Destek yerine, köstek!

21 Şubat 2018, Çarşamba 13:00
AA
Allah, akıl fikir versin.
Kime?
Türkiye’nin, Afrin’de gerçekleştirdiği askeri harekata karşı çıkan bir kısım yabancı politikacıya!
Neden?
Terörle mücadeleye karşı çıkmak, akıl dışı da ondan!
Türk Silahlı Kuvvetleri, orada ne yapıyor?
Türkiye’ye, Türk Milleti’ne karşı ciddi tehdit oluşturan, ağır silahlı, toplu, roketli, tanksavarlı teröristleri etkisiz duruma getirmeye, sınır bölgesini terörden arındırmaya çalışıyor.
Bazı yabancı politikacılar ne yapıyor?
Askeri harekatın durdurulması amacıyla, Türkiye’ye baskı yapıyor!
Neymiş efendim; gelişmeler endişe vericiymiş (!)
Yahu, ne endişesi, neyin endişesi?
Özgür Suriye Ordusu’nu destekleyen Türk askeri, o topraklarda yaşayan sivil halkla değil, sivil halkı da katleden teröristlerle çarpışıyor.
Büyük bölümü halen Türkiye’de bulunan milyonlarca Suriyeli evlerini yurtlarını tatile çıkmak için değil, canlarını kurtarmak için terk etti.
Kahraman Türk askeri, Türkiye’ye yönelik terör tehdidini bertaraf etme gayretinin yanı sıra, bu insanların yeniden ülkelerine dönebilmesinin de mücadelesini veriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa süre önce yaptığı, bu konudaki açıklamanın bir bölümünde bakın ne diyordu:

“Ülkemizin hiçbir ülke toprağında gözü yoktur, olmamıştır. Bu harekat tamamlandığında, bizdeki Suriyeli kardeşlerimiz kendi topraklarına dönebilme imkanı bulacaklar. Biz, kendimizle birlikte bölgemizdeki tüm kardeşlerimizin güvenliğini geleceğini savunuyoruz. 3.5 milyonun üzerindeki Suriyeli misafirlerimiz, bizim sağlayacağımız güvenlikle ülkelerine dönebilecekler!”

Şimdi soruyorum;

Böyle bir mücadeleye destek vermek yerine, şu ya da bu amaçla köstek olmak akıl dışı değildir de nedir?
Dedim ya Allah, bazılarına akıl-fikir versin!
 
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.