Finalde başarılar Pınar Karşıyaka

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pınar Karşıyaka, büyük bir başarıya imza attı ve pandeminin umutları körelttiği bir ortamda taraftarını ve tüm sporseverleri memnun etti. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Final 8’de İspanyol ekibi Casademont Zaragoza’yı 84-79’luk skorla mağlup ederek finale yükselen Pınar Karşıyaka, bu akşam finalde yine bir İspanyol takımı olan Hereda San Pablo Burgos ile karşılaşacak.

2012-13 sezonunda FIBA EuroChallenge Kupası’nda finale yükselen ancak Rus ekibi BC Krasnye Krylia’ya 76-77 mağlup olarak şampiyonluğu kıl payı kaçıran Pınar Karşıyaka’nın bu kez mutlu sona ulaşacağı inancıyla başarılar diliyorum. Olası bir şampiyonluğun ardından sokaklara dökülecek Karşıyaka taraftarını da pandemi önlemlerine uymaya davet ediyorum.

SANAL ANNELER GÜNÜ, ŞEKER BAYRAMI

Bugün senenin en anlamlı günlerinden biri olan Anneler Günü... Bu karantina günlerinde anneler için gün bazen 44 saat, bazen 54 saat sürdü. Okul oldular, çocuk oldular, arkadaş oldular, yuva oldular. Bu dönemin anne ve babaları adeta birer kahraman oldular. Annesiyle bir arada olanların sımsıkı sarılacağı, uzakta olanların görüntülü hasret gidereceği, bu dünyadan göçenlerin hüzün ve özlemle anılacağı, her yönüyle bambaşka bir Anneler Günü daha yaşıyoruz.

Sadece çocuklarına değil elinin değdiği her şeye annelik yapan, yüreklerinde o çok özel sevgiyi barındıran tüm annelerin Anneler Gününü kutluyorum. 81 ilde uygulanan 17 günlük sokağa çıkma yasağıyla, Anneler Günü gibi Ramazan Bayramı’nı da sanal olarak kutlayacağız. Geleneksel aile buluşmaları, bayram kahvaltılarıyla başlayan büyük sofralara uzanan neşeli sohbetlerle süren, ağızların tatlanamayacağı buruk bir “Şeker Bayramı” kapıda.

Uzmanların da dediği gibi, bir sonraki bayramı, bir sonraki özel günü yan yana aynı coşkuyla yaşayabilmek için bu günlerde fedakârlık şart. Umut edelim ki tüm bu sıkıntıların sonuna gelmiş olalım. Hayatımızda hep sağlık ve mutluluk olsun. Bayramlar bayram gibi olsun.

AH GENÇLİK!

Sosyal medyayı eğlence için kullanılınca çok seviyorum. Yakın zamanda başlayan “20yaschallenge”ıyla sosyal medyada yüz binlerce kullanıcı gençlik fotoğraflarını paylaştı. En yakınlarımız, ünlü isimler hatta siyasiler bile bu akıma dahil oldu. Herkes arşivlerine girip eski fotoğraflarına daldı, rutinlerinden uzaklaşıp anılarını tazeledi. Ne kadar da güzel oldu, hepimizin yüzünde tatlı bir tebessüme neden oldu.

Yazarlarımızdan

24 Haziran 2021, Perşembe 07:01
24 Haziran 2021, Perşembe 07:01
24 Haziran 2021, Perşembe 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder