Sosyal medya tedaviye bile izin vermiyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün sabah mide bulantısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gitti. Haberin duyulmasıyla birlikte, sosyal medyada o bildik ‘tezvirat’ da başladı. “Beyin kanaması geçirdi” diyenler, “Kalp kriziymiş” diye yazanlar... Özetle, benzer durumlarda hep olduğu gibi yine ‘sosyal medya spekülasyonları’ ortalığı karıştırdı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın açıklama yaptı, yalan yanlış haberler durmadı... Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker Twitter hesabından, ‘Bahçeli’nin sağlık durumunun iyi olduğunu’ duyurdu, yetmedi. Başkent Üniversitesi Hastanesi ziyaretçi akınına uğradı. Televizyon kanalları, hastane kapısından canlı yayınlara başladı.

Üniversitenin kurucu rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın, bizzat ilgilendiği MHP Lideri Bahçeli, tetkikler ve ilk tedavinin ardından saat 15.40’da hastaneden ayrıldı. Yani altı saat bile kalmadı hastanede. Hekimler, tedavisine en azından bir gece hastanede devam edilmesi yönünde görüş bildirse de, Bahçeli bu öneriyi kabul etmedi. Hastaneden bir an önce çıkmak istedi. Çünkü biliyordu ki, geceyi hastanede geçirse, sosyal medyadaki ‘tezvirat’ artarak sürecekti.

Kim bilir belki de, 17 sene önce (Mayıs 2002) o dönemki koalisyon ortağı, zamanın başbakanı Bülent Ecevit’in aynı hastanede geçirdiği günleri ve o günlerin gündemini de hatırladı Bahçeli.

Acilen taburcu olmakla da yetinmedi Devlet Bahçeli. Hastaneden çıkıp doğrudan MHP Genel Merkezi’ne gitti. Eve gidip dinlenmek yerine makamına geçip günlük mesaisine devam etti. Oysa hepimiz biliyoruz ki, yüksek ateşe sebep olan şiddetli üst solunum yolu enfeksiyonlarında ilaç tedavisinin yanında istirahat de şarttır. MHP Lideri hastaneden evine gitse ve birkaç gün evden çıkmasa, ‘sosyal medya gündemi’nin yine nasıl şekilleneceği malum. Önemli mevki ve makamlarda bulunanların kaderi bu maalesef. Ne acı ki, insan hasta bile olamıyor.

Ve tabii layıkıyla tedavi de… Siz-biz olsak rapor alır, üç-beş gün evde dinlenerek ilaç tedavimizi tamamlar, iyileşir ve günlük yaşamımıza devam ederiz. Ama rahatsızlanan Devlet Bahçeli (ya da o seviyede biri) olunca, durum farklı oluyor maalesef. MHP Genel Başkanı, hastanede ya da evde yatarak tedavi olsa muhtemelen birkaç günde iyileşecekken, şimdi bu şekilde, yani mesaisine devam ederek belki de bir hafta-on günde ancak atlatacak hastalığı. Kamuoyu-özellikle de sosyal medya dünyası en doğal haklarından birini insanların elinden işte böyle alıyor. Ve son söz: Geçmiş olsun Sayın Bahçeli, acil şifalar diliyorum.

Yazarlarımızdan

01 Ağustos 2021, Pazar 07:01
01 Ağustos 2021, Pazar 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder