Silivri’de huzur var

25 Ocak 2018, Perşembe 05:00
AA
Çocukluğumun en güzel günlerini geçirdiğim Silivri’yi yıllar sonra yeniden görmek çok hoş oldu. Yayın Yönetmeni Rıfat Ababay “POSTA olarak Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın konuğu olacağız” demeseydi belki daha uzun süre bu huzurlu ilçeye gitme imkanım olmayacaktı. İyi ki de gitmişim. Büyük bir değişim ve gelişime şahit oldum.

Silivri; doğa, tarım ve turizm potansiyeliyle sadece İstanbul’a değil Türkiye’ye nefes aldıracak harika bir kente dönüşmüş. Belediyenin çabası ve imkanları ile kurulan Tarım Lisesi tüm yerel yönetimlere model olabilecek nitelikte.Yapılaşmanın sistemli şekilde olması Silivri’nin zengin turizm potansiyelinin yolunu açacak gibi görünüyor. ‘Silivri Sahili’ doğası ve havasıyla çok güzel. Yürüyüş yolu, marinası, çay bahçesi ve balık lokantalarıyla Güney Fransa’yla rekabet edecek şirinlikte. Bende Nice ve Cannes çağrışımı yaptı.

Uzun lafın kısası; Silivri’de hayat ve gelecek var. Bunu çok net olarak gördüm ve mutlu oldum. Haydi İstanbullu’lar Silivri’ye...
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.