Eski sevgiliyle yeniden denemek

05 Ağustos 2018, Pazar 05:00
AA

Derler ki “Ex’ten next olmaz...” Ama hani böyle yıllar önce güzel şeyler yaşadığın, sonra elinde olmayan sebeplerle ayrıldığın o eski sevgili söz konusu olan. Peki hangi şartlarda olabilir bu?

1- EGOLAR TÖRPÜLENDİ

Zamanında egona yenik düştüğün için, belki de bir incir çekirdeğini bile doldurmayacak sebeplerden ayrıldın. O zaman ayrılık fikrinin üzerinde durmadın. Belki de ayrılmak iyi bir fikir değildi. Hadi ara onu!

2- O SEBEPLER ORTADAN KALKTI

Diyelim ki aranıza mesafeler girdi ya da kariyerlerinizi farklı çizdiniz. Ama şu anda durum farklı, mesafeler eridi, kariyeriniz de belirli bir noktada. Belki de eksik olan tek şey eski sevgilindir.

3- DOSTLAR DA ISRARLI

Onu anlattığın her arkadaşın, “Ya çok da garip bir şekilde ayrılmışsınız. Neden yeniden denemiyorsunuz?” diyorsa onlara kulak ver.

4- DAHA NE KADAR YALNIZLIK?

Yaptığın şeylerden zevk almıyorsun. İş arkadaşlarınla dışarıya çıkmak bile içinden gelmiyor. Belki eski sevgilin de aynı durumdadır. Çevir şu telefonu!

5- ZAMAN İLAÇ OLDU

Çok zaman geçti, düşüncelerin değişti. Şimdi zamanın çanları sizin için çalıyor. Bu defa boşa harcayacak vaktin de yok!

6- FARKLILIKLAR ARTIK YOK

Diyelim ki zamanında çok farklı yaşam biçimleriniz vardı. Artık önceliklerin değişti. Bu durum bile sizi birbirinize yakınlaştırabilir.

7- DİĞERLERİ DAHA MI İYİ?

Hayır değil, üstelik bunu tecrübe de ettin. Şimdiye kadar yaşadığın ilişkilerin en iyisinin kahramanıydı. O zaman yeniden kahramanın olsun!

8- OLGUNLUK DÖNEMİ

Eskiden her şeyi kafana takıyordun. Ama artık büyüdün, olgunlaştın. Daha sabırlısın, daha dikkatlisin. Artık ilişkinin farklı olacağına inanabilirsin.

9- İKİNCİ BAHAR

Ne güzel şarkıdır: “İkinci bahar yaşıyor ömrüm, gel benim yarim oluver şimdi...” Belki o senin hayattaki en büyük şansın. İnsan kendi baharını kendisi yeşertmeli.

10- AŞKI YABANA ATMA

Hayatına kim girmiş olursa olsun, onunla ilgili bir şey duyduğunda gördüğünde heyecanlandın. Biz buna aşk diyoruz. Bu ikinci şansı dene.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.