Melis Apaydın İde

Melis Apaydın İde

Milli sporcu Dora Kübra Yıldız 'Bir paket mutluluk' ile umut dağıtıyor

Dora Kübra Yıldız henüz 33 yaşında bir milli sporcu. Ömrünün ilk sekiz yılı gecekondu mahallesinde geçti. Büyüyüp üniversiteye girdiğinde, o mahallede gördüklerini, yaşadıklarını hiç unutmadı. Ve insanlara yardım etmeye başladı. Ankara’da kendi çabalarıyla başladığı bu yolculuk, yıllar içinde büyüdü ve gelişti. 2020’nin eylül ayında İzmir’den gelen bir yardım çağrısıyla soluğu İzmir’de aldı.

Ege-Koop Genel Başkanı, gazeteci- yazar Hüseyin Aslan: Çocukluğumda çok ağır şiddet gördüm

Herkes onu neşeli mizacı, babacan tavrıyla tanıdı. Oysa fikm senaryolarını aratmayacak bir yaşamı vardı. Ömrünün ilk 14 yılını şiddet görerek geçirdi. 14 yaşına geldiğinde hem üvey annesi hem de üvey babası tarafından istenmedi.

Güvenlik görevlisi Kazım Yevimli, 6 bin kişiyi işe yerleştirdi! ''İzmir'in İŞKUR'U''

Ailesinin yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle henüz çocuk yaşta çalışmaya başladı.

AVM'lere, kafelere aşı standı kurulacağını söyleyen İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop: Gençler bize gelmiyorsa biz gençlere gideriz

Hastalığın tespitinden, tedavisine, evde tedaviden aşılama sürecine kadar tüm aşamalarda onlar vardı. Herkes uyurken onlar tek bir an bile gözünü kırpmadı.

Çöpten enstrüman çıktı

Müziğe olan aşkı, babasının çocukken söylediği türkülerle başladı. Konservatuvarın çalgı yapımı atölyesinin kapısından içeri girdiğinde bu iş için doğduğunu anladı.

UCİM Genel Hukuk Koordinatörü Avukat Yeşim Aydın: İstismar davasından etkilenip avukat oldum, o davada cübbe giydim

İzmir’de, cinsel istismara uğrayan çocuklar için verdiği mücadele ile hafızalara ‘Saadet Öğretmen’ olarak kazınan Saadet Özkan ve iş insanı Yücel Ceylan tarafından Temmuz 2017’de kurulan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği(UCİM), binlerce kişilik gönüllü ordusuyla istismarcılardan hesap soruyor.

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Tuzla ve Seferihisar faylarının geçtiği alanlarda kentsel dönüşüme hız verilmeli

Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında Ege Denizi’nde 22 Haziran’da 7 dakika arayla gerçekleşen 5.3 ve 3.4 büyüklüğündeki depremler vatandaşa deprem gerçeğini yeniden hatırlattı. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, özellikle Tuzla ve Seferihisar faylarının 3 bin yıl olarak deprem tekrarlama aralığını neredeyse doldurduğuna dikkat çekip olası kırılmada İzmir için büyük tehlikeye yol açacağını belirtti. Sözbilir, bir an önce İzmir için gerekli deprem master planının hazırlanması gerektiğini söyledi.

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof Dr. Uğur Sunlu: Biz müsilajla 20 yılı aşkın süredir mücadele ediyoruz

Marmara Denizi’ni etkisi altına alan müsilaj, diğer adıyla deniz salyası, bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu. Ne yazık ki bu tehdit sadece Marmara Denizi’yle sınırlı değil. Aşırı deniz kirliliğine bağlı olarak oluşan müsilajın ilk olarak 1955’te görüldüğü İzmir Körfezi’nin, ‘2020 yılı müsilaj haritası’ ortaya çıktı.

İzmir'in duayen turizmcisi Bircan Tağıl: Tarihi Atlas Oteli hayatımı değiştirdi, artık burada yaşıyorum

İzmir’de üç bulvar ve on yolun kesiştiği, her gün yüzlerce insanın önünden geçtiği bir noktada, yıllardır metruk halde bekleyen İzmir’in kaloriferli ve banyolu ilk oteli “Atlas Oteli” eski görkemli günlerine geri döndü. Aslına uygun restore edilip müze otel haline getirilen yapının işletmesi, Kaya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya tarafından, İzmir’in duayen turizmcileri Muzaffer Tağıl ve eşi Bircan Tağıl’a verildi.

İhsan Ayhan: Üçüncü, ikinci, birinci ligi birlikte atladık. Biz tuttuğumuz takımı Süper Lig'e çıkardık

Altay sevdası çocukluk yaşlarında başladı. Takımın küme düştüğü maçlar, çocuk kalbinde büyük bir hüzün yarattı. Ama o yine de armadan vazgeçmedi. Eşi Elif Ayhan ile birlikte İstanbul’dan Erzurum’a, Ankara’dan Adana’ya, Diyarbakır’dan Şırnak’a kadar her yere gitti.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder