Terk eden sevgiliyi değersizleştir

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Seni terk eden sevgiliye “Ne yaptım ben?” dedirtebilirsin. Bunun için onu değersiz biri haline getirmelisin ve bunu ona hissettirmelisin. Bunu nasıl yapacağını bu yazıda öğreneceksin.

1. İRTİBAT KURMAYACAKSIN

Kesinlikle aramayacaksın. Mesaj yollamayacaksın. İnternetten irtibat kurmayacaksın. Aramak için ‘Ama doğum günü’, ‘Ama çok hastaymış’ gibi bahanelerin arkasına da sığınmayacaksın. Bir iş nedeniyle ya da çok çok zorunlu hallerde aramak durumunda kalırsan mümkün olduğunca kısa görüşüp, sadece o konuyla ilgili konuşacaksın. Hatırını, nasıl olduğunu falan sormayacaksın.

2. ARARSA UZATMAYACAKSIN

O ararsa telefonu açacak ve aramasından rahatsız olmuş gibi konuşacaksın. İmalı cümleler sarf etmeyeceksin. Örneğin “Bu ara çok yoğunum, kapatmam gerekiyor” deyip telefonu sen kapatacaksın. Böyle yaptığında seni tekrar arayabilir, “Bu kadar mı çabuk vazgeçtin?” gibi sorular sorabilir. Sakın yumuşama. Ona “Hayat devam ediyor, kimse aşk acısından ölmüyor” diye cevap ver.

3. ESKİ ARKADAŞLARA DÖNÜŞ

Sevgiliyken görüşmeni istemediği arkadaşlarınla hemen görüşmeye başlayacaksın. Birlikte dışarı çıkacaksın, eğleneceksin. Üstelik bu gezmelerde bir zamanlar onun gitmeni istemediği yerlere gideceksin. “İyi de nereden haberi olacak?” deme, mutlaka olur. Bu işler böyledir, hayatlarını birileri arasında laf taşıyarak geçiren insanlar vardır.

4. GİYİMİNİ, SAÇINI DEĞİŞTİR

Siz sevgiliyken, giyim tarzına, saç şekline karışıyordu değil mi? İstediğin saçı yaptıramıyor, istediğin gibi giyinemiyordun. Hayatını hep onun istediği gibi planlıyordun. Şimdi özgürsün. İstediğini giyebilir, istediğin saçı yaptırabilirsin. Seni değiştiremediğini, sadece dönüştürmeye çalıştığını ama bunda da başarılı olmadığını göstermelisin.

5. SENİ GÖRMESİNİ SAĞLA

Onun görebileceğin yerlere gitmekten çekinmeyeceksin. Ama asla yalnız gitmeyeceksin. Karşı cinsten biriyle gidip sevgili gibi de görünmeyeceksin. Ama grup halinde gidip onun gözünün içine baka baka eğlenirsen hedefi 12’den vurmuşsun demektir. Hiçbir şey olmamış gibi, bu ilişki hiç yaşanmamış gibi davranacaksın. Onu gördüğünde sadece selam verecek ve konuşmayacaksın.

6. ARKADAŞLARINA ONU SORMAYACAKSIN

Bir arkadaşıyla karşılaştığında asla onunla ilgili “Ne yapıyor?”, “Nasıl?” gibi sorular sormayacaksın. Hiçbir şekilde ondan söz etmeyeceksin. Çünkü emin ol arkadaşı ona “Eski sevgilinle rastlaştık bugün” dediğinde “Beni sordu mu?” diye soracaktır. Arkadaşı ise “Hayır hiç sormadı” dediğinde moraracaktır.

7. PİŞMANLIK DUYMAYACAKSIN

Bu ilişkide hatalı olan sen değildin. Öyleyse ilişkiden pişmanlık duymak yerine “Güzeldi, yaşandı ve bitti” mantığını beynine yerleştireceksin. Ayrılık hüznünü paylaşmak isteyen arkadaşlarına “Ne yani evlenecek miydik? Her ilişki gibi süresi doldu ve bitti. Bunda büyütecek bir şey yok” diyeceksin. Bu onun kulağına gidecek mi? Evet gidecek.

8. SPOR YAP, İŞİNE, OKULUNA SARIL

Sevgili yoksa insana çok zaman kalır. Spor yapmak, insanı eski sevgiliyle ilgili düşüncelerden uzaklaştırır. Ayrıca daha zinde ve fit olacağından eski sevgilin seni gördüğünde “Ben kimi terk etmişim?” diyecektir. Okuluna ve işine de ağırlık ver. Onun yüzünden belki sınıfta kaldın, belki işinde terfi edemedin. Şimdi acısını çıkarma zamanı.

9. HEDİYELERİNİ GERİ GÖNDER

Özel günler için aldığı tüm hediyeleri paketle ve geri gönder. Altın, pırlanta gibi değerli hediyeler varsa onları gönderme ve sat. Diğer hediyeleri gönderirken içine “Aldığın yüzüğü, kolyeyi geri gönderemiyorum çünkü sattım. O parayla da tatile çıkıyorum” gibi bir not yaz. Bu onu delirtecektir. Sende kalan eşyaları varsa onları da mümkünse çöp poşetlerine doldur.

10. ÖLDÜRÜCÜ DARBE YENİ FLÖRT

Öldürücü darbe yeni flörtün olacaktır. Mümkünse yine ortak çevrenizden seçeceğin bir sosyal arkadaş (sevgili değil dikkat!) yeni partnerin olarak yanında boy göstermeye başladığında çok şaşıracaktır. Hele hele cıvıl cıvıl halin, neşeli tavırların, bakımlı görüntün bu yeni flörtle birleştiğinde delirtmeyi garantilemişsiniz demektir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder