İşte ünlülerin boşanma sebepleri

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ünlüler dünyasından boşanma haberleri birbiri ardına geliyor. İbrahim Kutluay-Demet Şener ikilisinin boşanma davasıyla ilgili haber henüz soğumadan, Gökhan Özen-Selen Sevigen çiftinin boşandığı gündeme düştü.

Gülben Ergen ile Erhan Çelik’in boşanacağı haberi de bomba etkisi yarattı. Peki ünlüler dünyasında evlilikler neden uzun sürmüyor? Neden boşanıyorlar? İşte cevapları

1-BOŞANMA ORANININ ETKİSİ

Türkiye’de boşanma oranı artıyor. Boşanan çiftlerin sayısı 2015’te, bir önceki yıla göre 0,7 artarak 131 bin 830 oldu. Bu artış doğal olarak ünlüler dünyasında da aynı oranda ortaya çıkıyor. Sıradan insanların bazı sorunlara tahammül etme düzeyi biraz daha yüksek. Ama ünlüler bu tür sorunlarda çözüm yoluna gitmek yerine boşanmayı tercih ediyor.

2-POPÜLARİTE DÜŞÜŞÜ

Her ikisi de ünlü olan çiftten biri, evlendikten sonra popülerliğini yitirdiği zaman, bu sorun teşkil ediyor. Örneğin, evlenmeden önce hayranlarının ilgisi yüzünden sokakta yürüyemeyen bir ünlü, evlendikten sonra aynı ilgiyi görmemeye başlıyor. Şöhret bir bağımlılıktır maalesef. Şöhrete alışmış biri de, bunu kaybettiği zamen evliliğini sorumlu tutuyor.

3-EGO VE ÖZGÜVEN

Yüksek ego ve sonsuz özgüven ünlülere meslek hayatlarında büyük başarı getiriyor. Ama bu özellikleri evlilik hayatında onları daha hoşgörüsüz kılıyor.

Normal başlayan bir konuşma kısa sürede önce tartışmaya, ardından büyük kavgalara dönüşebiliyor. Küçücük krizleri büyütüp büyük mutsuzluklar yaşayabiliyorlar. Bu mutsuzluk da sonunda boşanmayı getiriyor.

4-İŞ YOĞUNLUĞU

Ünlülerin yoğun çalışma yaşamları, evliliklerine olumsuz etki yapıyor. Dizilerde oynayanların uzun set saatleri, şarkıcıların şehir ya da yurt dışına sürekli konser için gitmeleri evliliklerine ve birbirlerine ayırdıkları zamanın azalmasına neden oluyor. Doğal olarak birbirleriyle paylaşımları azalıyor. Sonuç yine kaçınılmaz oluyor.

5-İHANET

Ne yazık ki ünlülerin boşanmasındaki en büyük etkenlerden biri de aldatma. Şöhretin getirdiği ‘beğenilme’ duygusu evlenince ortadan kaybolmuyor. Hayranların ilgisi bazen çok ileri seviyelere çıkabiliyor.

Evliliğinde zaten sorun yaşayan ünlü de bu ilgiye kayıtsız kalamıyor. Tabii bir de ünleri nedeniyle herhangi birini çok çabuk elde edebildikleri için ihanet çemberine kolayca düşebiliyorlar.

6-SİNDİREMEMİŞLİK

Şöhreti evliyken bulanların yaşadığı durum. Kısa sürede şöhret ve para bulduklarında ilk iş olarak evliliklerini bitiriyorlar.

Aslında şöhret basamaklarını çıkarken en büyük desteği eşlerinden alıyorlar ama bir süre sonra ‘vefa’ duygusunu yitiriyorlar. Eşlerini kariyerlerinin ya da yaşayacakları başka aşkların önünde bir engel olarak görüp evliliği bitiriyorlar.

7-TÜKENMİŞLİK

Ünlü olduktan sonra her ortama giren, her şeyi tadan, her zevki yaşayan kişi, “Tamam artık evlenebilirim” düşüncesiyle nikah defterine imza atıyor. Ama işte o tükenmişlik evlilik hayatına da yansıyor.

Bir şeyden kurtulmak için yapılmış evlilikler kalıcı olmuyor. Tükenmiş enerjisi evliliğini de içten içe çürütüyor. Heyecan olmadan bırakın evliliği, birlikteliği bile sürdürmek mümkün değil.

8-ACELE YAPILAN EVLİLİK

Bir dizi setinde ya da bir arkadaş ortamında tanışıyorlar 3 ay sonra evleniyorlar. Birbirlerini henüz tanımamışlar, evliliğin ne olduğu konusunda fikirleri yok. Bu evlilik onların popülaritesine başta katkı da yapıyor. Ama tabii kısa süre sonra aslında birbirlerine hiç uygun olmadıklarını anlıyorlar. Sonra da soluğu Aile Mahkemesi’nde alıyorlar.

9-AİLE FAKTÖRÜ

Sıradan insanların evliliğinde olduğu gibi ünlüler dünyasında da aileler evliliklerde olumsuz etki yaratabiliyor. “O bizim ailemize yakışmaz” diyorlar, oğulları ya da kızları buna rağmen evleniyor ama ailesinden net olarak kopamıyor. Sonra da aile ile gelin ya da damadın yıldızı hiç barışmıyor. Derken başa dönülüyor ve herkes kendi ailesinin safına geçiyor.

10-KÜLTÜR FARKLILIĞI

‘Nasıl olsa ikimiz de ünlüyüz ve aynı çevredeyiz’ deyip aralarındaki kültür ve eğitim farkını gözetmeden evleniveriyorlar. Ama evliliğin ilerleyen aylarında bu farklılık bir tokat gibi suratlarına patlıyor. Evet aynı çevredeler, evet bol bol geziyorlar, eğleniyorlar da yalnız kaldıklarında konuşacak bir şey bulamıyorlar.

Yazarlarımızdan

18 Mayıs 2021, Salı 07:00
18 Mayıs 2021, Salı 07:00
18 Mayıs 2021, Salı 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder