Süleyman Soylu nasıl başardı?

AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu göreve gelmiş en etkili isimlerden biri. Bakanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana çok ciddi adımlar attı. Terörle mücadeleden asayişe kadar bir dizi alanda emniyet güçlerinin çok daha başarılı ve verimli çalıştıklarına tanıklık ediyoruz. Son trafik düzenlemesi ve düğünlerde havaya ateş açılmasını engelleyecek girişimler de bunlar arasında.

Soylu, devleti çok iyi tanıyan deneyimli bir siyasetçi olduğu için koordinasyona da büyük özen gösteriyor. Bugün ilgili devlet kurumları arasındaki işbirliği ve yardımlaşma hiç olmadığı kadar iyi.

Süleyman Soylu, geçen hafta başarılı radyocu Adem Metan’ın Best FM’de konuğu oldu. Farklı sosyolojik kesimlerden insanların çok çalışıp yükselebileceklerine dair çarpıcı şeyler söyledi. Program kaydını bir yerden bulup dinlemenizi öneririm.

Makûs talihi yenmenin yolu, iyi eğitim almak, çalışmak ve mücadele etmekten geçiyor.

Süleyman Soylu bugünkü görevine tesadüf eseri gelmedi. Siyasi hayatın her düzeyinde çok çalıştı, emek verdi, kendisini gösterdi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde adının İstanbul, Ankara ve hatta İzmir büyükşehir belediye başkanlığı için geçiyor olması Soylu’ya duyulan sempati ve güvenin de göstergesi. Soylu’nun İçişleri Bakanlığı’na devam etmesi de hâlâ kuvvetli bir seçenek.

‘Prayer Room’ güzel olur

İstanbul Havalimanı’nın açılış törenine birçok devlet adamıyla birlikte dini önderler de katıldı. Törenin başında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş dua okudu.

Rum Patriği Bartholomeos, Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan, Türkiye Musevileri Hahambaşısı İsak Haleva, Süryani Ortodoks Kilisesi Metropoliti Mor Filüksinos Yusuf Çetin ülkemizin bu önemli anını paylaşan isimler arasındaydı.

Havaalanına gelecek vatandaşların ibadetlerini yerine getirebilmesi için hâlen bir cami inşa ediliyor. Ayrıca havalimanı oldukça büyük olduğu için farklı noktalarda yolcuların yararlanabileceği 33 mescit kurulacak. Burada Diyanet’in belirleyeceği din adamları görev yapacak. Açılışta bu isimlerden biri olan Abdussamet Karadayı ile karşılaştık.

Yeni havalimanı uluslararası kimliğiyle daha fazla öne çıkacak. O hâlde Hıristiyanlar, Museviler ve başka inançlardan yolcuların da ibadetlerini yerine getirebilmesi için dini sembollerinin yer alacağı Prayer Room (Dua Odası) kurulmalı. Gelişmiş birçok ülkenin önemli havalimanlarında böyle bölümler var.

İGA Genel Müdürü Kadri Samsunlu’ya buradan önermiş olayım.

Sıradaki haber yükleniyor...