Ruhunu okşa aşkı yakala

07 Nisan 2019, Pazar 08:30
AA

Yeni tanıştığınız biriyle geçireceğiniz zaman çok önemli. Çünkü paylaştığınız her şey ilişkinizin geleceğini belirleyecek unsur haline gelir.

Sözler yetmez, davranışlar da önemli. Ona önem verdiğinizi, onu istediğinizi hissettirmelisiniz. Bunu en iyi yapmanın yolu da onun ruhunu okşamaktır. İşte formülleri...

1. İLGİYLE DİNLE O

Konuşurken başka şeyle ilgilenme. Twitter’a, Instagram’a, Facebook’a sonra girersin. TV’deki diziyi sonra izlersin. Bütün ilgini ona ver. Anlattığı şeylerle ilgilendiğinin farkına varsın.

2. SEN DE ANLAT

Sen de konuşmaktan kaçınma. Hayatınla ilgili önemli konuları onunla paylaşmayıp kiminle paylaşacaksın? Üstelik bunu yaptığın zaman “Demek beni çok önemsiyor ki bunu benimle paylaşıyor” diye düşünmesini sağlarsın.

3. TEMASTAN KAÇINMA

Duygunun en iyi aktarımı temastır. Dokunmaktan, öpmekten kaçınma. Damadın gelini öpmesi ilk çağlarda evlilik anlaşmasının mühürüydü. Gelinin ruhundan bir parçanın damada, damadın ruhundan bir parçanın geline geçtiğine inanılırdı.

4. GÜZEL SÖZLER SÖYLE

Ruhun en güzel gıdası sözdür. “Seni seviyorum” deyip geçiştirme. “Ne kadar güzelsin” de, “Ne kadar yakışıklısın” de. Bunlar çok klişeyse kelimeleri sen seç...

5. HEDİYEYİ UNUTMA

Çiçek bir hediye değildir, bunu unutma. O çiçeğin yanında çok beğendiği bir şeyi de hediye etsen fena mı olur? Mükemmel olur!

6. SAYGIDA KUSUR ETME

Onun işine, arkadaşlarına, ailesine saygı duy. Başarılarıyla gururlan, hatta bunun için küçük kutlamalar yap.

7. ARKADAŞLARINLA TANIŞTIR

Onu arkadaşlarınla tanıştır, kendi ortamlarına sok. Sen de onunkilerle tanış. Böylece ona “Seni hayatımın bir parçası yapmak istiyorum” demiş olursun. Bundan daha güzel bir şekilde ruh okşanamaz.

8. SOSYAL ORTAMLARA GİR

Tanıştırmak yetmez, birlikte kalabalığa karış. İster arkadaş gruplarında, ister hiç tanımadığınız ortamlarda el ele, diz dize ol. Sakın eve kapanıp “Biz birbirimize yeteriz” deme.

9. BİRLİKTE PLAN YAP

Hafta sonu planı, kaçamak planı, ne bileyim belki yurt dışı planı... Planlarına onu da dahil edersen ruhundan yansıyan o gülümsemenin yüzünde nasıl şekillendiğini görürsün.

10. MUTLULUĞU AMAÇ EDİN

Kesintisiz mutluluk yok. Tabii ki tartışabilirsiniz, tabii ki yüzünüz asılabilir. Ama bunu uzatma. Gurur yapma. Kim haklı, kim haksız diye sorma. Mutlu anlarınızı olabildiğince çoğalt. Birlikte oluşturacağınız mutluluk ikinizin de ruhunu saracaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...