Üçüncü sürümü ile zirvede

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çocuklar Duymasın üçüncü sürümüyle yine zirvede yer aldı. Başından beri ilginç bir girişim olarak görüyordum. Kimi bitpazarına nur yağma olarak niteliyordu. Ben o kadar acımasız değildim ama bu denli bir özlemi de hesap edemedim...

Dizi Kanal D’de yayınlanan ilk bölümüyle tüm izleyici gruplarında tekrarıyla birlikte ilk iki sıraya oturdu. Yani iyi iş yaptı...Benim gibi merak duygusu ağır basanlar, bir parça nostalji yapmak isteyenler, izleyecek bir şey bulamayanlar ve ilk kez izleyenlerle sosyal medyada da zirveyi kapan dizinin durumu bellidir. Bu yazı açık ara önde kapar. Kış içinse, durduk yerde kahinlik yapmayalım!

ALTI MADDEDE ÇOCUKLAR DUYMASIN

Haluk o meşhur “Taş Fırın Erkeği” imajını bir kenara koyup bir parça da siyasallaşarak “milliyetçi muhafazakar” kimliğiyle öne çıkarıldı, bu bir!

Meltem ve diğer karakterlerde müthiş bir değişim yoktu ama Vatan Şaşmaz zamanı 10 küsur yıl öncesinde dondurmuştu, bu iki!Gözler en çok Havuç karakterini aradı ama diziye yeni giren iki karakter dikkat çekti.

Kemal Kuruçay’ın canlandırdığı Bilinçli Osman ve Suzan Kardeş’in hayat verdiği Çaycı Hüseyin’in annesi Kadriye rolü bir parça havada kaldı, bu üç!

Birol Güven her daim iç içe olduğu sosyal medya ve eğitim sistemine sağlam giydirmelerde bulunarak gözle görülür bir hiza çalışması yaptı, bu dört!

Dekor değişmeli

Dizinin isminin hakkını verecek bir çocuk karakter ortalıkta yoktu ama karakterlerin çoğu “kuşak farkından dolayı yanan devreleri” yüzünden çocuklaşmıştı zaten, bu beş!

Dekor sıcak bir sit com için çok soğuk kalmıştı. Acil bir renk çalışmasına ve bir parça da makyaj fırçasına ihtiyaç var, bu da altı!

EFSANE İKİLİ YİNE BİR ARADA

Habertürk’te geçtiğimiz sezon ekrana gelen ve aniden yayından kalkan “Teke Tek Özel” yeni sezonda yine karşımızda olacak...

Bu da demektir ki Prof. Dr. Celal Şengör ve Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın gençlerin deyimiyle “beyin yakan” lezzetli sohbetlerine yeniden tanık olacağız...Seversiniz ya da tam tersi. Bana göre Fatih Altaylı yaptığı işlerin en değerlisini bu özel programla ekrana sürüyor. Ve gelecek yıl ekranın en çok konuşulacak işlerinden birinde yine kendisinin imzası olacak. Hayırlısı olsun!

BİLİMİ UNUTTUK MU NE?

CNN Türk’te cumartesi ve pazar akşamı ekrana gelen Gündem Özel gösterdi ki daha önce başka haber kanallarının girdiği “öteki gündem” topunda artık bu kanal da var...

Daha önce sabah haberleriyle karşımıza çıkan Deniz Bayramoğlu bir hayli üst perdedeki bilimsel tartışmalara kimi zaman (benim gibi) boş gözlerle bakıyordu ama meseleler ilgi çekiciydi...Mesela “Evrenin Sonu” tartışmasını ağzım bir karış açık dinledim. Mesele bir sona bağlanmasa da bilimle aramıza giren mesafenin kapatılması açısından mis gibi bir iş ortaya çıkarıldı. Devam!

BENDEN TAM DESTEK

Bir yandan İstiklal Marşı’nı okuyup aynı anda da iki basamaklı on rakamı toplayıp sonuca varan bir minikle önceki akşam tanıştım...

FOX ekranında başlayan 10 Numara 5 Yıldız isimli programda yarışıyordu. Çok uzun zamandır böyle bir dehaya rastlamamıştım. Şaşırdım ve heyecanlandım...Ve anladım ki ilk programıyla büyük bir reytinge ulaşamasa da İlker Ayrık bu yeni işiyle bizi sıklıkla şaşırtıp heyecanlandıracak. Aman destek, tam destek lütfen!

Yazarlarımızdan

18 Eylül 2021, Cumartesi 11:22
18 Eylül 2021, Cumartesi 07:01
18 Eylül 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder