Almanlar şov yapıyor

YAZI BOYUTU

Dünyanın en önemli otomobil fuarlarından biri olan ve her iki yılda bir düzenlenen ‘Frankfurt Motor Show’ kapılarını açtı.

Alman otomobil markalarının ezici gövde gösterisine dönüşen fuara Japonya, ABD ve Avrupa’dan çok sayıda marka katılmıyor. Elektrikli otomobiller, uçan araç konseptleri, otonom sürüş, yapay zeka bu yılki fuarın öne çıkan temaları arasında.

DEFENDER ATAĞI

En büyük rekabetin Alman markaları Porsche, Audi, Volkswagen, Mercedes ve BMW arasında geçmesi bekleniyor. BMW Grubu bünyesindeki Land Rover en zor koşullara karşı geliştirdiği Defender ile yeni bir çığır açıyor.

Güney Koreli Hyundai, Türkiye’de ürettiği i10 modelini sergiliyor. Ford ise kompakt SUV modeli Puma ile dikkat çekiyor.

PSA Ailesi’ne katılan Alman markası Opel’de ise en önemli yeniliklerden biri yeni Corsa. Lamborghini ve Porsche çok iddialı iki model ile podyuma çıkarken Çinli üreticiler yeni modelleriyle yakın gelecekte küresel düzeyde çok güçlü olacaklarının ipuçlarını veriyor.

BMW

Münihli üreticinin Frankfurt’taki en büyük sürprizi Concept4 isimli yeni modeli oldu. Fuarın en çekici modellerinden olan Concept4 bütünüyle farklı bir tasarım diliyle premium sınıfta yeni bir sayfa açıyor.

Otomobilin dikey böbrek ızgarası diğer BMW modellerinden de farklılığını ortaya koyuyor.

HYUNDAI

Hyundai, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ülkemizde üretilen i10 yeni 2019’un son çeyreğinde satışa sunulacak olan i10 modern iç özellikleri ve şık dış tasarımıyla sınıfının en iddialı modellerinden biri durumunda.

LAND ROVER

İngiliz üretici Land Rover’ın bugüne kadar ürettiği en yetenekli araç olarak tanıttığı yeni Defender sivil versiyonuyla satışa sunuluyor. Teknik özellikleri, çarpıcı tasarımı ve teknolojileriyle fuarda en fazla beğenilen araçlardan biri olan Defender, 2020’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Land Rover markasının da Türkiye distribütörü olan Borusan Otomotiv’in CEO’su Hakan Tiftik, aracın fiyatının bugünkü kurlarla 750 bin TL civarında olmasının beklendiğini ifade etti. Defender, ülkemizde 90 ve 110 olmak üzere iki farklı gövde tipiyle satışa sunulacak.

PORSCHE

Porsche tamamen elektrikli ilk otomobili Taycan’ı tanıtıyor. ‘Elektrikli spor otomobil olmaz’ tabusunu yıkan Porsche Taycan pekçok önemli teknolojik yeniliği barındırıyor.

Porsche, 2022 yılına kadar elektromobilite alanında 6 milyar Euro’dan fazla yatırım yapmayı planlıyor. Taycan’la, Porsche ilk kez derinin hiç kullanılmadığı bir iç tasarım sunuyor.

VOLKSWAGEN

Otomotiv dünyasının efsanevi modelleri arasında yer alan Beetle ve Golf’ten sonra Volkswagen markası için yeni bir dönemin başlangıcı olarak ifade edilen ID.3 modeli de ilk olarak Frankfurt’ta sergilenen Volkswagen tam elektrikli ID. model ailesinin ilk üyesi olan ID.3 ile ‘0 Emisyon’ mobiliteyi milyonlar için ulaşılabilir ve çekici hale getirmeyi hedefliyor.

MERCEDES

Mercedes, bu fuarda Vision EQS modelinin dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. Lüks ve verimliliğin adeta yeniden tanımlandığı otomobil fuarını en dikkat çekici araçları arasında.

Fuar standında ayrıca A- ve B- Serisi modellerinin şarj edilebilir hibrit versiyonları, tamamen elektrikli EQV, yeni GLB ve Mercedes

RENAULT

Kompakt SUV sınıfının en başarılı modellerinden biri olan Renault Captur Türkiye’de de önemli satış adetlerine ulaşmıştı. Müşteri beklentilerine uygun olarak yenilenen ve çok daha çekici hale gelen yeni Captur Frankfurt Motor Show’da sergileniyor.

LAMBORGHINI

Volkswagen Grubu’nun bünyesindeki İtalyan markası Lamborghini, Bolonya lehçesinde yıldırım anlamına gelen ilk hibrit süper otomobili Sian’ı tanıtıyor.

Toplamda 819 beygirlik güç üretimiyle bugüne kadar üretilen en güçlü Lamborghini Sian 2.8 saniyeden az sürede 100 kilometreye çıkarken son hızı 350 kilometre.


Yazarlarımızdan

24 Şubat 2020, Pazartesi 08:08
24 Şubat 2020, Pazartesi 07:01
24 Şubat 2020, Pazartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...