Süpermen Doktor Serdar!

10 Eylül 2009, Perşembe 12:38
AA

Bir Bulut Olsam (Kanal D)Bulut Ailesi’nin başında dolaşan kara bulutlarla başladı. Kötü adamların en kralı Mustafa hafızayı kaybetti. Onunla birlikte aile düzeni de yerle yeksan oldu. Hatta durumun en iyi özeti ailenin annesinin “Konak başımıza yıkılıyor” feryadıydı. Geçelim... Süpermen karakterimiz Dr. Serdar’dı bu bölümde. Önce kendini asan esas kızımız Narin’i ipten indirip bir öpücükle hayata döndürdü, sonra belalısı Mustafa’nın bir şokla normale dönmesi için Narin’i, onu görmesi için iknaya çalıştı. Arada bir de Bulut Ailesi’nin valide hanımını beyin kanamasından döndürdü... Anlayacağınız biraz bulutların üzerinde gezindi bu yüzden ama dizinin en kral tarafı bitirdiği yerden başlamasıydı. Bu sezon buna çok rastlamadık çünkü!

10 bin TL almışlar...

Ramazan sonunda bitecek “Var mısın Yok musun?” (Show TV). Neredeyse iki günde bir bu köşenin konuğu. İyi izleniyor ve 500 bin sürekli ıskalanıyor. Belki bu yüzden gözümüzün ucunda hep... Ramazan boyunca stüdyoyu dolduran eski yarışmacıların neden bu kadar heyecanlı ve duygusal film karakterlerine benzediğine gelince; bu maraton için 10 bin TL almışlar... Vallahi bu devirde iyi para. Hem üstüne olası tekliflerle şöhreti ikiye katlama ihtimali de var. Acun iyi para vermiş, iyi kast yapmış. Bir de 500 bini verirse hakikaten tamamdır!

Murat Kosova nerede?

NTV logosunu yuvarlamış biraz. Ekrana ciddi bir tesviye yapılmış. İlk bakışta göz yadırgıyor. Son bakışta alışırız sanırım. Neyse, mesele başka... Üç akşamdır Avrupa Basketbol Şampiyonası maçlarını veriyor kanal. 12 Dev Adam’ın maçlarını daha çok Murat Murathanoğlu-Murat Kosova ikilisinin anlatımıyla izlemeye alışmışlar için yadırgatan bir durum var. Murat Kosova yerine İhsan Bayülken var... “Hayırdır inşallah?” diyenlerinizin kalabalık olduğunu bildiğim için Murat Kosova’nın babalık sevinci yaşadığını not düşeyim bugünlerde. O yüzden maçları anlatmıyor... Daha doğrusu hayatının en güzel basketinin tadını çıkarıyor. Kendi maçını anlatıyor yani!

Ezelden beri böyle

Bana göre son dönemin en büyük aktörlerinden Kenan İmirzalıoğlu. Ama ne bileyim yeni dizisi Ezel’in (Show TV) tanıtımlarını izlerken yine Deliyürek ile Acı Hayat arasında sıkışmış tripleri battı gözüme. Bu rollerde dayanılmaz bir çekim yaptığı doğru. Yine de yeni bir şeyler bekliyor izleyici ara veren oyunculardan... Bilmiyorum; belki dizi başlayınca keşfedeceğiz, varsa o yeniliği.

Kışı çıkarır mı?

Bir Kış Masalı (atv) isminin tersine biraz “serpilmiş” başladı. Yaz aylarında, orman ve göl kıyılarında çekilen sahnelerde Esmer kızımız ve Ali Murat kardeşimiz “gövde” gösterisi yaptı... “Kış aylarında nasıl açılacaklar?” merak ediyorum ama dizinin ilk bölümü üstü kapalı bir erotizmle doluydu. Esmer’i iyi tanıdık, Ali Murat’a Issız Adam filminden aşinaydık(!) zaten... Bu arada hikayenin bin yıllık Yeşilçam ekseninde başlaması umudumu kaybetmeme neden oldu. Bir dönemin Türkan Şoray, Fatma Girik gibi aktristlerinin dağlarda dolaşan köylü kızı temasıyla çok kez haşır neşir olduğunu biliyoruz. O dağlarda rastlanılan bir yakışıklı oğlan olduğu ve bu tesadüfün çoğunlukla aşka dönüştüğü de ezberimizde. Bu durumda “masalda yeni ne var” diye düşünüyor insan... Yeni bir şey anlatmadıkça kışı çıkarması zor bu masalın. Dost acı söyler!

Veda peşreve dönüştü...

Yeni nesil sunucuların, sohbet programlarını sunmaları için -ki çoğunluğu TRT ekranındanasıl bulunup ekrana sürüldüğünü hakikaten merak ediyorum... Özellikle Ramazan ayında ortaya çıkan arkadaşlarla daha önce göz temasımız hiç olmamış. Şimdi tarafgir davrananlar, “Onlar şöyle tiyatrocu, böyle edebiyatçı” diye savunma kalemine sarılacaklar ama beyhude... Aralarından iyiyi bulmak hakikaten zor. Gece Kahvesi diye bir programı izliyorum TRT 2’de. Fatih Çıtlak ve genelde STV dizilerinden tanıdığımız Melda Bekcan sunuyor... Konukları Meyra. Sohbet bitiyor ve konuğa veda faslı başlıyor. Başlıyor ama bitemeyip, peşreve dönüşüyor. “Veda kelimesi mi bitti?” diye düşünüyor insan. Kusura bakmasın kimse ama kahve acılaşıyor... Şekerli ve bol köpüklüsünü tercih ederim hani!

Siyaset Meydanı Alaturka

Herkes, Popstar Alaturka’da (Fox TV) cuma günü yaşanan türban kavgası için görüşümü soruyor arayıp. Ne söyleyeyim ki; orası bir yetenek yarışması. Yeteneklerden ziyade tercihler tartışılıyorsa top oyundan çıkıyor. Doğal olarak da Popstar Alaturka oluyor, Siyaset Meydanı Alaturka... Keşke herkes işini yapsa. Alıcılarıyla oynamasa. Budur fikrim!

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.