İvana Sert, Telegol'e geçer mi?

26 Mayıs 2013, Pazar 05:00
AA

“Telegol”de (tv8) gelecek sezon mutlaka bir kadın futbol yorumcusu olacak. Ama bu şimdiye kadar çeşitli futbol programlarında gördüğümüz kadın yorumculardan farklı bir isim olacak. Üstelik futbolu bilmesi de şart değil... “Telegol”ün sunucusu Serhat Ulueren, “Biz ona futbolu öğretiriz” diyor. Peki, hiç kimseye teklif gitmiş mi? Ser verip sır vermese de anlattığı kriterlerden hemen İvana Sert ismini çıkartıyorum... “Bugün Ne Giysem?” (Show TV) isimli programın jürisinde bulunan İvana’ya teklif gitmiş hatta. İlk etapta hayır ya da evet yanıtı gelmemiş... Ama İvana Sert onaylarsa “Telegol”de bundan sonra birçok futbol adamına “Bizimla değılsın” diyecek bir yorumcu olacak... Tamamı erkeklerden oluşan “Telegol” ekibi bir kadın yorumcuyu hakikaten çok istiyor. Bakalım ikna edebilecek birini bulabilecekler mi?

[[HAFTAYA]]

Hakikaten hissettirdi...

Başlarda temkinli yaklaştıysam da Dilara Gönder’in yabancı bir formattan NTV’ye uyarlanan “Zor İşler” isimli programına giderek alıştım... Dilara ilk bölümlerdeki yapmacıklıktan hızlı bir şekilde sıyrılarak zorluklar karşısında gösterilmesi gereken insani tepkiyi ekranda samimiyetle yaşamaya başladı... Önceki gece bir tankın içinden top atışı yaparken yaşadığı tedirginlik hakikaten “abartıyor” denecek türden değildi... Sanırım yakın bir zamanda adı daha önce hep sporla anılan Dilara’yı çok daha farklı bir algının içine yerleştirebileceğiz. Mesela bu algının ismini ilk ben koyayım; “Kalemiti Dilara”...

JÜRi KONUŞULUR GERİSİ BOŞ!

saatlerde özellikle sosyal medyaya bomba gibi düşen “Popstar 2013”teki (Star TV) Bülent Ersoy’un saç modeli üzerine yapılan espriler bitip tükenmiyor... Şunu kabul etmek lazım ki jürisi Türkiye’nin en ünlü isimlerinden oluşan bir programın yarışmacılarının o jürinin arasından sıyrılıp şöhrete koşmak gibi bir şansı yok... Özellikle de Bülent Hanım’ın cesur tavrı devam ettikçe. Türkiye’de benim diyen birçok kişinin yapamayacağı her şeyi Bülent Ersoy yaptı. Bunu bir ekran şovu haline getirmek konusunda da üstüne isim tanımam... Bu hafta çiçek buketinden yapılmış saç modelini konuştuk. Eminim bize gelecek hafta çok daha başka malzemeler çıkaracaktır. Arada kaynayıp giden yarışmacılar da kusura bakmasın... Şöhrete koştukları yolun adı televizyon. Ve orada büyük balık küçük balığı hep yutar, hanımlar, beyler...

Seyirci yazacak...

Bazen izleyicilerin baskısı senaristlere söz hakkı tanımıyor. Bu köşede dile getirmiştim; izleyenler “Huzur Sokağı”nda (atv) Feyza ile Bilal arasında yaşanan aşkın mutlu sonla bitmesi konusunda bir sosyal hareket başlatmıştı... Buna ilk yanıt önceki akşam dizinin Twitter için açılmış özel başlığıyla geldi. “Aşkım o kadar büyük ki” diye başlık açan “Huzur Sokağı” senaristleri eğer son anda “işi sündürelim bu hattan daha çok reyting ekmeği yeriz” fikrine kapılıp gitmezlerse TV tarihinde son zamanlarda moda olan seyirci baskısıyla senaryo değiştirmek meselesi iyice gündeme oturacak... Hatta sanıyorum artık dizilerin senaristleri bizzat izleyenle kolektif bir çalışma grubu oluşturarak gidişatı belirleyecek. Hayal değil, bu hakikaten yaşanacak!

İşletör ekranlara taşınacak
...

Mert Ali Başarır şimdilik internet ve gazeteler için hazırladığı telefon şakalarını sanırım yakın bir zamanda ekrana taşıyacak... Mert Ali bir dönem ekranda ve gazete köşesinde buna benzer işler yapıyordu. Son olarak CNN Türk yüzlerinden Enver Aysever’i işleten ve Aysever’i adının bir tatil köyüne verilmesi konusunda ikna eden Mert Ali Başarır önceki gün beni de aramış... Yurt dışındayken yanımda olmayan telefonumda Mert Ali’nin ismini görünce direkten döndüğümü anladım... Şimdilik işletilmekten kurtuldum. Ama bu telefon şakalarının ekrana taşınacağı bilgisini edinmem de iyi oldu bir yandan. Artık her telefona daha dikkatli yanıt vereceğim!

Peki şimdi ne olacak?

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Show TV’den sonra Çukurova grubunun Digitürk’ün de içinde bulunduğu yayın platformlarının tamamına el koydu... Meselenin bir borçtan kaynaklandığını biliyoruz. Borcun miktarı da belli. Bu alacağın miktarı başta Show TV olmak üzene el konulan markaların değerlerinin onda biri bile etmiyor. Yine de TMSF’nin özerk yetki sınırları içerisinde bu türden işlem yapabilme hakkı var. Peki ne olacak? Eğer Mehmet Emin Karamehmet borcunu hemen öderse anlaşma paketi içinde varlıklarını geri alabilecek... Bunun benzeri daha önce Ciner Grubu için Kanal 1 örneğinde gündeme gelmişti. Ama durum ve şartlar ve o zamanın rüzgarıyla şimdi esen aynı mı, onu bilemiyorum işte...

ŞOV DEVAM EDECEK!

Erman Toroğlu ve Gökmen Özdenak geçtiğimiz haftaya damgasını vuran muz şovu (Telegol/tv8) hakkında aldıkları tepkileri hatırlatmam üzerine hiç de pişman olmadıklarını söylediler... Hatta bir de ipucu verdiler. Bundan böyle futbol adına konuşma yapacakların daha dikkatli olması gerekiyormuş. Çünkü ikilinin önümüzdeki sezon stüdyo içi canlandırmaları ağırlıklı olarak ilginç açıklamalara yönelik skeçlerden oluşacakmış... “Her programıma son programımmış gibi çıkıyorum” diyen Erman Toroğlu’nun mesele hakkındaki niyetini anlarsınız artık. Ne diyelim; vallahi kimse o skeçlere malzeme olmak istemez, eminim!
 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.