Senaristlere ilham madeni!

28 Ocak 2016, Perşembe 19:00
AA

Bana kalsa “memlekette mesele yokmuş gibi herkes aklını kadın erkek ilişkileri ya da evlenmekle filan bozmuş” derim... Bu kadar çok izdivaç ve ilişki odaklı gözetleme programı varken insanın aklına başka da bir şey gelmiyor açıkçası. Bunu bir kenara koyun... Yine de tüm bu programlar içinde yıldızı giderek yükselen Kısmetse Olur’un (Kanal D) reyting başarısını incelemeye almak lazım. Program neredeyse milyonluk dizileri geride bırakarak ilk yüz listesinde ilk on basamağa kadar çıktı... Bir “dizi matematiği” içinde devam eden Kısmetse Olur’u gerçekten bir diziye çevirmek mümkün gibi görünüyor. Benzerleri içinde birden çok fantastik hikayeye sahip tek iş çünkü... Benim diyen senariste taş çıkaracak yegane iş, çok yakında gerçek bir ilham madenine dönüşecektir, benden söylemesi...

Yapacak çok işi var!

Belli ki akli melekelerinin tamamını yitiren karakterlerle dolu Paramparça (Star TV) için terapi saati geldi sevgili okur. Yakında diziye girecek olan “Psikiyatrist Ayşe” karakteri sanıyorum herkese ilaç gibi gelecek... Şükran Ovalı’nın canlandırdığı karakter yüksek ihtimalle Cihan ile aşk yaşayacak, bu tamam. Ama ondan önce elden geçirmesi gereken ciddi bir kalabalık var. Başta Harun, Cihan, Dilara, Rahmi ve çoluk çocuk derken bu terapi seanslarından aşka filan nasıl vakit bulacak; insan merak ediyor!

Bu, üçlü bir kayıptır!

Kaderimin Yazıldığı Gün reytingi zirvedeyken sona eren dizilerden biri olarak tarihe geçti. Son bölümüyle aldığı reyting bütün büyük kanalların iştahını kabarttı... Hâl böyle olunca Star TV’de ipi çekilen diziye art arda teklifler gelmeye başladı. Hatta bir tanesi hayli sıcak bir teklifti... Dizinin yapımcısının iştahı kabarsa da eski kanalıyla yaptığı sözleşme gereği diziyi başka bir kanala satmasına imkan yoktu. Bu durumda geçen hafta üç ayaklı bir kaybediş yaşandı... Hem yapımcı kârından oldu, hem kanal kaldırdığı dizinin gelirinden oldu, hem de “ben bu diziyi kapar, kârlılık sağlarım” diyen diğer kanalın lokması kursağında kaldı... Dizinin oyuncularından Özcan Deniz ve Hatice Şendil çaresiz olarak yeni projelere yelken açtılar. Hayırlısı!

MAGAZİN MASASINDAN SAHNEYE!

TV EM’de yayınlanan magazin programı Her Şeyi Konuşalım da yakında sahneye çıkacak işlerden biri oldu... Programın üç yorumcusu Tayyar Işıksaçan, Erol Köse ve Aykut Işıklar izleyiciyle yüz yüze gelecekleri bir magazin rüzgarı yaratmak için AVM, gösteri merkezleri ve özel günlerde sahnede olacak... Türkiye’de magazin meselesi hiç bitmez. Ama bir şekilde ekranda bu meseleler üzerinden ortak dil geliştiren işlere daha çok önem veriliyor. Bu durumda bu hamleyi bahtı açık bir deneme olarak görüyorum. Pakize Suda neden topa girmemiş, onu merak ediyorum... Ha boştaysa biz de birlikte sahneye çıkıp şarkılı türkülü bir “gıybet şov” yapabiliriz. Ne dersin Pako? (Bir de pardon notu düşelim; dünkü yazımda Söylemezsem Olmaz ekibi içinde ismini zikretmeyi unuttuğum genç kardeşim Bircan İpek’e ayıp ettim. Aklımdadır!)

BU BEBEK KİMDEN?

Karagül (FOX) dizisinde Kendal’ın karısı Özlem’e yanılmıyorsam bir daha hamile kalamayacağı söylenmişti. Ama yayınlanan son bölümde Özlem hamile kaldığını öğrendi... İşte sorun tam da burada. Kimden, ne ara hamile kaldı onu anlayamadık. Yakın zamanlarda ne Kendal’la ne de Kasım karakteriyle bir yakınlaşması oldu... Kasım ve Kendal, kendi ailevi meselelerinin peşinden koşuyorlar malumunuz. Eh o zaman? Bu yavru ana rahmine kendiliğinden mi düştü? Yoksa ekranın en eski dizilerinden birinde de mi hayat mucizelere gebe?

ÇARE ÖTE ALEMDE!

Habertürk TV’nin tartışma programlarına şu günlerde öte dünya ve paranormal meseleler imzasını atıyor... Kanalın en eski isimlerinden Fatih Altaylı da dahil olmak üzere kanalın neredeyse programlarının üçte ikisi maneviyat, itikat ve doğaüstü meselelerle ilgili içeriğe sahip... Anlaşılan önemli bir haber kanalı bu dünyayla ilişkisini kesmiş oldu sevgili okur. Çareyi çok başka gündemlerde arıyorlar. İyi sıhhatte olsunlar diyelim...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.