Mehmet CoşkundenizBiten ilişkinin survivor'ı olun
HABERİ PAYLAŞ

Biten ilişkinin survivor'ı olun

Ayrılık yeterince zordur ama ayrılıktan sonraki ilk bir hafta “Acıdan ölüyorum” diyecek kadar zordur. Ayrılığı bekliyor olsanız da ya da hiç aklınızda yokken şok bir sözle ayrılmış olsanız da fark etmez. Sonuçta kalbiniz kırık, şaşkın ve çok üzgünsünüz. Bunun bir gün mutlaka geçeceğini bilin. Ama önce en zor kısmı, ilk bir haftayı atlatmanız gerekiyor. Yani hayatta kalmalısınız, ‘survivor’ olmalısınız. Her şey 1 haftada geçmeyecek elbette ama sonraki günleri daha az acıyla geçirmenizi sağlayacak. Peki bu 1 haftada neler yapmalısınız ya da yapmamalısınız?

Haberin Devamı

1- SOSYAL MEDYA

Kendinizi eski sevgilinizin hesaplarını kontrol ederken bulmayı istemezsiniz değil mi? Öyleyse mümkün olduğunca sosyal medyadan uzak durmalısınız. Hesaplarınızda birlikte çektirdiğiniz fotoğraflar varsa öfkeyle onları hemen silmeyin. Onun da zamanı gelecek ama şimdi değil.

2- İLAN ETMEK

Ayrılığı hemen herkese duyurmak akıllıca değil, zaten bunun için üstteki maddede fotoğrafları hemen silmemeniz gerektiği yazıyor. Kendinizi daha iyi hissettiğinizde ayrıldığınızı herkese söylemek için bolca zamanınız olacaktır. Sadece çok güvendiğiniz bir ya da birkaç arkadaşınıza söyleyin yeter.

3- KÖTÜ HİSSETMEK

Ayrılıktan sonraki hafta boyunca kendinizi kötü hissedeceğinizi ve bunun kısa sürede geçmeyeceğini kabul etmeniz gerekir. Ama unutmayın ki geçecektir. Tünelin sonunda bir ışık olduğunu bilerek yas tutmak için zaman ayırın ve daha iyi günlerin geleceğine dair umut besleyin.

4- MEŞGULİYET

Belki eski sevgilinizin nefret ettiği bir yemeği pişirebilirsiniz, izleyebileceğiniz yeni bir film ya da planlayabileceğiniz bir gezi bulabilirsiniz. Yeni hayatınızda heyecan duyacağınız bir şeyler bulun ve arkadaşlarınızdan sizi yeni hobiler veya gezilerle meşgul etmeleri için yardım istemekten çekinmeyin.

5- KABUL ETMEK

İnkar güçlü bir şeydir. İlk 24 saat, böyle geçecektir. Ancak, inkarın süresi bitince ilişkinin sona erdiğini kabul etmelisiniz. Gerçek şu ki, ilişki nasıl biterse bitsin, bitmiştir. Sona ermesi için iki tarafın rızası gerekmez. İlerlemek ve iyileşmek için, ayrılıktan sonraki ilk hafta ilişkinin bittiğini kabul etmelisiniz.

Haberin Devamı

6- EŞYALAR

Evinizde, işyerinizde onun eşyaları varsa hemen bir temizliğe girişin. Size onu hatırlatacak her şeyden kurtulun. Onları saklamak size hiçbir fayda sağlamayacak, aksine kriz anlarında o eşyalara bakarak aldığınız yolu başa saracaksınız. Eski sevgiliden arınmış bir alan sizi çok rahatlatacaktır.

7- MESAJLAR

Ayrılıktan sonraki ilk hafta en önemli şey eski sevgilinizden uzak durmaktır. Bu kırılgan ve hassas bir iyileşme dönemidir ve ikinizin de birbirinizden uzak durmanız gerekir. Buna telefonlaşma ve mesajlaşma da dahildir. Nasıl olduğunu merak etmeyin. Ayrılmak istediğine göre kesin olarak iyidir.

8- AYRILIK SEKSİ

Bunun kötü bir fikir olmasının pek çok nedeni var. Birincisi, ayrılığı uzatmasıdır. Teşvik edilen tarafa umut verir ki bu da birlikte olmaya niyetli olmadığınız birine yapılacak en acımasız şeydir. İkincisi, sizi ve eski sevgilinizi bir arada tutar ki bu da ayrılığın tam tersidir.

Haberin Devamı

9- KAFAYI BULMA

Ayrılığın acısını hafifletmek için kafayı bulmak isteyebilirsiniz. Bunun sizi daha iyi hissettirmesi pek olası değildir. Özellikle ayrılıktan sonraki ilk hafta, acıyı şişeyle uyuşturmanın cazibesinden kaçının. Bunun yerine, sosyal etkinlikler ve egzersiz gibi daha sağlıklı çıkış yolları arayın.

10- İNTİKAM

Eski sevgilinize kızgın olabilirsiniz. Ancak onlardan intikam almaya çalışmayın. Çünkü intikam almak için ayrılık üzerine düşünmeniz, planlar yapmanız ve bu olayı takıntı haline getirmeniz gerekir. Bu tür bir nefreti kalbinizde tutmak, alabileceğiniz tepkiye değmez. Hayatınıza devam etmeniz sizin için daha kolay ve sağlıklı olacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder