Kadınların ve erkeklerin aşkta yaptıkları 10 hata

09 Ağustos 2015, Pazar 00:01
AA

KADINLARIN YAPTIKLARI 10 HATA

1- ‘DIRDIR’ YAPMAK

Sevgilinizin yaptığı her şeye söyleniyorsanız, sürekli şikayet ediyorsanız, ‘hoşgörü’ denen olguyu bünyenizde barındırmıyorsanız, bir konuyu günlerce, hatta haftalarca uzatıp hep aynı cümleleri tekrarlıyorsanız, eyvah!

2- KONUŞMAYA ZORLAMAK

Bir kadın günde ortalama 20 bin kelime sarf eder. Erkeklerse 7 bin kelime... Erkek zaten o 7 bin kelimeyi de gün üçinde tüketiyor. Akşam eve geldiğinde susmayı tercih ediyor. Şimdi bu gerçeğe rağmen siz hala sevgilinizi konuşmaya zorlarsanız, onun bu duruma çok da fazla dayanamayacağını bilmelisiniz.

3- KISKANÇLIĞI ABARTMAK

Gittiği her yeri kontrol etmek, arkadaşlarını sorgulamak, sosyal bir ortamda “Şuna baktın, bunu kestin” diye suçlamak, telefonu açamadığında “Kiminleydin, ne yapıyordun?” diye sürekli sorgulamak sevgilinizi sizden soğutacaktır. Böyle bir baskı ayrılığa neden olacaktır.

4- CASUS GİBİ DAVRANMAK

Cep telefonunu, mail adresini, sosyal medya hesaplarını gizlice kurcaladınız. Diyelim ki hiçbir şey bulamadınız, rahatlayacak mısınız? Hayır... Karıştırmaya devam edeceksiniz. Çünkü şüphe içindesiniz. İçinizde şüphe varsa, bu ilişkiyi hiç devam ettirmeyin. Çünkü kurcalamaya başladığınız anda ortaya çıkan şeyden siz sorumlu olursunuz.

5- ANLAMASINI BEKLEMEK

Kadınlar bir şeyleri ima yoluyla anlatmaya çalışır. Bir erkek, kadına “Neyin var?” diye sorduğunda kadın “Bir şeyim yok” diye cevap veriyorsa erkek için sonu gelmez bir test başlamış demektir. Erkekler siz söylemedikçe neyiniz olduğunu anlayamaz. Bu yüzden söyleyin ki sorun çabuk halledilsin. Bunu uzatırsanız, erkeği bıktırırsınız.

6- SEKSİ SİLAH GİBİ KULLANMAK 

Seksinizi kullanarak bir erkeğe bir şeyler yaptırmayı aklınızdan geçirmeyin. Bunu birkaç kez yapabilirsiniz elbette. Erkeğiniz de aptal değil, bir süre sonra bu gerçeğin farkına varacaktır ve silahınız ters tepecektir.

7- ÇOCUK GİBİ DAVRANMAK

Erkeklerin çocuk gibi davranmanızdan, çocuk taklidi yaparak konuşmanızdan hoşlandığını kim ortaya atmışsa halt etmiş! Telefonda çıkardığınız o sesler inanın hiçbir erkeğin hoşuna gitmiyor. İlgi çekmeyi çocuk taklidiyle değil, kadınlığınızı göstererek denemenizi öneririm. Yüzde yüz çalışıyor!

8- İLİŞKİYİ SORGULAMAK

Daha ilişkinizin başlarında “Bu ilişki nereye gidiyor? Bizim sonumuz ne olacak?” gibi sorular sormaya başlamışsanız o erkeği elinizde tutmanız neredeyse imkansızdır. İlişkinizi akışına bırakın. Sorgulamak yerine, nereye gideceğini pratikte görün.

9- DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAK

Erkeğinize nasıl aşık olduysanız, bırakın öyle kalsın. Serseri bir erkeği efendiye çevirmeyi kadınlar kendilerine bir görev olarak addederler. Bunu başarmanız da mümkündür. Ama başardıktan sonra ortaya çıkan sonuçtan gerçekten mutlu olacak mısınız? Sizi ona aşık eden tüm özellikleri sıfırlayınca geriye ne kalacak? Sıkıcı bir adam...

10- KIYASLAMAK

Sevgiliniz diğer insanlar gibi dünyada tektir, eşsizdir, benzersizdir. Çevrenizdeki diğer kadınların eşleri ya da sevgilileriyle, veya eski erkek arkadaşlarınızla onu kıyaslamanız size hiçbir şey sağlamaz. Başkalarıyla kıyaslanan erkek özgüvenini bir süre sonra kaybeder. Bunu çabuk fark ederse ilişkiyi bitirir. Fark edemeyip özgüvenini yitirirse bu kez de siz onu terk edersiniz 

ERKEKLERİN YAPTIKLARI 10 HATA

1- ABARTILI İLGİ

Her kadın ilgiden hoşlanır. Ancak bunun derecesini iyi belirlemek gerek. Ölçüyü kaçırdığınızda ilgi, baskı unsuru haline gelir. Aynı şekilde davranmak için kendini zorlar ama bunda da pek başarılı olamaz. O zaman geriye bir tek şey kalır: Kaçmak. Kendini sizden uzaklaştırır, sizinle görüşmemeye, telefonlarınıza çıkmamaya başlar. Sonuçta ilişki biter.

2- ABARTILI KISKANÇLIK

Kadınların kıskanılmakla ilgili bir standardı yok. Yani her kadın farklı kıskançlık derecelerinden hoşlanıyor. Ama ne olursa olsun ‘nefas aldırmayacak düzeydeki’ kıskançlık kimsenin hoşuna gitmiyor. Başta karşınızdaki kadını abartılı kıskançlıkla etkileyebilirsiniz ama daha sonra bu kıskançlık silahı ters teper.

3- SAYGISIZ DAVRANMAK

Kişiliğine, yaptığı işe, arkadaşlarına, ailesine, yakınlarına saygı duymalısınız, küçümsememelisiniz. Onu asla başkalarının yanında eleştirmemelisiniz. Yine başkalarının yanında ona alaycı tarzda ifadeler kullanmamalısınız. İnsan saygı duymadığı birini sevemez. Bu saygıyı yitirirseniz, ilişkiniz de biter.

4- GÖRGÜSÜZ DAVRANMAK

Erkekler maddi anlamda gücünü göstermeyi sever. Arabasını, maaşını, giydiği marka kıyafetleri sevgilisinin gözüne sokana da rastlamışsınızdır elbette. Aman bunlardan biri de siz olmayın. Kadınlar çulsuz erkekleri sevmez ama parasıyla kendisini ezmeye çalışan erkekleri de sevmez.

5- KARARSIZ DAVRANMAK

İlişkiyle ilgili bir kadına sunduğunuz bahaneler asla inandırıcı olmaz. “Henüz yeniyiz”, “Bana biraz zaman ver” gibi cümleler sizi kurtarmaz. Kadın kararlı erkeği sever. Bir ilişkiye başladınızsa tüm benliğinizle o ilişkinin içinde olmalısınız. Yarım yamalak söylenmiş bir “Seni seviyorum” yerine, kesin ve net şekilde söylenmiş “Seni sevmiyorum” cümlesi inanın bana daha etkilidir.

5- ÇAPKINLIĞA YELTENMEK

İstisnasız tüm kadınlar ‘gözü başı oynayan adamlar’ı sevmez. Sevgilinizle bir yere girdiğinizde sürekli başka masaları kesmeniz, yedekte her zaman birilerini tutmanız, arada bir sosyal medyada olta sallamanız birlikte olduğunuz kadın tarafından iğrenç bulunur.

6- YALAN SÖYLEMEK

Yalanlar zararsızsa aslında problem yaratmaz. Ama asıl büyük yalan birine aşık olmadığınız halde aşıkmış gibi davranmaktır. Böyle yaparak bir kadından cinsel anlamda istediğinizi almanız mümkün. Fakat bu sizi güvenilmez kılar. Hem unutmayın, sosyal medya sayesinde dünya epey küçüldü. Bu durumda bir kadının bildiği bir şeyi, diğer kadınların öğrenmesi de mümkün elbette.

7- ZAMAN AYIRMAMAK

Hayatınızdaki önceliğiniz sevgiliniz olmalı. Hepimiz çalışmak zorundayız biliyorum ama işten arta kalan zamanınızı da daha çok arkadaşlarınızla ya da ailenizle geçiriyorsanız bunun mutlaka sorun yaratacağını bilin. İlişkiye başladıktan sonra hayatınızı eskisi gibi yaşayamazsınız. Siz artık çiftsiniz ve öyle davranmanız gerekir.

8- SORUMSUZ DAVRANMAK

Türkiye’de kadınların boşanma nedenleri arasında birinci sırayı eşlerinin sorumsuzluğu alıyor. Erkeğin sorumlu davranması, evliliğine veya ilişkisine verdiği önemi gösteriyor. Verdiğiniz sözleri yerine getirin, yerine getiremeyeceğiniz sözler vermeyin. Kadınların bir erkekte aradığı en büyük özelliğin ‘güven’ olduğunu unutmayın ve bu güveni ona verin.

9- DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAK

Kadınlar genellikle sevgileri ağır bastığından bu tür değişimleri kabul etmiş görünürler. Ama aslında değişmezler. Bir süre sonra o değiştirdiğimiz kadın bize sıkıcı gelmeye başlar. İlişkide duyduğumuz heyecanı kaybederiz. Bu da kaçınılmaz olarak ayrılığı getirir.

10- AŞIRI SİNİRLİ DAVRANMAK

İşyerinde müdürünüze, evde annenize, babanıza kızmış olabilirsiniz. Öfkenizi sevgilinizden çıkarmamalısınız. Ayrıca insanız, hepimiz hata yapabiliriz. Sevgiliniz hata yaptığında da bağırıp çağırmamalı, onu çocuğunuz gibi azarlamamalısınız. Kendinizi frenlemeyi öğrenmelisiniz. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.