Akışına bırakma zamanı: Balık burcu yeni ayı!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Uzun süredir mücadele içindesin ve bu hiç bitmeyecek gibi geliyor. Şansa bıraktığın anda bir şeyler sanki kayıp gidiyor. Mücadele, statü, gerilim, hırs, para, güç, insanlar…

Çok şey var yolunun üstünde seni değiştiren. Ama sen de elinden geleni yapıyorsun. İtiraf et, yoruldun! Bu yüzden de gökyüzü 23 Şubat saat 18.32’de Balık burcunun 4 derecesinde gerçekleşen Yeni Ay ile küçük bir ara için sana "Dur ve düşün" diyor. Hem de güçlü şekilde nüfuz edebileceği bir derecede ve karmayı çalıştıran Fomalhault yıldızıyla kavuşuyor. 

Sana düşen, kendinden başlayarak affetmek. Sonra da şansım yok sandığın ama aralık olan kapılardan girmek için adımlar atmak. 

Balık burcu kısaca; akışta kalmayı, değişken koşullara uyum sağlamayı, bilinçdışına odaklanmayı, yaratıcılığı, affediciliği, ruhsal deneyimleri, şefkati, merhameti, bağımlılığı, kurban olmayı temsil eder. Yani bu Yeni Ay aslında hayatında bu konularda yeni bir gündem oluşturur. 

Bırak bu Yeni Ay ile kendini akışa, şefkatle kucak aç, hisset, şöyle yaslan bi' arkana, hazır Merkür de gerilerken bak hayatına, ne varsa değiştirmek istediğin geçmişten gelen, odaklan ona! Dua et, iyilik yap, affet, bağışla, analiz et, gözden geçir, meditasyon yap. Çünkü bu Yeni Ay gerçekten hayallerine giden yolu bulmak için verilen ikinci bir şans olabilir. 

Yeni Ay'ın yükseleni Başak burcu ve onu da Balık burcunda retro harekette olan Merkür yönetiyor. Merkür iletişim gezegeni olduğu için iletişim, anlaşma, yeni bir işe başlama, yeni bir ilişki kararı alma, seyahat ve eğitim konularında zorlanmalar olabileceğini, bu konularda dikkatli olman gerektiğini söylüyor. Başak sağlıkla ilgili olduğu için bu dönem sağlığına dikkat et, yapman gerekene odaklan, senden önemlisi yok. Nizam, düzen, hijyen çok önemli, unutma. Bir de Balık burcu biraz narkoz etkisi verir, süreç bulanıktır. O yüzden unutkanlıklara, dolandırılmaya, kurban rolüne bürünmemeye özellikle dikkat etmen gerekiyor.

Yine, Yeni Ay sırasında yönetici konumda olan şans gezegeni Jüpiter, tılsımını yitirdiği Oğlak burcundan, Koç burcunda hareket eden Venüs’e kare yapıyor. Belki de aldanıyor, aldatıyor, abartıyor, gereğinden fazla istiyor, gereğinden fazla büyütüyor oluşunu fark etmen lazım. Çünkü karma çalışıyor. Mücadele gücünü temsil eden Mars’la, devrim gezegeni Uranüs’ün güzel duruşu da "Sağlam kararlar alabilirsin, somut sonuçlar elde edebilirsin, köklü bir değişim yaşayabilirsin" diyor. Bir yandan da Mars 26 Aralık tutulmasını tetikleme konumunda olduğundan, o zamanın gündemlerini karşına getirebilir durumda olacak. Çok değil; 2 ay öncesine bi’ bak bakalım varsa eksiğin hemen tamamla. 

Bu Yeni Ay en çok değişken, yani koşullara uyum sağlamakta yetenekli olan: Başak, Balık, İkizler ve Yay burçlarını etkiliyor. 

Yükselen burca göre yaratacağı konuları da özetleyelim:

Koç ve Yükselen Koç: Sağlığınla ilgili bir konu gündeminde olabilir. Bu konuya odaklanabilir, kaçırdığın bir nokta olup olmadığını gözden geçirebilirsin. Tedavin devam ediyorsa pozitif bir haber alabilirsin. Yeni Ay'ın etkisiyle daha çok iç sesine odaklanabilir, kendini dinlemek isteyebilirsin. 9 Mart’a kadar sürecek bu etkiyle bilinçdışı ve spiritüel konulara eğilimin artabilir, rüyaların bile değişebilir. Meditasyon yapmak, olumlamaların gücünü keşfetmek, yardım eli uzatmak ve ibadet etmek için çok doğru bir zaman. Değerlendirerek iç huzurunu yükseltebilirsin. Bu süreçte bağımlılıklara, aldanma, aldatılma durumlarına karşı biraz daha dikkatli ol ve çalışma ortamında da oluşabilecek yeniliklere uyum sağlama çalış.

Boğa ve yükselen Boğa: Sosyal çevrende iletişim trafiği artabilir, yeni bir çevreye giriş yapabilirsin. Bu Yeni Ay, hayaller ve umut evinde gerçekleştiği için gerçekten uğruna savaştığın bir konu çözüme kavuşabilir ve beklediğin bir ödül senin olabilir. Yakın çevrende yardım bekleyen birine destek olabileceğin gibi, çözüm aradığın bir konuda da yardım alabilirsin. Bir sivil toplum kuruluşu için çalışıyorsan güzel haberler, mutluluk veren projelere imza atabilirsin. Sanatsal konularda çok daha başarılı ve yaratıcı bir dönem olacak. Enerjin son derece yükselmişken güzel sonuçlar elde edebilirsin. Merkür retrosu nedeniyle aranın açıldığı arkadaşların varsa bu konularda olumlu dönüşler olabilir. 9 Mart’a kadar ışık saçıyorken bu dönemi analiz ederek değerlendir. 

İkizler ve Yükselen İkizler: Merkür retrosu kariyer ve statüyü temsil eden alanda gerilediği için işinde ya da evliliğinde sorunlar yaşadıysan Yeni Ay etkisiyle taze bir başlangıç yapabilirsin. Toplum önündeki duruşunu sorguladığın bir dönemden geçiyor olabilir, duruşunu güçlendirmek için durumunu gözden geçirebilirsin. Retronun etkisiyle baş döndürücü gelişmeler yaşıyor olsan da biraz daha sağlam adımlar atmalı, karşına çıkan yeni fırsatları iyi değerlendirmeli, iyice araştırmalısın. "Ne olacak?" sorusu yerine hayatı biraz daha oluruna bırakıp sunduklarını değerlendirmelisin. 9 Mart’a kadar devam edecek bu süreçte alacağın aksiyonla güzel başlangıçlara adım atabilirsin. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Yeni şeyler öğrenme merakı, uzaklardan haberler ve uzak seyahatlerle ilgili yeni fırsatlar karşında. Belki bu dönem kendini çok dinliyor olabilirsin, hatta kendini dinlemekten artık başkalarını duymayacak hale gelmiş olma ihtimalin de var. Bu süreçte insanlarla paylaşım halinde olmanın da gerekli olduğunu fark edebilirsin. Yurt dışı veya akademik konularla ilgili yeni bir gelişme yaşayabilirsin. Yurt dışı bağlantılı yeni bir işe başlayabilirsin ya da beklediğin bir haber varsa o konu nihayete erebilir. Bu dönem spiritüel konularda yeni felsefeler edinebilirsin, bunların nereden geldiğini araştır. Kendini kandırıp gereksiz yere zaman, emek ve para harcama.

Aslan ve Yükselen Aslan: Krediler, borçlar, kazançlar, eşinin geliri ve ödemelerle ilgili yeni gelişmeler kapında. Bu alanlarda Merkür retrosu başladığından beri uğraştığın bir gündem varsa, onunla ilgili pozitif bir gelişme olabilir. Yine bu Yeni Ay sayesinde sağlığınla ilgili yüzünü güldürecek bir gelişme yaşayabilirsin. Yine de Merkür borç evinde retro olduğu için dijital ortamlarda para kaptırmamaya, iletişim krizlerine ve aileden gelebilecek maddi yardım taleplerine karşı dikkat et. Bu süreçte hayatında kriz yaratan konular için kenara çekilip düşünmek sana iyi gelecek. Belki kendi içinde kriz olduğunu düşündüğün bu konularda farklı açılardan bakmak, durumu lehine çevirecek adımlar atman gerekiyor. 9 Mart’a kadar dua, meditasyon, olumlama ve yardımlaşmak için el uzatmak da iç huzuru yakalamanda sana çok yardımcı olacak. Bu süreçte empati kurmaya çalış ama kurban rolüne bürünme. 

Başak ve Yükselen Başak: İkili ilişkiler ve ortaklık alanında yaşayacağın bu Yeni Ay Merkür retrosuyla başlayan gerginlikleri ortadan kaldırabilecek yeni şanslar ortaya çıkarabilir. İkili ilişkiler konusunda daha iyimser bir ruh halinde olabileceğin güzel etkiler yaratıyor. Belki de sezgilerine güvenmen günlerdesin. Romantik günlerden geçiyorsan tadını çıkar. 9 Mart’a kadar devam eden bu süreçte ilişkilerde eleştirel tarafını bir kenara koyup kendini akışa bırakırsan her şeyi daha net görerek kendi iyiliğin için aksiyon alabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi: Çalışma ortamın, sağlığın ve günlük hayatın içinde kaybolmuş hissederken içine kapandığın bir ruh haline bürünmüş olabilirsin. Sosyal çevrende de uzaklaştığın bu süreçte Yeni Ay sana işin ya da sağlığınla ilgili olumlu bir gelişme şansı sağlayabilir. Belki çalışma ortamında uzun süredir beklediğin değişiklik gerçekleşebilir. Merkür retrosu yüzünden günlük hayatta yaşadığın bazı gerginlikler Yeni Ay sayesinde ortadan kalkabilir. 9 Mart’a kadar devam eden bu süreçte iş hayatında yardımına ihtiyaç duyan insanlara destek olarak bu süreci kendin için maksimum avantajlı hale getirebilirsin. 

Akrep ve Yükselen Akrep: Aşk hayatında veya çocuk sahibiysen onlarla, yaratıcı çalışmalarda ve enerjik hissetmekle ilgili Merkür retrosu nedeniyle yaşadığın bir problem varsa, Balık burcunda gerçekleşen bu Yeni Ay sana hoş bir fırsat sunabilir. Sanatla uğraşıyorsan, hobilerinden para kazanıyorsan bu Yeni Ay ile beraber yaratıcılığın tavan yapabilir. Bu yeni ayla 9 Mart’a kadar daha aşık, daha eğlenceli ve yaratıcı hissedeceksin. Seni düşündüren durumlarda sosyal çevrenden uzaklaşmak yerine çözüm üretmeye odaklanmak ve meselenin üstüne eğilmek çok daha iyi olacak.

Yay ve Yükselen Yay: Ailende Merkür retrosu ile baş gösteren durumlar varsa, Yeni Ay bu konuda ilaç gibi gelebilir. Evle ilgili tadilat işleri, yeni eşyalar alma durumları ortaya çıkabilir. Yine de elektronikler için 10 Mart’ı beklemek faydana olur. Ayrıca aile bireyleri ile ilgili konularda yeni bir haber, gayrimenkuller ile ilgili gelişmeler de olabilir. Evliliğinle ilgili yüzünü güldürecek jestler karşına çıkarken partnerinle daha romantik bir süreç yaşayabilirsin. 9 Mart’a kadar devam edecek bu süreçte karşına çıkan bu fırsatları iyi değerlendir ve yardımına ihtiyaç duyan insanlara el uzat, herkesin senin kadar kolay uyum sağlayamadığını unutma ve yanılgılara karşı kendini koru.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Yakın çevrenle olan iletişiminde Merkür retrosu yüzünden bir problem yaşadıysan bu Yeni Ay çözüm getirecek. Bu şanslı Yeni Ay ile kısa bir seyahat programlayabilir, yarım bıraktığın bir eğitime devam etme kararı alabilirsin. Belki flört uygulamaları vasıtasıyla her ne kadar Merkür retro olsa da yeni biriyle tanışabilir ya da sosyal medyadan gelen bir destekle güzel bir projeye imza atabilirsin. 9 Mart’a kadar devam edecek bu süreçte kardeşlerin, kuzenlerin, yakın arkadaşlarınla duygusal olarak yüksek bağlar kurabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova: Maddi kazanımların, sahip olduğun varlıklar ve alacaklı olduğun ödemelerle ilgili yaşadığın sorunlar varsa, bu Yeni Ay sana sunuyor. Bu dönemde özellikle retro nedeniyle dolandırılma ve para kaybına dikkat et. Değerinle ilgili sana kendini sorgulatan insanlardan sıyrıl. Yine bu Yeni Ay'ın etkisiyle 9 Mart’a kadar önceden beklediğin zam ya da yüksek maaşlı bir iş konusuyla ilgili gündemler ortaya çıkabilir. Ekonomik açıdan daha rahat edeceğin bu dönemde yine yardıma ihtiyacı olan insanlara el uzatmak iç huzuru yakalamanı sağlayabilir.

Balık ve Yükselen Balık: Kendini çok sorguladığın ve hayat amaçların noktasında karmaşık bir ruh haline büründüğün retro sürecinde gerçekleşen bu Yeni Ay, hayatınla ilgili güzel bir ilerleme fırsatı sunuyor. Doğru adımlarla ilerler, kendini dinlemek yerine olayların görmediğin kısımlarına odaklanırsan güzel fırsatlarla hayatını değiştirebilirsin. Bu dönem kendini karışmış hissetsen bile başkalarına şifa dağıtıyor olabilirsin. Sezgilerin çok güçlü. İsteklerine, içinden gelen sesin seni nereye yönlendirdiğine odaklanmalısın. Dış görünüşünde değişiklik yapmak istiyor olabilirsin, işinle ilgili karar alabilirsin. İlişkinde yolunda gitmeyen şeyler hakkında detaylı düşünerek yeni bir yola girebilirsin. Bu dönemde aldatılma, aldatma gibi gündemler karşına çıkabilir. Bu konularda Balık sezgilerini kullanabilir, tavrın ne olursa olsun akışta kalmanın senin için en iyisi olduğunu keşfedebilirsin. 9 Mart’a kadar devam eden bu süreçte fırsatları iyi değerlendir. Tam da doğum günün zamanı gerçekleşen bu Yeni Ay, yıl boyunca hayatında yapman gerekenler için yeni kapılar açılacağını ve 2021’e kadar yeniliklerle dolu bir yıl geçireceğini gösteriyor.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder