Tatilde başlayıp tatilde bitsin

09 Haziran 2012, Cumartesi 05:00
AA

1- Yaz aşkına başlarken kendinizi “Hayatımın aşkını buldum” diye şartlamayın. Coşkulu olduğunuz ortada ama bunu abartmayın. Tatil bittiğinde, ilişkinin de bitebileceğini düşünerek adım atın.

2- Tatil hayatı ile çalışma ya da okul hayatı birbirinden farklıdır. Tatilde tanıdığınız o kişi, şehre döndüğünüzde gözünüze çok farkıl gelebilir. Tatildeyken yanınızdan bir saniye bile ayrılmayan sevgili, kendini işe, okula kaptırdığında sizi günde bir sefer bile aramayabilir.

3- Tatil dönüşü sizi hiç aramama olasılığı yüksektir. Zamanınızı onun aramasını bekleyerek geçirmemelisiniz. Eğer o aramıyorsa siz de aramamalısınız. Demek ki ilişkiyi tatil sonrasına taşımak istemiyor.

[[HAFTAYA]]

4- Bu yaz çok güzel bir aşk yaşadınız, sonra ikiniz de kentlerinize döndünüz. Gelecek yaz yine aynı yerde buluştuğunuzda aynı coşkuyla kaldığınız yerden devam edeceğinizi sakın düşünmeyin. O geçen yazdı. Her sene herkesin aynı duyguları taşıyabileceği yanılgısına düşmeyin.

5- Tatilde yaşadığınız her şey sizin için mutlu bir anı olarak kalmalı. Geçirdiğiniz o güzel günlerden sonra ayrıldığınızda, sadece ayrılığı düşünüp kendinizi haksızlığa uğramış gibi hissetmeyin. Size sözler verilmemişse, vaatlerde bulunulmamışsa suçlayacak kimse de yok demektir.

6- Yaz aşkına tövbe edilmez. “Bir daha asla böyle bir şey yaşamayacağım” denilmez. Bir sonraki yaz vücudunuz yine istem dışı olarak aşka hazır hale gelecek. Buna karşı koyamazsınız.

7- Bütün kışı ağlayarak geçirmeyi tercih ederseniz buna kimse bir şey diyemez. Sizin seçiminiz olur. Ama bunun kime faydası var ki? Üstelik kendinizi böyle kaparsanız belki de hayatınızı tamamen değiştirecek olan bir aşkı da kaçırırsınız.

8- Yaz aşkınızın bittiğinden dolayı üzgün olduğunuzu gören arkadaşlarınız size ‘çivi çiviyi söker’ mantığıyla mutlaka birilerini önerecektir. Sakın bunlara kanmayın. Henüz sağlıklı bir ilişki kuracak durumda değilsiniz.

9- Yaz aşkıyla arkadaş kalmak mümkün. Tabii hala içinizde aşk yoksa. Eğer ona aşkınız devam ediyorsa, arkadaşça görüşme fikrini kafanızdan çıkarıp atın.

10- “Yaz geçer sızı kalır” denir ya, o sızı aslında tatlı bir sızıdır. Andığınızda hafifçe burnunuzun direğini sızlatacak, gözünüzü kapadığınızda sizi yine o sahillere götürecek tatlı bir sızı... Bunu hissetmenin hiçbir zararı yok.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.