Sevgiliyi 14 Şubat'ta nasıl mutlu etmeli?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI...

https://twitter.com/askdoktoru

Bir ‘14 Şubat Sevgililer Günü’ daha geldi çattı. “Bize her gün Sevgililer Günü” demeyin, buna kimse inanmıyor. Sevgiliniz varsa kutlamak durumundasınız, kaçış yok. 14 Şubat’ı çok özel kılarak sevgilinizle aranızdaki bağı güçlendirme imkanına sahipsiniz. Öyleyse bunu değerlendirin. Hala, “Ne yapsam, ne etsem, sevgilimi nasıl mutlu etsem?” diye düşünüyorsanız işte size ipuçları...

ERKEKLER İÇİN

1- TELEFON VE MESAJ

Bu sabah uyanır uyanmaz sevgilinize mesaj gönderin. Sıradan bir mesaj olmamasına dikkat edin. Kendi seçtiğiniz sevgi sözcüklerini sıralayın. Onu ne kadar sevdiğinizi anlatın. Mesajı “Sevgililer Günü’müz kutlu olsun... Nice Sevgililer Günü’ne...” diye bitirin. Böylece ilişkinizin daha uzun yıllar sürmesini istediğinizi belirtmiş olacaksınız. Ardından telefon edeceksiniz. Bir kez de sözlü olarak onu ne kadar sevdiğinizi anlatacaksınız. Ve tabii ki “Bugün seni dünyanın en mutlu kadını yapacağım” diyerek ona sürprizler hazırladığınızın sinyalini vereceksiniz.

2- ÇİÇEK


‘Sevgililer Günü’ çiçeksiz olmaz. Bu özel günün çiçeği de kesinlikle kırmızı güllerdir. Başka hiçbir çiçeğe yeltenmeyin. Çiçeğinizi asla ama asla internet üzerinden göndermeyin. İnternetteki çiçek gönderme siteleri o kadar özensiz ki pişman olabilirsiniz. Varsa, sizi tanıyan, sürekli alışveriş ettiğiniz çiçekçinizi arayın. Yoksa, işyerinize, evinize yakın bir çiçekçiyle bu işi halledebilirsiniz. Çiçeğin gönderileceği saat öğle civarında olmalı. Üzerine mutlaka yine sevgi sözcüklerinin yer aldığı bir kart yazın.

3- HEDİYE

Herkes ‘Sevgililer Günü’nde pahalı bir hediyenin etkileyici olduğunu düşünür. Oysa bu doğru değildir. Alacağınız hediyede yaratıcılığınız önemlidir. Değişik bir şey bulmalısınız. Bulduğunuz şeyin maddi değeri düşük olabilir. Sevgilinizin beğenilerini, isteklerini dikkate alın. Zaten ‘Sevgililer Günü’ öncesi birçok kişi istediği şeyler hakkında satır aralarında mesajlar veriyor. Bu mesajları aldıysanız zaten sorun yok demektir. Bu arada, evlilik düşünüyorsanız, ‘Sevgililer Günü’ en uygun gündür. Bu durumda alacağınız hediye de kesinlikle tek taş pırlanta yüzük olmalıdır.

4- GİYİM

Özel bir gündesiniz. Öyleyse giyiminiz de özel olmalı. Her günkü gibi giyinmeyin. Mümkünse ve bütçeniz elveriyorsa bu gece giymek üzere yeni bir giysi alın. Gideceğiniz yere göre giyinmenizde fayda var. Romantik bir restorana gidiyorsanız kot, kazak, spor ayakkabı giyemezsiniz. Takım elbise bir erkeğe her zaman çok yakışır. Yemek değil de bar ya da kafe gibi bir yeri seçmişseniz ve spor kıyafet giyilebilen bir yerse, o zaman da yine en temiz ve en yenilerini tercih edin. Bakımınızı unutmayın. Mutlaka tıraş olun, deodorant sıkın, parfüm kullanın.

5- MEKAN

İşte zurnanın zırt dediği yer... Bulunduğunuz şehrin en romantik mekanı neresi? Herhalde bunu biliyorsunuzdur. “Klasik” demeyin, inanın bana her zaman iyi sonuç verir. Orada yer yoksa, yine romantik olmasına özen göstererek başka bir mekanı tercih edin. Gürültülü bir yer olmamasına özen gösterin. Yüksek sesle müzik çalan bir yerde konuşmalarınızı duyamazsınız. Sizin gibi çiftlerin gittiği bir yerde daha rahat edeceğinizi unutmayın.

KADINLAR İÇİN


1- TELEFON VE MESAJ

Mesajı tabii sevgilinizden bekliyorsunuz. O da beklediğiniz mesajı gönderdi. Artık sizden mutlusu yok. Öyleyse bu mutluluğunuzu vereceğiniz cevapta mutlaka belli edin. Sevgilinizin coşku dolu mesajına “Ben de seni seviyorum” diye değil, aynı coşkuyla yanıt verin. Bu arada, ondan mesaj gelmiyorsa sakın kutlama mesajını siz göndermeyin. Bekleyin, bekleyin bekleyin... Sizi seviyorsa o mesajı mutlaka gönderecektir. Telefon ettiğinde de “Seni çok çok çok çok çok seviyorum” deyin, sizi ne kadar mutlu ettiğinden söz edin. Erkeklik gururunu okşayın.

2- ÇİÇEĞE YANIT

Öğle saatlerinde çiçeğinizi aldınız. İş yerinizde havanız binbeşyüz. Evde sevinçten ayaklarınız yere basmıyor. Öyleyse hemen telefona sarılıyorsunuz ve sevgilinizi arıyorsunuz. Teşekkür ettikten sonra o kartta yazılanları bir kez de siz ona okuyorsunuz. Böylece kendi yazdığının ne kadar değerli olduğunu ona hatırlatıyorsunuz. Bu arada zaman zaman ‘Sevgililer Günü’nde kadınların da sevgililerine çiçek gönderdiği görülüyor. Öyle bir niyetiniz varsa hiç çekinmeyin, gönderin.

3- HEDİYE

Erkeklerin tutkuyla bağlı olduğu hobileri vardır. Bu hobilerle ilgili hediye edilen her şey çok hoşlarına gider. Tamirat işlerinden hoşlanan sevgilinize; uzun süredir almayı düşündüğü matkabı ve alet çantasını alabilirsiniz mesela. Halı sahada futbol oynamaktan hoşlanan sevgilinize ayağını rahat ettirecek halı saha futbol ayakkabısını alabilirsiniz. Yani, aslında böyle şeyler alarak sevgilinize “Ben seni olduğun gibi kabul ediyorum, değiştirmeye çalışmıyorum” mesajı veriyorsunuz.

4- GİYİM

Kadınlar özel günlerde ne giyeceklerini haftalar önce belirler. Benim bu konuda ahkam kesmem doğru değil. Ama bir erkeğin, bir kadının giyiminde nelere dikkat ettiğini aktarırsam belki faydası dokunur. Aşırı frapan ve dekolte bir giysi seçmeyin. Giysiniz tabii ki o geceye özel olsun. Mesela ilk randevunuzda giydiğiniz bir şeyi bu ‘Sevgililer Günü’nde de giyebilirsiniz. Ama lütfen karşınızdaki erkeği bu konuda test etmeyin. “Bak bakalım üzerimdekini hatırlayacak mısın?” demeyin, gecenizi berbat edersiniz.

5- DAVRANIŞ

Gittiğiniz mekanda sevgilinizin sıcak davranışlarına karşılık verin, çekinmeyin. Bu sizin gününüz. Üstelik siz sevgilisiniz. Dans etmek istiyorsanız edin, el ele tutuşmak istiyorsanız tutuşun. O masada hesaplaşmaya girmeyin. Sevgilinizin geçmişteki hatalarını konuşmayın. Başka kişilerin ilişkilerini masaya yatırmayın. Sevgilinizi kimseyle karşılaştırmayın. Geleceğe dair sözler istemeyin. Sadece o gecenin tadını çıkarın.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder