Mehmet CoşkundenizAşkın 'Nirvana'sına ulaşmak çok mu zor?
HABERİ PAYLAŞ

Aşkın 'Nirvana'sına ulaşmak çok mu zor?

Biriyle ilk görüşmeye başladığınızda veya ilk görüşte birine aşık olduğunuzda yaşadığınız heyecanın etkisi sizi çok ama çok mutlu eder. Elbette bu duygu çok önemlidir ama biliyoruz ki tüm bu heyecanlar geçicidir. Siz koşulsuz aşka giden yolun ilk durağındasınızdır henüz. Hepimizin aradığı şey; huzur, güven, bağlılık, sevgi ve şefkattir. Tüm bu duyguları içinde barındıran şeyse koşulsuz aşktır. Ancak pek azımız bu noktaya erişebilir. Koşulsuz aşkta, genel geçer insan davranışlarının bir hükmü yoktur. Kötü olaylarda başkalarına verdiğiniz tepkiler, bu tür bir aşkta geçerli değildir. Kızmak isteseniz de kızamadığınız, küsmek isteseniz de küsemediğiniz bir kişiden söz ediyoruz. Ona karşı beslediğiniz duygular o kadar güçlüdür ki, tüm bu olumsuz davranışların üzerini örter.

Haberin Devamı

Aşkın Nirvanasına ulaşmak çok mu zor

NE ZAMAN YAŞANIR?

Bir ilişkinin başında en baskın olan duygunun heyecan olduğunu belirtmiştim. Ardından da arzu gelir. İki tarafın da birbirine duyduğu cinsel istek epey ön plana çıkar. Daha sonra bu dönemin hafiflediği noktaya ulaşırsınız. İşte orada çok belirgin bir ayrım söz konusudur. Heyecan azalmış ve cinsellik artık o kadar çekici gelmiyorsa ilişkinin sonu gelmiş midir? Birçok çift böyle bir yanılgıya düşer. Oysa değerlendirilmesi gereken başka argümanlar vardır. Örneğin uyumlu musunuz? Birbirinize güveniniz tam mı? Birlikteyken hayatı paylaşmak sizi mutlu ediyor mu? Bu soruların cevabı sizin koşulsuz aşk yolunda ilerleyip ilerlemeyeceğinizi gösterecektir. Paylaşımlar ve yaşanmışlıklar aranızdaki sevgi bağının güçlendirecek ve böylece bir süre sonra karşınızdaki kişiyi her şeye rağmen sevdiğinizi anlayacaksınız.

KAÇ KEZ YAŞANIR?

Kimileri için hiç. Bu tür bir aşka hayatımız boyunca sahip olamayabiliriz. Ama bunun sorumlusu her zaman karşımıza çıkan insanlar değildir. Eğer biri bizim için koşulsuz aşkı sunmuyorsa, demek ki biz de bir başkası için sunmuyoruz. Kimileri de bu aşk türünü birden fazla defa yaşayabilir. Evet, koşulsuz aşk da bitebilir. Hayatımıza başkaları girer, onların da bazılarıyla aynı noktaya ulaşmamız mümkündür. Fakat çoğunlukla yaşadığımız kalp kırıklığı, bizi aşka inanmamaya, koşulsuz aşktan uzaklaşmaya iter. Zaten “Aşka inanmıyorum” diyenlerin hepsinin sonu kalp kırıklığıyla bitmiş bir aşk hikayesi vardır.

Haberin Devamı

BAŞKLA TÜRLE KARIŞIR MI?

Koşulsuz aşk, aşkın en saf ve yalın halidir. Hiç kimse bunu taklit edemez. Hiç kimse koşulsuz aşık rolü yapamaz. Çünkü aranızdaki uyum yalanlarla, ‘mış’ gibi yapmalarla oluşturulamaz. Yaşadığınız aşk henüz bu seviyeye gelmemiş olabilir ama yeterince sabırlı ve birbirinize karşı anlayışlıysanız ulaşmamanız için hiçbir sebep yoktur.

KOŞULSUZ AŞKIN İŞARETLERİ

1- Birbiriniz için yaptığınız şeylere karşılık beklemiyorsanız...
2- Biriniz mutlu olduğunda diğeriniz de mutlu oluyorsa...
3- Zaman zaman birbirinize kırılsanız da uzun süre küs kalamıyorsanız...
4- Birinize iyi geleceğini düşündüğünüz şeyler için diğeriniz özveride bulunabiliyorsa...
5- Ne olursa olsun birbirinize duygusal ya da fiziksel zarar vermek aklınızdan bile geçmiyorsa...
6- Yalan söylemiyorsanız, verdiğiniz her sözü tüm olumsuz koşullara rağmen yerine getiriyorsanız...
7- Birbirinizin hayatının parçası haline gelmişseniz, geleceği birlikte planlıyorsanız...
8- Sorunlarınızı paylaşıp, birbirinizin üzerindeki yükü almak için çaba gösteriyorsanız
9- Kıskançlık denen ilkel duyguyu çoktan aşmışsanız ve birbirinizin başarılarıyla gurur duyuyorsanız...
10- Herhangi bir olaya sadece kendi bakış açınızla değil, birbirinizin de fikirleriyle bakabiliyorsanız...
11- Birbirinize yaşam alanı tanıyıp, hayatın hem birlikte hem de tek başına güzel olduğunun farkındaysanız...
12- Birbirinizi olduğunuz gibi kabul edip, aykırı gelen taraflarınız olsa da onları değiştirmek için uğraşmıyorsanız...

Haberin Devamı

Aşkın Nirvanasına ulaşmak çok mu zor

Evet, siz koşulsuz aşkı yaşıyorsunuz. Bu işaretler yoksa da endişelenmeyin. Belki de sizin mutluluk tanımınız buradakinden farklıdır. Yani siz mutlu olduğunuz ve birbirinizi anladığınız sürece, zaten koşulsuz aşkı yaşıyorsunuz demektir. Ayrıca bu işaretlerin olmaması ilişkinizin kötü noktada olduğunu göstermez. Belki de sadece bu aşamaya gelemediniz. Yolunuzda sabırla yürümeye devam edin. Koşulsuz aşkı mutlaka bulacaksınız.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder