Yaptığım kaçamaklar beni rahatsız ediyor

11 Ekim 2009, Pazar 05:00
AA

Herkes mutlu olmak için evlenir. Mutluluktan ne anlaşıldığı herkes için farklıdır ama evlilikte mutluluğun en önemli şartlarından biri cinselliktir. Nitekim bu yazı dizisinde ve sizin bu köşede atardığınız yaşanmışlıklarda bunun gerçekliğini görebiliyoruz. 56 yaşında, 3 çocuk babasıyım. 29 yıldır evliyim. Eşimle severek evlendik ve evliliğimiz boyunca küçük tartışmalar dışında hiç sorun yaşamadık.

Çünkü biz birbirimizi koşulsuz sevdik. Birbirimizin isteklerini kendi isteklerimiz gibi gördük. Saygıda kusur etmedik. Evliliğimizi canlı tutmak için çaba gösterdik, emek harcadık. Cinsellik konusu bizim için hiç sorun olmadı. Ben 56’yım, eşim 52. Cinsel hayatımız aktif bir şekilde devam ediyor.

Elbette ilk evlendiğimizdeki gibi sık değil. Ama zaten buna insanın fiziki yapısı da el vermez. Eşim hala kendine bakıyor. Hâlâ seksi iç çamaşırları alıyor. Hele hele menopozu atlattıktan sonra cinsel hayatımız daha da renklendi.

Geçen yıl anlattım
İtiraf ediyorum, bu 29 yılda benim birkaç küçük kaçamağım oldu. Bunlar erkek erkeğe gittiğimiz yurt dışı gezilerinde yaşandı. Hayatın tadı, tuzuydu diyelim. Bunları eşime anlatıp anlatmamayı çok düşündüm. Ona karşı sadakatsizlik yaptığım kesindi ama acaba o nasıl karşılayacaktı bunu?

Bunu geçen yıl söyledim ona. Ha, şunu da hatırlatayım. Ben bu kaçamakları evliliğimizin 25’inci yılından sonra yaptım. Eşim her zamanki olgunluğuyla karşıladı bu durumu.

“Zaten yapmayan erkek yok. Ama bravo, bana bugüne kadar bunu hissettirmedin. Söylediğin için teşekkür ederim” dedi. Bu beni gerçekten ezdi. Bağırıp çağırsaydı, belki birkaç aylığına evi terk etseydi ben kendimi daha iyi hissedebilirdim.

İntikam mı alacak?
Maddi açıdan hiçbir problemimiz yok. Evlatlarım yetişti, kendi hayatlarını kurdu. Hiçbiri bizimle yaşamıyor. Eşimle bu konuşmanın ardından hayatımızda hiçbir şey değişmedi. Ya bunu yok sayıyor ya da bir intikam hazırlıyor. Evet, ben bundan korkuyorum. Eşimin de benim gibi kaçamak yapabileceğinden korkuyorum.

İşte bu şüphe beni deli ediyor. O olgunlukla karşıladı ama ben karşılayamam. Eşime başka bir erkeğin dokunmuş olma ihtimali bile beni çileden çıkartıyor. Son günlerde bunu düşündüğüm için fazla sinirli oldum. Bunu ona yansıtmamaya çalışıyorum. Diyeceksiniz ki, “Kendi kendine kuruntu yapıyorsun...” Evet, bu da doğru olabilir. Ama benim bunu aşmam gerekiyor.

Tatilde anlayacağım
Eşime son olarak birlikte uzun bir tatile çıkmayı önerdim. Amsterdam’daki seks show’lara götürmeyi planlıyorum onu. Başka bir erkeği çıplak olarak gördüğünde nasıl tepkiler vereceğini merak ediyorum. Böyle bir özlemi var mı, yok mu anlamak istiyorum. Henüz Amsterdam’a gideceğimizi bilmiyor.

Uçağa binene kadar da söylemeyeceğim. Aslında bu yolculuk bize iyi gelecek diye düşünüyorum. Eşim orada bir erkeği gösterip “Ne kadar hoş bir adam” derse bundan rahatsızlık duymayacağım. Ben belki de kendimi rahatlatacağım vicdanen. Yani onun da başkasını isteyebileceğini görüp, benim yaşadığım şeyin garip olmadığını anlayacağım. Hikmet K.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.