Fena maç olmadı

03 Ağustos 2009, Pazartesi 14:37
AA

>>> Fena maç olmadı. Pozisyonlar izledik, direkten dönen top vardı, kırmızı kart tartışması vardı, birbirine diklenen oyuncular vardı. İki takımın da savunma sorunları ciddi biçimde göze çarptı. İlk gole kadar Beşiktaş burun farkıyla daha iyiydi. İyi pres yaptı, geçen maçın çok övülen oyuncuları Emre ve Dos Santos'u etkisiz kıldı. Sonra penaltı geldi, maç zihinlerde bitti, Fenerbahçe biraz kontraatak yaptı. Sonra ikinciyi attı.

>>> Elbette bir takımın "Geriden oyunu Bilica kuracak" gibi bir taktiği olabilir. Ama Fenerbahçe'deki daha çok "Bilica mutlaka top sürsün oğlum, uğurlu geliyor" gibiydi. Somut bir yararını göremedik. Bir de Bilica çok adam kaçırıyor sanki. Ama buna da şükretmeli. Maçın daha ilk dakikaları olmasa, Yusuf'a yaptığı hareketten sonra Yunus Yıldırım onu kesin atardı. Önder zaten en zayıf halka. Eğer stoper transferi yapılmayacaksa Selçuk oraya monte edilebilir. Bunu da Ümit Özat'tan önce ön libero, sonra sol bek yaratan Daum'dan bekliyoruz.

>>> "Colin Kazım yeni sezonda Daum'un gelişiyle çok değişmiş. Temposu yüksek, top kaybı sayısını azaltmış, Gökhan'a yardım ediyor." Bu cümleleri kuranları utandırmak için mi sahaya çıktı Kazım? Yine neydi o halleri? Tuhaf hareketler, anlamsız fauller... Onun sorunu futbol yeteneği vs ile ilgili değil. Çok ciddi bir iş ciddiyeti eksiği var ve bu Daum'un halledebileceği bir şey değil. Kazım'ı Ipswich Town ya da Coventry City'ye davet ediyoruz. Bugünden tezi yok.

>>> Penaltı penaltı. "Elinin orada ne işi var?" dediğimiz türden bir pozisyondu.

>>> Geçen yıl topu Fenerbahçe sahasından biri Guiza'ya şişiriyordu, o da tek başına koşup yakalamaya çalışıyordu. Televizyona yansıyan kadrajda hep tek başına seğirtirken görüyorduk kendisini. Bu maçta ne oldu? Aynı şey. Yine hiç kimse yok, Okçu ok gibi koşuyor.

>>> Gökçek Vederson iyi oynadı bana kalırsa. Gidecek falan diyorlar. Sol kanat oynayacak adam sayısı çoğaldığı için böyle bir şey çıktı herhalde. O da "Gidecek biri varsa ben değilim" demek için mi böyle oynadı yoksa "Bunlar beni gönderiyor, yok mu beni alacak takım?" diye vitrine mi çıkardı kendini?

>>> Biraz da yayından: Bülent Korkmaz'ın futboldaki "10 numara" mevkii ile ilgili kurduğu hem sayısı fazla hem kendi içinde uzun cümleleri tartışalım diyeceğim ama yapamam çünkü tam anlamadım. "Lincoln yetenekli ama adam değil" diye mi özetlemeliyiz? Ben henüz Bülent hocanın bol bol kullandığı "Hücumsal anlamda" kalıbının etkisinden kurtulmaya çalışıyorum. Herhalde FOX personeli de benim gibi büyülenmişti ki hem röportaj sırasında Fenerbahçe'nin teknik direktörünün soyadını "Down" diye yazdılar hem de o röportaj yüzünden Alex'in Maçın Adamı ödülünü alışının son 1,5 saniyesini ekrana getirebildiler.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.