25 Şubat’ta saat 21.00’da başlayacak oyunun biletleri ‘https://www.jetgise.com’ adresinde ve KOMA gişesinde satışta.

Murat Balcı’dan ‘Sal Gitsin’

Mirkelam sahnede!

Asmalımescit'in yeni konser mekanı Blind, müzik sektörünün en iyi isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Beyoğlu'nun bu yeni gözde canlı müzik performans merkezi 23 Şubat’ta uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelen Yedinci Ev’i ve 25 Şubat’ta pop müziğin önemli ismi Mirkelam’ı ağırlayacak.

‘Uykudan Önce’ mutlaka uğrayın

Ayşe Topçuoğulları, kentte yaşayan çocukların hikayesini anlattığı ‘Uykudan Önce’ adlı dördüncü kişisel sergisindeki eserlerinde, masallarda anlatılan doğayı hayal eden çocukları resmediyor. İzleyenlere masalların “Bir varmış bir yokmuş” diye başlayan ünlü girişiyle sorular sorduran eserler, 7 Mart Pazartesi gününe kadar Galeri/Miz’de görülebilecek.

Cesur, tehditkar ve edepsiz kadınlar

Ava Gardner ve Marilyn Monroe’yu sinema tarihinin en etkileyici kadınlarından ikisi olarak izlediğimiz, ‘Pandora And The Flying Dutchman’/‘Pandora ve Uçan Hollandalı’ (1951) ile ‘Niagara’ (1953), restore edilmiş 4K çözünürlüğündeki kopyalarıyla Türkiye’de ilk kez Kundura Sinema’nın mart programında seyirciyle buluşacak.

Kundura Sinema’nın geçen yıl büyük ilgi gören sessiz film programı ‘Nasty Women’/’Sinema’nın Edepsiz Kadınları’ ikincisiyle devam ediyor. Ahlak kavramı ve cinsiyet rolleriyle sınırlandırılmayı reddeden, kuralları hiçe saymış ilk kadın komedyenlere selam gönderen sessiz filmlerden oluşan program, 12 ve 27 Mart tarihlerinde piyanist ve müzisyen Gonca Feride Varol’un canlı müziği eşliğinde gösterilecek. Biletleri ‘beykozkundura.com’ adresinden alabilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder