Monotonluğunu yen sen de tazelen

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu köşede dün, ilişkiye ara vermenin bahane mi yoksa gerçekten bir ihtiyaç mı olduğunu yazmıştım. Yorulmuş, kötüye giden bir ilişkiyi kurtarmanın yollarından biridir mola vermek. Özellikle rutine binmiş, bir başka deyişle monotonlaşmış ilişkilerde mola vermek yerine birkaç sihirli dokunuşla yeniden eski, keyifli ve eğlenceli günlere dönmeniz mümkün. Nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, buyrunuz, okuyunuz... Aşık olmanın ve ilişki yaşamanın asıl hedefi, keyifli, eğlenceli, mutlu ve huzurlu zaman geçirmektir. Bunca emek harcadığınız, uğruna birçok şeyden vazgeçtiğiniz ilişkinizi öyle bir kenara atıp bırakacak mısınız? Bu kadar kolay vazgeçmek hiç de aşıklara göre bir davranış değil. Ancak burada çok önemli bir nokta var. Girdiğiniz bu monotonluk sarmalının ikiniz de farkında olmalısınız. Yani rutin hayatınızı değiştirmeye birlikte karar vermelisiniz. Sonuçta siz henüz aranızdaki sevgiyi yitirmediniz, sadece ilişkiniz daha az eğlenceli, daha az keyifli bir hale dönüştü. Bunun bilincindeyseniz cendereden çıkmanız kolay olacaktır.

1. YOLCULUK GİBİSİ YOK

Şimdi oturun internetin başına, hiç gitmediğiniz bir yer seçin. Yola çıkacağınız zamanı belirleyin ve bunu asla ertelemeyin. İmkanınız varsa otomobille, yoksa diğer ulaşım araçlarıyla oraya ulaşın ve kendinizi gittiğiniz yerin ruhuna bırakın. Sıkıntılarınızın dağılacağına garanti verebilirim.

2. BİRLİKTE KURSA GİDİN

İster yemek kursu, ister dans kursu ya da sizin seçeceğiniz herhangi bir şey... Birlikte o kursa yazılın ve yeni bir şey öğrenmenin hazzını yaşayın. Evinize döndüğünüzde öğrendiklerinizi birlikte tekrar edin. Bu tarz kurslar aranızdaki romantizmin yeniden canlanmasını sağlar.

3. ŞEHRİN OLANAKLARI

Bulunduğunuz kentin size sağladığı olanakları keşfedin. Sokaklarında dolaşın, yeni açılmış parklarına gidin, konserleri, sergileri, filmleri, tiyatroları takip edin. Bu eğlenceli etkinlikler sizi bambaşka bir aleme götürecek. Ve inanın bana, o alemde de yanınızda sevgiliniz olduğu için kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

4. YENİ ARKADAŞLAR

Birlikte katıldığınız etkinlikler çoğaldıkça yeni insanlar tanıyacaksınız. İşte onlardan size uygun olanlarla arkadaşlık edebilirsiniz. Düşünsenize, onlar sizin yeni arkadaşlarınız olduğu için sizin aşkınızın nasıl başladığını merak edecekler. Siz de büyük bir keyifle anlatıp anılarınızı tazeleyeceksiniz.

5. EVİNİZİN YENİ ÜYESİ

Elbette çocuk yapmanızdan bahsetmiyorum. Uzun süredir aklınızda olan ama bir türlü cesaret edemediğiniz o kediyi ya da köpeği veya papağanı artık evinize almaya ne dersiniz? Ama bir hatırlatma yapmalıyım. Lütfen cins olsun diye para ödeyip pet shop'lardan almayın. Bir havyan barınağından sahiplenin.

6. FARKLI MEKANLAR

Sürekli gittiğiniz kafe, restoran gibi mekanları değiştirin. Yeniliği açık olmak ufkunuzu geliştirecektir. İster romantik bir restoran, ister şehrin arka mahallelerindeki esnaf lokantası. Önemli olan değişik bir yer seçmeniz.

7. EVİ DEĞİŞTİRİN

Evinizin dekorasyonuyla oynayın. Duvarların rengini değiştirin mesela, imkanınız varsa birkaç yeni eşya alın. Alamıyorsanız eşyaların yerini değiştirin. Belki duvara yeni asacağınız bir tablo, sehpanın üzerine koyacağınız şamdan vardır.

8. SOSYAL MEDYA

Telefona gömülüp sosyal medyayı takip etmek için harcadığınız zamanın hiç olmazsa bir kısmını birbirinize ayırmalısınız. Evet, günümüzde bunu yapmak zor biliyorum ama hiç olmazsa haftanın bir gününde 1 saat belirleyin ve o saat boyunca telefonları bir kenara bırakıp sadece birbirinizle konuşun.

9. HEDİYE VE ÇİÇEK

Hadi en başa geri dönün ve ilişkinizin o ilk günlerindeki gibi birbirinizi hediyeye, çiçeğe boğun. Küçücük şeyler bile olsa, eve geldiğinizde ya da buluştuğunuzda "Bak sana ne aldım" demeniz, sevgilinizin ruhunu okşayacaktır. Yani, düşünmeniz yeter.

10. CİNSELLİĞİ UNUTMAYIN

İlişkinizin rutinliği, aranızdaki cinselliği de etkiledi tabii ki. Hep aynı yerde, hep aynı saatte yaşanan cinsellikten kurtulun artık. Unutmayın ki bir zamanlar aşkla ve heyecanla sevişiyordunuz. Hayal gücünüzü harekete geçirin ve bunu uygulamaktan kaçınmayın.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder