Emina ne kadar mutluysa çocuklar için o kadar iyi

03 Kasım 2018, Cumartesi 05:00
AA

Mustafa Sandal eski eşinin yeni ilişkisi hakkında ilk kez konuştu

Mustafa Sandal ile Emina Jahovic’in 10 yıllık evliliği geçtiğimiz Haziran’da bitti. Çok medeni bir boşanmaydı. Birbirleri hakkında tek kelime kötü söz söylemediler.

Ünlüler dünyasında kırarak, dökerek, hakaretler ederek, çocuklarını düşünmeden bencilce davranarak boşananları gördükçe bu ayrılığa gıpta ile bakmak lazım.

Ayrıldıktan sonra tabii ki başkalarına aşık olmaları, ilişki yaşamaları çok normal. Nitekim Emina Jahovic, iş insanı Sadettin Saran ile birlikte. İşte bu ilişkinin ortaya çıkması Mustafa Sandal’ı çok rahatlattı. Üzerinden yük kalktı.

KADINLARIN KISKACINDA

Belli ki Musti, başkalarıyla adı çıkan ilk kişi olmak istemedi, bekledi. Sahalara bir döndü, pir döndü. 90’ların hızlı çapkınıydı, eski günlerini aratmıyor, ikinci baharını yaşıyor. Simge Sağın ile ilişkisi olduğu gündeme geldi ama gerçek öyle değildi. Bir kadınla fotoğrafları yayınlandı, onun Ceren Hindistan olabileceği söylendi. Musti, Ceren ile mesajlaştı ama bu iş bir ilişkiye dönmedi. O fotoğraftaki kadın ise Ceren Hindistan değil. Çok ünlü bir kadın olduğunu duydum. Birkaç güne, kim olduğu ortaya çıkar. Ortak bir tanıdığımız Musti’nin birçok genç kadının ve adını duyunca herkesin şoke olacağı sosyetik hanımların kıskacında olduğunu söyledi bana.

‘HAYIRLISI OLSUN’

Ortak tanıdığımıza Musti’nin eski eşinin ilişkisi hakkında ne düşündüğünü sordum. Musti bana özel şu açıklamayı gönderdi: “Hayırlısı olsun.

Emina’nın mutlu ve huzurlu olması benim dilek sıralamamda her zaman liste başıdır. O ne kadar mutlu olursa, çocuklarımıza yansıttığı enerji de o kadar aydınlık olacaktır.” Bu açıklaması bile Musti’nin nasıl iyi bir baba olduğunu, eski eşinin mutluluğunu nasıl düşündüğünü gösteriyor. Gerçekten helal olsun.

SILA'NIN EVİNDE DE ŞİDDET UYGULAMIŞ

Sıla ile Ahmet Kural’ın barışıp yeniden aşk yaşamalarıyla ilgili 21 Ekim’de bu köşede “Ex’ten next olur mu?” başlıklı bir yazı yazmıştım. Eski sevgiliden yeni sevgili olunmayacağını anlatmaya çalıştığım yazımda, Ocak ayındaki Ahmet Kural-Sıla ayrılığının şiddet nedeniyle olduğunu, Sıla’nın bir erkekle yemek yerken çekilen fotoğrafını gören Ahmet Kural’ın sevgilisini kollarından tutup sarstığını belirtmiştim. Ve şu soruyu sormuştum: “Peki, ne değişti de yeniden bir araya geldiler? Ahmet Kural artık pamuk gibi bir insan mı oldu? Sıla bu kıskançlıkları tolere edecek seviyeye mi geldi?” Ne yazık ki hiçbiri olmamış. Gelinen nokta çok vahim.

SILA CANINI ZOR KURTARMIŞ

İki gündür okuyorsunuz, izliyorsunuz. Ahmet Kural, bu kez Sıla’ya öldüresiye şiddet uygulamış. Kafasını duvarlara vurmuş, yerlerde sürüklemiş, kül tablasıyla saldırmış, ölümle tehdit etmiş. 29 Ekim’de sabaha karşı 04.00’te Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde yaşanan olayın detayları kan dondurucu. Sıla canını zor kurtarmış.

AHMET KURAL ZATEN SABIKALI

‘Magazin hafızası’nı yine yoklayalım. Ahmet Kural zaten sabıkalı. 2014’te bir barda karşılaştığı, aralarında ilişki olmayan halkla ilişkiler uzmanı Naz Çekem’in parmağını kırmıştı. Bu olaydan sonra Ekşi Sözlük yazarı bir kadın, Ahmet Kural’ın Beşiktaş’taki bir mekanda kendisine hakaret ettiğini ve üzerine su attığını yazmıştı. Kural, Sıla ile ayrı olduğu dönemde, Sıla’nın kaldığı Beyoğlu’ndaki Soho Otel’e gitmiş odanın kapılarını kırmıştı. Bunlar, Ahmet Kural’ın şiddete eğilimli ve alkol problemi olduğunu gösteren işaretler.

İLK SALDIRI 24 EKİM’DE

Şimdi yazacağım olay daha korkunç. Sıla’nın yakın çevresinden aldığım bilgiye göre; 29 Ekim’deki olay Ahmet Kural’ın, ikinci kez birlikte olmaya başladıklarından sonra Sıla’ya uyguladığı ilk şiddet değilmiş. Tarih, 24 Ekim. Yer, bu kez Sıla’nın evi. Ahmet Kural, Sıla’nın evine geliyor.

Evde, Sıla’nın bir de kadın arkadaşı var. Daha önce aralarında bu kişiyle ilgili tartışma yaşanmış. Ahmet Kural, “Bu kadınla görüşmeni istemiyorum” demiş.

Yine aşırı alkollü olan Ahmet Kural kadını evde görünce Sıla’yla tartışıyor. Ardından da şiddet uyguluyor. Sırtında porselen vazo kırıyor, omuzunu ısırıyor. Saçını eline dolayıp sürüklüyor. Gördüğünüz gibi şiddetin dozu, adım adım artmış. Yaşananları öğrenince Sıla’nın ölümden kıl payı kurtulduğunu düşündüm. Geçmiş olsun Sıla...

ŞİDDETİ AFFETMEYİN

Sıla yaşadıklarını sineye çekmedi, susmadı ve olayı yargıya taşıdı. Ama yine de insan “Keşke Sıla o kollarından sarsılma olayından sonra Ahmet Kural’ı affetmeseydi” demekten kendini alamıyor. Elbette bazen insanın basireti bağlanıyor, ne bileyim aşk devredeyken başka şeylerin hükmü siliniyor.

Sıla’nın yaşadığı olay, küçük de olsa şiddete maruz kalan kadınlara, “Belki düzelir” diye sabreden kadınlara ders olmalı. Şiddeti bir kez affederseniz, bunu uygulayan kişiye daha ağır şiddet izni vermiş olursunuz. Yani biri size el kaldırdı ama vurmadı.

Affederseniz bir sonrakinde vuracağını garanti etmiş olursunuz. Onu da affederseniz vurmakla kalmayıp hastanelik edene kadar darp etmesini kabullenmiş olursunuz. Affetmeyin.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.