Boşanmayı bilmeyen bi zahmet evlenmesin

AA

Eski futbolcu Emre Aşık ile eşi Yağmur Aşık arasındaki boşanma davası, bir çiftin nasıl çirkinleşeceğini, nasıl berbat insanlar haline dönüşebileceğini gözler önüne serdi. Birbirleri hakkında söyledikleri şeyler korkunçtan da öte artık.

Yağmur Aşık diyor ki; eşim FETÖ’cü. Sonra bu ifadesinden vazgeçiyor. Bir eğlence yerinde başka bir adamla fotoğrafı çekilip yayınlanınca Emre Aşık harekete geçiyor. Tekrar boşanma davası açıp, “Eşim fuhuştan sabıkalı. Barbie operasyonunda adı geçti. Duygu olan adını bu yüzden Yağmur diye değiştirdi” diyor.

Bu çiftin 3 çocuğu var. Bu çocuklar daha 1, 3 ve 6 yaşında. Büyüyecekler ve “Anne, baba” dedikleri bu iki berbat insanın birbirleri hakkında söylediklerini satır satır öğrenecekler.

Hadi tamam, siz zaten insan olmaktan vazgeçmişsiniz. Peki hiç mi düşünmediniz çocuklarınızı yahu? Boşanmayı bilmiyorsanız evlenmeyin kardeşim!

YENİ BİR DERDİMİZ VAR

Acun Ilıcalı’dan boşanan Şeyma Subaşı, oturduğu evi terk ediyor. Çünkü ya satıldı ya da satılmak üzere. Devasa bir giyinme odası vardı bu evde. Geçen gün Instagram story’sine odadaki yüzlerce ayakkabısının görüntülerini koymuş. Yeni evine taşıyamayacak anlaşılan, “Bunları ne yapayım, bana akıl verin” diye soruyor. Bir sonraki görüntüde de “Satıp bağışlasam mı?” diyor. Hepimiz şimdi bunu düşünüyoruz, “Şeyma ayakkabılarını acaba ne yapsın?”

Görünürde bir hayır işi gibi görünüyor değil mi? Ama bence değil. Çünkü böyle bir bağış yapacaksa, bunu Instagram’dan “Satsam mı acaba?” diye ilan etmek yerine bir kuruluşla irtibata geçer ve onlardan yardımcı olmalarını ister. Bu arada ikinci el giyim ve ayakkabıların satıldığı çok sayıda akıllı telefon uygulaması var. Bunlardan biriyle de irtibata geçebilir. Ama dert bu değil. Bundan ne kadar prim yapabilirim diye düşünüyor ne yazık ki.

MANTI EVLİLİĞİ

Ekşi Sözlük’te “Aşk evliliği mi yoksa mantık evliliği mi?” başlığına rastladım. Tarihin belki de en eski sorusu. Aslında oradaki mantık tamamen ‘maddi’ kriterleri içeriyor. Yani “Bir çulsuza aşık olabilirsin ama onunla evlenme, parası, işi, arabası, evi, yazlığı olan birini tercih et” anlamına geliyor.

Bakın ben size bir şey söyleyeyim. Aşkın ortaya çıktığı yerde, başka her şeyin hükmü silinir. Aşk mantık falan tanımaz. Üstelik evlilik dediğimiz kurum böylesine zor, böylesine yıpratıcı iken aşık değilseniz neden evlenesiniz, delirdiniz mi? Bakın ne diyor Tuba Ünsal, “3 kere evlenip boşanan bir kadınım. Hayatta yapabildiğim en kötü şeydi. Evlilik kurumu olduğu yerde duran gelişmeyen bir kurum. Annelerimizin dönemindeki insanlar değiliz. Hayat değişiyor, biz de değişiyoruz ama evlilik olduğu yerde kalıyor. Bu hali ile ölmeye mahkum gibi görünüyor.

Ekşi Sözlük’te en güzel entry’yi ‘diabolic wizard’ adlı kullanıcı yazmış.

“Aşk ile yapılan mantı (evet bildiğimiz mantı) evliliğini tek geçerim. Müthiştir, rüya gibidir.”

Sıradaki haber yükleniyor...