Ve Ercüment geri döner!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Müjdeyi not düşelim, çünkü biliyorum çok bekleyeni var. “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” isimli dizinin (Star TV) haziran sonuna doğru sezon finali yapacağını biliyoruz. Ama bilmediğimiz şuydu; geçen sezon dizinin bütününe damga vuran Ercüment karakterinin yüzünü tekrar gösterip göstermeyeceği... Bilmeyenler için karaktere can veren ismin Nejat İşler olduğunu ekledikten sonra müjdeye geçelim; Ercü diziye geri dönüyor.

En azından sezon finalinden önceki iki bölümden itibaren yine kötülüğün tüm gölgesiyle Ankara sokaklarında olacak. Peki ya önümüzdeki sezon? İşte orası çok net değil. Çünkü bildiğim kadarıyla Nejat önümüzdeki yılı bir başrol için rezerv etmiş durumda. Dolayısıyla Ercüment’i göreceğimiz yegane bölümler önümüzdeki haftalarda vizyonda olacak. Özleyip de bekleyenlere duyurulur.
[[HAFTAYA]]

Şahan’dan bir Hangover denemesi...

Şahan Gökbakar setlere döndü. Bir dizi için filan değil, yine bir sinema filmi için. Belli ki Şahan dizi topuna girip risk almak istemiyor. Bir nevi Cem Yılmaz politikası güdüyor kısaca. Peki, “Recep İvedik” serisinin esas adamı Şahan yeni bir sözle mi karşımıza çıkacak? Bildiğim kadarıyla evet. İki yıl önce çok ses getiren geçen yıl da devam serisi çekilen “Hangover” isimli Hollywood yapımının uyarlamasında izleyeceğiz genç komedyeni bu kez. Filme bakınca Şahan’ın hangi karaktere hayat vereceğini kestirebilmiş değilim henüz. Çünkü orada adil bir rol dağılımı var. Belki bu yüzden Şahan’ın ilk kolektif işini merakla bekliyorum diyebilirim!

Hep aynı açıdan olmaz ki...


TRT Haber’de yayınlanan “Açı” isimli haber tartışma programında önceki akşam dört konuşmacının birden futbolda şike mevzuunda aynı dili bölüştüğüne tanık oldum. Tartışma programlarının kimyası gereği zıtların birlikteliği önemli benim için. Nedense bu programda hemen hiçbir konuda farklı düşünen kimseye denk gelemedim bugüne kadar. Belki bu yüzden açı tek bir açı olarak ekranda duruyor; kendi adıma hipotenüsünü alamadığım bir üçgene üçgen, iç açılarını hesaplayamadığım bir dörtgene de dörtgen diyemiyorum. Farklı bir açıya ihtiyacı var “Açı”nın!

Erkek karakter eksik ama!


“Balkan 1912” isimli dizi atv ekranlarında önümüzdeki eylülden itibaren start alacak. Dizinin erkek karakteri henüz belli olmamasına rağmen iki ana kadın karakter sürpriz bir şekilde netleşti. Başrollerin ilki “Adını Feriha Koydum” isimli diziyle oyunculuğunu bileyen Hazal Kaya. İkincisi ise adı “Vampiri Osmani” için anılan Tuğçe Kazaz olacak. Bu arada “Vampiri Osmani”nin yayın tarihinin 2013 Ocak ayına sarktığını söylersek Tuğçe’nin kararındaki değişikliğin açıklamasını da yapmış oluruz. Peki “Balkan 1912” nerede ve nasıl çekilecek? “Elveda Rumeli” için Manastır kentini (Makedonya) yaşayan bir film platosuna çeviren yapım ekibi aynı platoyu bu kez yeni dizi için dizayn edecek. Ve Hazal ve Tuğçe ve diğerleri uzun bir süre gurbetten seslerini duyuracak buradaki hayranlarına. Hayırlısı diyelim!

Sultan göz kırpar mı?

“Al Yazmalım”, “Sultan”, “Dila Hanım” derken anladığım kadarıyla önümüzdeki yıl dizi ekranında tam bir Türkan Şoray fırtınası esecek gibi. “Sultan” önümüzdeki hafta Kanal D’de yayına başlıyor. “Dila Hanım” içinse eylül ayını beklemek durumundayız. Ama bildiğim kadarıyla her iki yeni dizi de mevcutta oynayan “Al Yazmalım”dan bir basamak daha iddialı olacak. Neyse. Benim asıl merak ettiğim isimleri Türkan Şoray’la anılan bu Yeşilçam kültlerinin dizileştirilmiş halinde Türkan Sultan’ın da bir göz kırpması olacak mı? Bana göre büyük bir jest ve sürpriz olabilir bu izleyene. Öyle ya; bir dev ile devleşen her yapım ustasına saygıyı es geçemez!

GİDİŞİ DE TRAJİK OLDU


Hazır “Dila Hanım” ismini telaffuz etmişken önceki akşam kurşunlanarak ağır yaralanan Ali Kaptan karakterinin “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde mesaisinin son bulduğunu not düşelim. Ali Kaptan karakterini canlandıran Erkan Petekkaya yeni sezonda “Dila Hanım” dizisinde, filmde Kadir İnanır Ağabeyimizin hayat verdiği rolü üstlenecek. Dizinin omurgasını oluşturan ana karakterlerden birinin ayrılması “Öyle Bir Geçer Zaman ki”de neleri değiştirecek, bunu ancak önümüzdeki sezon görebileceğiz. Ama bildiğim kadarıyla önümüzdeki sezon yayınının önemli bir bölümü yine dönem dizisi, kalanı ise günümüzü resmeden bir seri olarak hayat bulacak. Kısacası Ali Kaptan ve Osman karakterinin aramızdan ayrıldığı bir zaman dilimine geldik. Temelinde trajedi olan bir hikayenin en damar iki karakterinin trajik bir şekilde vedasına yani.

Yazarlarımızdan

01 Mart 2021, Pazartesi 09:46
01 Mart 2021, Pazartesi 09:40
01 Mart 2021, Pazartesi 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder