İhanet ile başlayan ilişki dikiş tutmuyor

11 Kasım 2018, Pazar 05:00
AA

Oyuncu Sarp Levendoğlu ile meslektaşı olan Birce Akalay 2.5 yıllık evliliklerini 2017'nin Ocak ayında sonlandırmıştı. İnsanlar boşanır elbette, bunda bir sorun yok. Bu boşanmaya Sarp Levendoğlu'nun evliyken Datça'da yine oyuncu olan bir kadınla yaptığı tatilin sebep olduğu söylenmişti. Bu kadının Derya Şensoy olduğu da kısa süre sonra ortaya çıkmıştı. İşte asıl sorun buydu.

Derya Şensoy, bu evliliğin kendi yüzünden bitmediğini söyledi birkaç yerde. Mümkündür, belki evlilikleri fiilen bitmiştir de kağıt üzerinde kalmıştır. Ama işte o iş öyle olmuyor. Fiilen bitsin bitmesin, eğer nikah akdi halen devam eden biriyle birlikteyseniz evli bir insanla ilişkiye girmiş oluyorsunuz. Hadi ben söylemeyeyim, Medeni Kanun da buna 'ihanet' diyor. Üstelik o dönem, Derya Şensoy'un da sevgilisi Seçkin Özdemir'i, Sarp Levendoğlu ile aldattığı yazıldı çizildi. Bu kısmı doğru mu, değil mi bilemem. Ben sadece 'magazin hafızası'nı yokluyorum, ortaya çıkanları aktarıyorum.

EVLENECEKLERDİ AYRILDILAR

Derya Şensoy-Sarp Levendoğlu ilişkisi için "Evliliğe gidiyor" diyenler oldu, "Nişan yüzüklerini taktılar" diyenler oldu. Hatta en son Eylül'de, Derya Şensoy'un ablası Ferhan Şensoy'un düğününe birlikte katıldılar. Aile pozu bile verdiler ancak söylendiği gibi olmadı. İkili, bir ay önce ayrıldı. İlişkileri boyunca birkaç kez küslük yaşayan çiftin bu kez kesin olarak ipleri kopardığını duydum.

Sarp Levendoğlu, Eskişehir'de sette. Repo (izin) günlerinde de İstanbul'a gelmiyor, tutkunu olduğu rüzgar sörfü yapmak için soluğu Gökçeada'da alıyor. Yani artık görüşmüyorlar bile. Ben hep ihtiyatlı baktım bu ilişkiye. Çünkü, temeli ihanete dayalı ilişkilerin pek de uzun ömürlü olmayacağını biliyordum. Aşkın büyüsü bir gün biter. Gözler açıldığında bakarsın ki aslında hayatındaki kadın ya da erkek, senin bir önceki sevgiline/eşine yaşattığın ihanetin öznesi. Elbette ihanetin baş suçlusu sensindir ama kendi vicdanınla baş başa kaldığında, bilinçdışında bile olsa başkalarını suçlarsın. İlk suçlayacağın kişi de ne yazık ki ihanetin konusu olan o kadın ya da erkektir.

HEYECANLAR GEÇİNCE...

Anlaşılan Derya Şensoy-Sarp Levendoğlu ilişkisinde aşkın büyülü zamanları çoktan geçmiş. Heyecanlar eskisi gibi değil. "İnsan olarak seviyorum ama..." ile başlayan cümleler kurulmaya başlanmış. İlişkinin temeli gün gibi ortaya çıkmış. 'İhanet' gerçeğinin üzerini kapatacak ne hormonlar var ne de büyülü anlar.

GEÇMİŞ OLSUN

Bu yazıyı bitirmek üzereyken şarkıcı Neco'nun, uğruna 31 yıllık evliliğini bitirdiği, sonra da evlendiği İdil Erge'ye şiddet uyguladığı haberi geldi. Ne garip, Neco-İdil Erge ilişkisi de bir ihanet temelinin üzerine kurulmuştu. Neco, 31 yıllık eşi Oya Germen'i, İdil Erge için terk etmişti. İdil Erge'ye geçmiş olsun diyelim. Çabucak boşanmasını umalım.

AZİZNAME'DEN GÜLDÜR GÜLDÜR'E

Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından, Yücel Erten’in sahneye koyduğu ‘Azizname’ iki sezondur kapalı gişe oynuyordu, geçen hafta izleme fırsatı buldum. İzlemek için bu kadar geciktiğime de hayıflandım. ‘Azizname’ son yıllarda izlediğim en başarılı oyunlar arasında benim için bir numaraya yükseldi.

OYUNCULAR 10 NUMARA

Bir kere konular müthiş. Ama oyuncular daha da müthiş. Burak Şentürk, Bülent Çolak, Zühtü Erkan, Pınar Gülkapan, Hande Kaptan, Berk Sezenler, Fatih Topçuoğlu ve Emre Altuğ oyunun her kelimesinin hakkını veriyor. Emre Altuğ'a bir parantez açmak gerek. İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olduğunu zaten biliyoruz. Şarkıcılığı ile tanınıyor olsa da çok sayıda dizide, filmde, tiyatro oyununda rol aldı. Ben sahnede ilk kez izledim. Çok beğendim. Oyunun yeniden sahnelenmesini sağlayan Burak Şentürk de bir teşekkürü hak ediyor.

GÜZEL HABER GELDİ

Ben ortalarda "Yahu, bu Emre Altuğ bu kadar iyi oyuncuyken neden bir projede sürekli olarak yer almıyor ki?" diye kendi kendime sorarken öğrendim ki Emre Altuğ, 'Güldür Güldür' ekibine girmiş. 'Güldür Güldür' biraz skeçleri, biraz da oyuncuları yorulduğu için ara vermişti. Ocak'ta yeni bir kadroyla ekrana gelecek. Bu kadronun değişmez isimlerinden biri de Emre Altuğ olacak.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.