Meltem Şarkışlalı sordu, Demet Hoşman anlattı: Astrolojiye tasavvufi bakış

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Merhabalar sevgililer günü yaklaşırken aşk hayatınız, duygu durumunuz ve ruhsal yaşamınızla ilgili ünlü ruhsal astroloji uzmanı Demet HOŞMAN ile çok güzel bir röportaj yaptık. İlişkilerinizde yaşadığınız pek çok problemin gökyüzündeki açılarla ve astroloji ile bağlantısı olduğunu biliyor muydunuz? O zaman hala ruh eşiniz ile karşılaşamadıysanız ya da partnerinizle sorunlar yaşıyorsanız sevgili Demet ile yaptığım bu röportajda burçlarınıza göre ilişkilerinize nasıl yön verebileceğinizi anlayabilirsiniz.

ASTROLOJİYE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI İLE BAKIYORSUNUZ BİRAZ DAHA TASAVVUF BAKIŞ AÇISI BU BAKIŞ AÇISI İLE NASIL YARDIMCI OLUYORSUNUZ?

Evrende yaratılan her şey ve her bilgi yaratıcıya aittir. Astroloji de okumayı bilirsek aslında Allah’ın varlığını bize daha fazla hatırlatır. Bende Astrolojik yorumlarımı bu bilinç içinde yapmaya çalışıyorum.

EN ÇOK HANGİ KONUDA YARDIM ALMAK İSTİYORLAR?

Kadınlar ve erkeklerin soruları farklı şekilde oluyor. Kadınlar öncelikle ilişkileri ve varsa çocukları ile alakalı sorular sorarken erkeklerin önceliği para ve iş konularında oluyor.

Demet Hoşman

BU DÖNEM AŞK PARA VE ŞANS HANGİ BURÇLARI ETKİLEYECEK?

Gökyüzü çok hareketli nerde ise tüm burçlar olumlu ve olumsuz açıları birlikte deneyimliyor. Yani kısaca her anlamda huzur müjdesi vermiyor gökyüzü. Maddi olarak Koç, Aslan, terazi ve kova yılın daha şanslıları Yaylarda borç vermek ve kefillik durumlarından uzak kalırlarsa maddi şanslar elde edebilirler. Bu yıl en çok evlilik adımı atacak burçlar ise koç, aslan ve yaylar olacak. Hazırlıksız ve birazda sancılı olarak aşka adım atacaklar ise boğa, başak ve oğlaklar olacak. Şunu da eklemeliyim herkesin doğduğu andaki oluşan doğum haritaları bu konuda daha doğru yanıt verir.

ASTROLOJİK AÇIDAN BAKTIĞIMIZDA HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA ZORLAŞIYOR MU? ENERJİLER AÇILAR?

İlerleyen yıllarda genel olarak bir dönüşüm, değişim ve yeniden doğuş tüm dünyada etkin olacak. Fakat 2015 ekim ayından bu yana yıldızlar muhteşem olayları fısıldamıyor.

Meltem Şarkışlalı

ASTROLOJİDEN NASIL YARDIM ALABİLİRİZ?

Hava durumunun o gün nasıl olacağını meteorolojiden öğrendiğimiz gibi hayatımızdaki bazı durumları da astrolojinin desteği ile öğrenebiliriz. Yaşanacak fırtına engellenmez ama fırtınadan haberdar isek önlem alırız. Yağmur öncesinde şemsiye ile dışarı çıkmanın fayda sağlaması gibi astrolojide bir mali krizi, kazançları veya aşk konusunda dalgalanmaları, durulmaları gösterdiği gibi aslında hayata dair sağlıkta dahil her konuda yardımcı bir ilimdir.

BURÇLARIN BU DÖNEM AŞK BİLGİLERİNİ VERİR MİSİNİZ?

Gezegen transitlerine göre sıraladığımızda Mart ayı itibarı ile Uranüs gezegeni boğa burcuna geçiş yapacak oğlak ve boğa etkisi taşıyanları hazırlıksız yakalanacakları aşklar yıl boyu bekliyor olacak. Neptün gezegeni ise akrep ve Balık etkisi taşıyanları son yıllarda duygusal konularda daha fazla etkisi altına aldı fedakarlığın önde olduğu, çıkarsız ve ruhani ilişkiler başladı. Partnerler inançlı, sezgili ve yaralı şifacılar olarak birbirlerine her anlamda destek veren kişiler olacak. İkizler, Aslan ve yay etkisi taşıyanlar ise yurt dışı bağlantıları olan veya yabancı kökenli kişilerle aşk yaşayabilir. Yengeç ve başak etkisi taşıyanlar ise aralarında yaş farkı olan biraz sancılı ilişkilere hazırlıklı olmalılar. Koç etkisi taşıyanlar artık Uranüs etkisinden kurtularak evliliğe daha sıcak bakacaklar ve hızla evlilik adımları atacaklar. Terazi ve kova etkisi taşıyanlar ise 2018 yılında aldıkları duygusal yaraları bu aydan itibaren sarmaya başlayacaklar. Maddi, manevi fayda sağlayacak güçlü kişilerle aşka merhaba diyecekler.

BURÇLARIN HANGİ KONUDA ZAAFLARI VAR HANGİ YÖNLERİNİ GELİŞTİRMELİLER?

Koç burcunun en zayıf yönü sabırsızlık ve doğru inceleme yapmadan her şeye balıklama atlamaları yüzünden başları dertten kurtulmuyor.  Ayrıca âşık olduğu zaman partneri baş tacı yaparken aşırıya kaçabiliyor ve zaman içinde aynı ilgiyi partnerinden de bekliyor ve sevilmediği hissine kapılırsa bir şeyleri düzeltebilme olasılığı olduğu halde dönüp arkasını gidebiliyor.

Boğa burçları her şeyi çok ince hesaplıyor ve bu hesabı yaparken aslında ince detaylarla uğraşmaktan bütünü kaçırabiliyor. Sadece korkuları yüzünden güzel anları yaşamakta geç kalabiliyor. Maddi konularda sürekli bir endişe içindeler çoğunun inançları çok güçlü olmasına rağmen para konusunda suyun akışına teslim olamıyorlar.

İkizler burcu müthiş zeki ve iş bitirici olmasına rağmen her şeyden çabuk sıkılıyor ve birçok işi ve aşk ilişkisini sonunu görmeden yarım bırakıyor. Sabretmeyi ve elindekilerle yetinmeyi öğrense çok kazançlı olabilecekken yarım bıraktığı konular yüzünden sürekli yenilenen kayıplar yaşayabiliyor.

Yengeç burcu son yıllarda zorlu sınavlardan geçti ama yaşananları kabullenip önüne bakmakta halen zorlanıyor. Geçmişi geride bırakmayı, acı anıları unutmayı başaramadığı sürece aydınlığa çıkması zor. Şikâyet etmek yerine çözüm üretmeyi öğrenmeli ve öncelikle kendi hatalarıyla tarafsız olarak yüzleşmeyi öğrenmek zorundalar.

Aslanlar etraflarında olan herkesi mutlu etmeye çaba gösterirken zaman içinde kendi isteklerini unuttuklarından ve çok fazla sorumluluk almaktan dolayı mutsuz olabiliyorlar. Yapabileceklerinden fazlasını üstlenmenin kendi hayatlarına zarar verdiğin öğrenirlerse vefasızlıklarla karşılaştıklarında büyük hayal kırıklıkları yaşamazlar.

Başaklar her şeyin en kötü ihtimalini düşünmekten vazgeçmek zorundalar. Olumlu bir olaya dahi karamsar yaklaştıkları için olumsuzlukları adeta hayatlarının her alanına çekiyorlar. Yakınlarının ve birlikte çalıştıkları kişilerin mükemmel olmasını iyi niyetle istiyorlar fakat aşırı eleştirileri yüzünden sürekli olarak yanlış anlaşılıyorlar.

Terazilerin hayatları çok kötü de gitse onlar için sevgiye dair konular her zaman ön planda olduğundan partnere bağlı bir hayat sürüyorlar. Küçük bir sevgi sözü ile motive ve mutlu olup partner eleştiri yaptığında ise dünyaya küsebiliyor ve yaşamın diğer önemli alanlarını ihmal ettiklerinden kayıplar yaşayabiliyorlar.

Akrepler her konuda inatçılar ve özellikle de ilişkilerinde ipler sürekli ellerinde olsun istiyorlar. Partnerlerini sürekli olarak inceliyor, izliyor ve en mutlu anlarda dahi tamamen teslim olmaktan korkuyorlar. Şüpheci tavırları ile zaman zaman hayatı hem kendilerine hem de birlikte oldukları kişilere zehir edebiliyorlar.

Yaylar özellikle de ilişkilerinde işler istediği gibi gitmediği zaman sonuna kadar mücadele etmek istemiyor ve sessiz sedasız uzaklaşabiliyor. Basit bir soruyu dahi emir olarak görmekten vazgeçmeliler. Tüm ilişkiler zaman zaman sorun içerse de eğer istenirse çözüm yolları bulunabilir. Başka hayatlara verdikleri akılları kendi hayatlarına da uygulamayı öğrenmek zorundalar.

Oğlaklar son yıllarda herkesle yüzleşmek istiyorlar. Oysa ki ilk tarafsız yüzleşmeyi kendileri ile yapmak zorundalar. Kimseye tam olarak güvenmemeleri yüzünden kendi yalnızlıklarını yarattılar. Herkesi olduğu gibi kabul etmeyi ve kimseyi değiştiremeyeceklerini öğrenmek ve geçmişi de affetmek zorundalar.

Kovalar kimseye tam olarak güvenmemeyi ve özellikle iş konularında çıkarlar çatışırsa herkesten kötülük gelebileceğini artık anlamak zorundalar. Aşk ve evlilik konularında ise daha esnek olmayı eşlerin birbirine sorular sorabileceğini ve aşırıya kaçılmadığı sürece biraz kıskançlığın olabileceğini kabul etmek zorundalar. Aşırı özgürlük istekleri yüzeysel ilişkiler dışında derin bir ilişki getirmez.

Balıklar alınganlığı, marazlı merhameti bir kenara koymak zorundalar. Birilerine yardım etmeye çalışırken sınırları aşmamaya ve kendilerini zora sokacak harcamalardan uzak durmayı öğrenmeliler. Aşk konularında olmasa dahi en azından iş ilişkilerinde mantıkları önde olursa daha az zarara uğrarlar.

FARKLI BİR TARZDA YORUMLUYORSUNUZ ASTROLOJİYİ VE DOĞRU YORUMLAR KİŞİNİN HAYATINA NE KATAR?

Bir horoskopu doğru yorumlamayı bilmek danışanınıza çok şey katar her şeyden önce güçlü bir motivasyon verebilir daha sağlam ayakta kalmasını sağlayabilirsiniz. İnsanlar çoğunlukla umutsuzluğa düştüklerinde o durumun hiç geçmeyeceğini düşünebiliyorlar benim görevimde burada başlıyor ve onları önce kendi güçlerine inandırmaya çalışıyorum.

BAŞARININ SIRRI SİZCE NEDİR?

22 yıldır büyük bir emekle uğraştığım astroloji konusunda başarılı olmamın en büyük sebebi hala amatör bir ruhla yapıyor olmam ve aşırı keyif almam da gizli. Astroloji ile tanıştığım ilk günden beri büyük bir aşk olduğunu da eklemeliyim.  Kişisel danışmanlıklar, dersler ve çeşitli gazete yazılarım dışında bulduğum her vakti astrolojiye harcıyorum bilginin körelmemesi sürekli olarak yenilenmesi ve artması gerekiyor. Ayrıca sadece astroloji bilgisi de yetmez iyi bir astrolog olmak için insan psikolojisinden anlamanız, duyarlı olmanız lazım. Size söylenmesini istemediğiniz şeyleri danışanınıza söyleyip danışana karalar bağlatmak değil amacım yapıcı bir dille uyarılarda bulunup hayata motive olmasını sağlamak zorunda hissediyorum. Amacımız sadece para kazanmak olduğunda insan kazanamıyoruz benim ise en büyük amacım kalplere hitap etmek.

Herkesin kendine ait bir tarzının olması çok doğal sonuçta konuşma yeteneğimiz ve farklı bilgilerimizi de gösterdiğimiz bir alan ve kişilik özelliklerimiz ve bilgimiz bizi birbirimizden farklı kılıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder