Yurt dışı… Kurt işi…

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yurt dışına seyahate çıkıyorsunuz. Herşeyiniz hazır... 2-3 gün önceden planlanmış bir valiz çanta senaryosunu yeni bitirmiş, havaalanına doğru gidiyorsunuz. Sonunda ulaştınız, biletinizi-valizinizi hallettiniz, şimdi doğru pasaport kontrole doğru bir koşu...

Durun! Nereye????

Yurt dışı çıkış harcı aldınız mı???

O da ne ki?

“Yurt dışına çıkıyorsun, senden mutlusu yok, o zaman bizi de mutlu et, çıkış harcı öde.”

İyi de niye?? Ceza mı veriyoruz? Vergi mi ödüyoruz? Yoksa biz mektup zarfı mıyız? Çünkü aldığınız pul tam bir mektup pulu. Hani mektubun üzerine yapıştırılandan. O zaman bunu neremize yapıştıracağız? Ben başka yer bulamadığım için pantolonun arka cebine koyuyorum. Zaten büyük ihtimal orası için tasarlanmış, yerini hiç yadırgamadı!!Bilet alırken dünyanın parasını ödüyoruz: Havaalanı vergisi, bastı parası, bagaj servisi... Zaten havaalanı vergisini niye biz ödüyoruz, onu da anlamam. Biz uçak mıyız?

Biletin yüzde 60’ı vergidir, biliyorsunuz. O zaman bu çıkış harcı neden alınır? Hangi mantıksız sebeple her çıkış yaptığınızda bir pula 15 TL ödersiniz? 1-2 defa bilerek (hani yerse diye) 1-2 defa da unuttuğumdan pasaport kontrolden geri döndürüldüm bu abuk sabuk pul için.

Bir dahakine PTT pulu deneyeceğim!!

 

Yazarlarımızdan

31 Ekim 2020, Cumartesi 09:40
31 Ekim 2020, Cumartesi 07:43
Sıradaki haber yükleniyor...
holder